MySQL error

Jak jsem říkal dávam tento server Joomlu a když zadám MySQL vše je v pořádku, jen Joomla chce vytvořit novou DB a na severu je nastavené že k tomu nemám oprávnění, takže teď nevím jak dál, asi budu muset nějak změnit oprávnění, ale nevím jak. PLS help
Nebylo už to tady náhodou (ne)jednou?
Četl jsi nějaké ty FAQ k databázím a spol.? Ne!
Pro jeden účet jedna DB, další vytvořit nejde :)
ja vim, ale jak to udelat, kdyz si joola chce tvorit DB? a nejde ji to porotoze je to blokle?
>> ja vim, ale jak to udelat, kdyz si joola chce tvorit DB?

smazat ze zdrojaku prikaz pro vytvareni DB
nebo se vykasli na hotove systemy, ktere nic neumi a zatezuji server, a radeji se nauc poradne programovat. Budes mnohem spokojenejsi, a je to skill, ktery se ti bude hodit...
Kdyby jsi přemýšlel, tak něco takového nenapíšeš. Někdy potřebuješ, aby do stránek zadávaly informace i lidi, kteří programovat neumí. Dělat systém podobný Joomla je celkem náročný.
<HTML>Na spatnou otazku je spatna odpoved.
Neptej se jak prinutit server k tomu aby dovolil vytvorit databazi.
Ptej se jak prinutit Joomlu aby pouzil databazi co mas, jsem si jisty ze to umi (spoleham na to ze autori u toho mysleli)</HTML>
v 99,95% případů stačí přečíst readme, insall nebo něco takového, co u každého takového systému je. Bývají tam řešené i takovéto věci.
Soucati instalace vbaliku JoomlaMCZ (balicek Joomla vcetne nekterych komponent, vse nastaveno pro cestinu Win1250) je moznost specifikace hostname DB serveru (zde uvedte mysql.webzdarma.cz, nazvu DB (zjistite si na www.webzdarma.cz/admin pro vasi domenu po zalogovani a volbe nastaveni -> nastaveni My SQL), uzivatele a hesla do DB. Nemel jsem s timto problem.

S cim mam problem, je upload dalsich modulu ci komponent na server, protoze zde neni povolen prikaz COPY, ktery je pouzit v administratorske instalacni konzoly. Zatim jsem si doinstaloval pouze jednu dalsi komponentu pomoci rucni kopie do filesystemu a rucnim vytvorenim tabulek a zaznamu v DB, ale to je dost casove narocne a ne vzdy 100% uspesne a bezpecne, takze hledam nekoho kdo uz nasel jinou cestu jak
instalovat do Joomly rozsireni.

Stejny problem je pricinou problemu s fotogalerii (napr. RS Gallery 2). Tam je stejny problem s uploadem fotek na sever. Zna nekdo nejakou fotogalerii kde je mozne pro uzivatele uploadovat fotky in webzdarma?

Diky za pomoc predem.
Petr
Pokud je problém jen v zakázané funkci copy(), tak ten je dávno vyřešen. Pohledej zde ve fóru.
>> Stejny problem je pricinou problemu s fotogalerii (napr. RS Gallery 2). Tam je stejny problem s uploadem fotek na sever.
pokud se tam na upload pouziva copy(), tak za tu nemoznost uploadu muzou tvurci galerie. na upload se pouziva funkce move_uploaded_file()
chcel som sa opytat, ked mam forum z phpBB a chcem ho instalovat na domene kariofunsite.wz.cz co mam zadat v tom aku verziu MySQL ked je tam na vyber 3.x, 4.x/5.x, 7.x a este nejake a vo vsetkom mi hlasi chybu critical error alebo ze mam v jednej stranke chybu. Tu chybu neviem najst, pretoze vobec nepoznam ako sa s tym robi :) nepoznam ani PHP ani MySQL len HTML viem. Pls poradte ako to mam nainstalovat :/
Kario (ourwebsites.wz.cz)
novy dotaz, nove tema.

Fakta:
- mam forum z phpBB

"mam forum z phpBB"
jaka verze? odkud stahnute?
schazi fakta

"co mam zadat v tom aku verziu MySQL"
? to mas co za program, ze to po tobe chce zadavat verze? Si to ma zjistit samo pri instalaci a bud odmitnout se instalovat nebo nainstalovat.

"vo vsetkom mi hlasi chybu critical error"
V cem, jakou?
schazi fakta

"Tu chybu neviem najst"
- pokud je to chyba PHP pise presne radek, na kterem k chybe doslo
- pokud je to chyba programu, tak program by mel chybu nejak popsat a totez chybove hlaseni bych hledal v dokumentaci k programu na oficialnich strankach programu
- pokud je to chyba SQL, opet by mel program napsat najeky popis te chyby a radek nebo neco, kde k ni doslo

Problemy s instalaci je treba resit na foru daneho produktu. Je mozne, ze vznikaji nejakym omezenim tohoto serveru, ale tak to si musi opravit oni tam, aby nevznikali. Cili, protoze PHP SQL neovladas, aby sis dokazal opravit chyby, mas 2 moznosti:
- jiny program
- jiny hosting
aha hmm a poprosim by som ta :) nemohol by si mi to nejako ukazat co a ako? ja som v tom totalna lama lebo som sa s tym stretol prvy krat :(
kamarat mi to nejako hovoril co a ako ale neslo to. mam verziu fora phpBB-2.0.22 . tie riadky mi vypisuje v subore mysql4.php ale neviem ako to opravit... pls help :)
Kario (ourwebsites.wz.cz)
tak to sory, to si budes muset pockat na jineho. Nemam ted svuj komp a dost drasticky se tu neco dela. Navic zkouset phpBB, to se mi fakt nechce.
Zkus kdyztak google
google.com
phpBB wz.cz instalace
VYHLEDAT
oki dakujem :) skusim