Tabulka NOT NULL

Dobry den,
mam zajimavy problem, ktery jsem nikdy predtim neresil, ale uz je to nejaka doba, kdy jsem naposledy delal s MySQL a MyPHPAdmin.
Tak k memu problemu:
nevim, proc mi nelze nastavit sloupec v (prazdne) tabulce na hodnotu not null.
Pro jistotu napisu, jak to nastavuji.
Tabulka uzivatele:
IDUzivatele - TinyInt; Usigned; Not Null, vychozi: prazdne, AutoIncrement, Primary Key
Login - Varchar(35); Not Null, vychozi: prazdne; Unique;
Pass - Varchar(32); Not Null, vychozi: prazdne;
...
Email - Vyrchar(35); Null, Vychozi: Null;

A pokazde, kdyz dam tohle provest, tak se mi to co melo byt nastaveno na not null nastavi na null. Tusim, ze je to zpusobeno vychozi hodnotou. V konzoli bych default proste vynechal, ale co napsat (nenapsat) do myphpadmina?
Koukam, ze buď:
a) to nikomu nevadi, ze si phpAdmin dela co chce
b) nikdo nevi jak to resit
c) jsou lidi tak "nadneseni" nad proste problemy
Klidek.
Tento problem neznam, takze jen z moji hlavy. Chtel jsi snad nejakou reakci, ne? ;)

Problem muze byt v interpetaci slova "prazdne". Pokud je sloupec nastaven jako not null, tak musi ocekavat nejakou hodnotu. Prazdny retezec vsak muze byt interpretovano jako zadna hodnota. Takto to muze chapat phpMyAdmin.

Resenim muze byt vlastni SQL dotaz, ktery phpMyAdmin zpracuje at se mu to libi nebo ne.
Hm, asi takle:
wanted.czweb.org/mysql1.JPG

a vysledek:
wanted.czweb.org/mysql2.JPG

proste nepochope mezi mnou a phpMyAdminem... Uz fakt nevim jak to naklikat, nastavit aby to fungovalo :(
Tohle mi za to nestojí. Jdu tam, kde jim to funguje.
Nashle!
<HTML>Nashledanou a pozdravujte tam.</HTML>
Seb (slaughter.xf.cz)
mm.gene.cz
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub12

http://www.volny.cz/peter.mlich/programs/minichat.sql

`date` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00',
not null musi mit default nejakou hodnotu
`type` int(11) default NULL,
nemusi mit zadnou hodnotu
`type` int(11) NULL default NULL,
je nejaky nesmysl

Jinak sorac, obrazky jsi poslal, ale, co na nich hledat uz jaksi ne. Jestli se neumis spravne zeptat, tve minus.

Mozna se ti jedna o timestamp. Timestamp je cislo. default muze byt nula, null myslim, ze ne. Mozna by to chtelo nastudovat zaklady mysql.
Tez se mozna jedna o chybu verze phpmyadminu. Jenze nikdo nevi, co je za problem, kdyz to neumis sdelit.