MySQL

Chtěl bych se pozeptat na funkčnost MySQL databáze.
Na webu bolekteam.xf.cz potrebuji databázi nepřetržitě, což se mi v poslední době moc nevyplnilo..Neustále databáze nejde, nemůžu se přihlásit ani přes phpMyAdmin. Stránky třeba chvíli šlapou, poté přidám novinku a celé to zase spadne..Využívám tam CMS systemu JOOMLA.

Chci se tedy zeptat, jestli jsou výpadky krátkodobé nebo ne, ať vím, jestli má provoz webu na tomto hostingu smysl.

Dík za odpoveď
Ondra (bolekteam.xf.cz)
wz.cz - je velice vytizeny server
joomla - je velice narocny CMS
Lze tudiz predpokladat, ze tyhle 2 veci se vylucuji a byl bych spokojeny, kdyby to hazelo chyby 50:50 nebo 66:33. V pripade joomla, kdyby to vubec fungovalo.

Tez je mozne, ze mas spatne indexovane SQL tabulky. Coz muze byt chyba joomla.

Pokud vim, tak by mohl byt tez omezen pocet dotazu na sql. Joomla je v tomto dost asi narocnej a klidne posle 20 dotazu na stranku.

A pak tu mamme nezmineny cas.
9-11 14-16 19-22 jsou inetove spicky
Na te vytizenosti neco bude... Drive jsem mel na tomto hostingu CMS Webspell a vse slapalo, jak melo, tak jsem zkusil i JOOMLU a hle s tim uz je problem :)

Kazdopadne diky za reakci
Ja mam pravděpodobně stejný problém, píše mi to chybu " Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'spartaktip'@'mars' (using password: YES) in /3w/xf.cz/s/spartak-tip/dbasefunctions.php on line 22
Could not connect Access denied for user 'spartaktip'@'mars' (using password: YES) " , chvilku stránky šlapou a chvilku ne :(
Poraďte co mám s tímhle dělat mornálně se to přeloží ale nic to neudělá:
mysql_query("UPDATE login SET nick = '$nick', heslo = '$heslo', email = '$email' WHERE nick = '$nick_prihlas'");
Vyjádření "nic to neudělá" je naprosto bezobsažné a nevede k tomu, aby ti někdo poradil.

1. Nevíme, co máš v jednotlivých proměnných
2. Výsledek mysql_querry musíš uložit do proměnné - nemáš
3. Měl bys tam mít odchytávání chyb přes die a mysql_error
zbi: výsledek UPDATE do proměnné? Proč?
OK, pro UPDATE to není nezbytně nutné.
Pawel (sniperpawel007.czweb.org)
viz ZBI

$dotaz = "UPDATE login SET nick = '$nick', heslo = '$heslo', email = '$email' WHERE nick = '$nick_prihlas'";
mysql_query($dotaz) or die('<hr>'.$dotaz.'<hr>'.mysql_error());

+ error_reporting

takhle ti to pri chybe:
- zastavi program - die
- vypise text dotazu
- vypise mysql chybu

idealne:
function sq($query,$text='') {$res = mysql_query($query) or die("<hr>MySQL Err".$text.": $query<hr>".mysql_error()); return $res;} //debug mode

$vysl = sq($dotaz,' records show');

protoze pak pro funkcni program, muzes funkci zakomentovat a nahradit ji necim takovym:
function sq($query,$text='') {
@$res = @mysql_query($query);
return $res;}
... protoze by bylo nebezpecne nechavat pripadnemu utocnikovi pomucku k nabourani do programu ci databaze.