SQL haluz :)

Nekde v tomhle je chyba, ale nemam paru kde :) po provedeni scriptu mi to vypise, ze se proved spravne, ale kdyz kouknu do databaze tak tam nic neni...

<?php
$username = $_POST['username'];
$pwd = $_POST['pwd'];
$host = "10.93.25.67";
$user = "cactus";
$password = "nereknu";
$db = "REALMD";
$table = "ACCOUNT";

$sql =mysql_connect($host, $user, $password);

mysql_select_db($db,$sql);
$query=("INSERT INTO $table ('username','password') VALUES ('$username','$pwd') sql");
if (!$query) echo 'chyba pri provadeni zapisu do DB';
else echo("Jsi tam");
?>
tak jsem ted doplnil $result = mysql_query($sql) or die(mysql_error()); a vypsalo to You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'Resource id #2' at line 1
$query=("INSERT INTO $table ('username','password') VALUES ('$username','$pwd') sql");

Tohle ma byt jako co?
Fajn opravils to, ale stejne to jeste neni v poradku. Za prve, co je $sql. Za druhe mysql dotaz je spatne. Hadej kde.
$sql =mysql_connect($host, $user, $password);

to sql byl jenom takovej pokus podle toho co jsem tu nasel nekde na foru a jeste mi tam chybi $ ale... no mozna jsem mel podotknout, ze jsem doposud sql vubec nedelal :)
posledni verze toho rakdu je
$query=mysql_query("INSERT INTO $table(username,password) values ($username, $pwd)", $sql);
ale ze bych tusil jak to ma bejt asi ne :) mam tu nejakou knizku a oidkle ni mi to melo fungovat uz davno, ale je nejaka prolhana... s kamosem jsme to skouseli a na nic jsme neprisli. napis mi prosim jak to ma bejt spravne? podle toho co pises na forum tomu asi docela rozumis :)
ten druhej parametr (co se u tebe jmenuje $sql) je především nepovinnej, ten bys potřeboval až kdybys třeba pracoval s víc databázema najednou, což ti na wz nehrozí, takže ho směle všude smaž a nech tam jen ten první parametr, budeš to mít jednoudušší, přehlednější...

máš v tý současný verzi dotazu snad už jen chyby v uvozovkách; když jsou to řetězcová data, maj kolem sebe apostrofy, takže třeba '$username', když jsou ta data číselná, tak ne, třeba 69; když jsou to názvy (tabulek, sloupců,...), maj kolem sebe obrácenou čárku, třeba `username` (u mě na klávesnici se to píše [pravej alt] + [ý]); v různých případech to tam být nemusí, ale potom občas něco nefunguje a těch pár čáreček přehlednost nezkazí

a jinak, pokud nevíš jak napsat dotaz, proklikej se na to co chceš v PHPMyAdminu a zkopíruj si to tam odsuď; pokud se to chceš opravdu naučit, doporučuju manuál, buď http://mm.gene.cz/ nebo přímo http://dev.mysql.com/doc/
genialni uz to jede diky moc :)
Já bych to udělal možná složitěji, ale snad by to mělo fungovat:


$query=("insert into $table values ('$username','$pwd','','','','','')");
ty woe ja jsem rad, ze mi to uz funguje :D skouset neco dalsiho by byla sebevrazda :D
blahapet: když pak změníš strukturu tabulky, tak ti to bude blbnout. psát tam výslovně názvy sloupců je jistější