kódování češtiny

zdravím,
nezobrazuji se mi spravně data z DB. Stránky mám kódované v ISO 8859-2 (<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">) , ale když některé údaje vytáhnu z tabulky, tak jsou změněny některé znaky.

Jak se jmenuje ISO kódování v DB webzdarma?
Kde všude musím změnit kódování, aby to fungovalo správně? (prosím o konkrétní řešení pro MySQLAdmin webzdarma.cz)
Musím něco psát do skriptu pro připojení k DB?

<?php
function OtevriDB($hostitel = "xxx", $uziv_jmeno = "xxx", $heslo = "xxx",
$DB = "xxx")
{
$navratova_hodnota = false;
$spojeni = mysql_connect($hostitel, $uziv_jmeno, $heslo);
if(!$spojeni)
echo "Nepodařilo se vytvořit spojení s hostitelem $hostitel!";
else {
$navratova_hodnota = mysql_select_db($DB);
if (!$navratova_hodnota)
echo "Nepodařilo se nastavit pracovní databázi $DB!";
}
return $navratova_hodnota;
}
?>

Děkuji mockrát
ISO 8859-2 je v DB reprezentován jako latin2.

Pokud máte DB v jiném kódování než latin2, tak jsou dvě možnosti.
1) Provést převod do tohoto kódování. Pokud už tam máte data, tak můžou nastat problémy s konverzi.

2) Pokud už tam nějaké data máte a nechcete je měnit, tak lze použít přepínač = SET NAMES latin2;
Děkuju moc za odpověď.
Ale:

Daří se mi docílit buď toho, že mám výpisy z DB krásně česky, ale zase se mi objevují neznámé znaky v textu stránky (pořád při charset=iso-8859-2).

V MyAdminu zde na webzdarma nastavuji porovnání DB na latin2_czech_cs. A to i v jednotlivých tabulkách, tak i pro celou DB (prostě všude, kde jsem to našel.

Je možné, že porovnávání, které nastavím v DB, může mít vliv na text, který z DB vůbec nevychází?

Děkuju.

www.tj-tatran.wz.cz

V položce "hráči tratranu" je výpis jmen z DB. TExt na indexové straně se teď nezobrazuje správně.
phpMyAdmin si s kódováním nedělá hlavu. Prostě si data zobrazí jak chce a stějně je nezobrazí hezky česky.

Pro naplňování a editaci dat používejte výhradně SQL skript. Prostě vlastní formuláře a skripty. Tam máte aspoň jistotu, že co tam uložíte, tak to tak i ziskáte.
Tomík (tom.czweb.org)
phpMyAdmin zobrazuje kodovani, jak ma nastaveno. Bohuzel ma obvykle nastaveno jinak nez vetsina starsich programu z SQL4, ktere kodovani neresi. Default je pak iso-8859-2, ale stranka je prekodovana treba na win-1250, do databaze se to zakoduje jako iso-8859-2.
A - Prepnes-li cestinu v adminu na iso-8859-2, zobrazi se ti chybne š a ž.
B - Prepnes-li na win-1250, opet se ti zobrazi chybne š a ž, ale jako divne znaky.
Proc?
A - Protoze META HTML mas nastaveno na iso-8859-2, on to vycucne zakodovane do iso-8859-2, ale text je win-1250. Takze bys pripojeni musel nechat na iso-8859-2, ale meta nastavit na win-1250. phpMyAdmin si to ale nastavuje shodne.
B - Protoze mas spatne nastavene pripojeni k databazi na win-1250. Takze bys pripojeni musel zmenit na iso-8859-2, ale META nechat na win-1250.

Schvalne si zkus starsi program, databazi na iso-8859-2 , ale prohlizeci rekni, ze ma stranku zobrazit jako win-1250. Mel bys docilit spravne zobrazeni cestiny.

Kazdopadne souhlasim, je to ztrata casu nastavovat phpAdmina, pak ti tam nepojedou jine programy cesky a pro kazdy program budes menit nastaveni (predpokladam, ze si kazdy umi nakopirovat vlastniho admina a nebude zadat po adminech wz.cz , aby mu zmenili nastaveni :) ). Radeji pouzivat pro editaci stranek vlastni rozhrani.
sice trochu opožděně, ale mohlo by to někomu pomoct...

po navázání spojení s databází použijte příkaz:
mysql_query("set names latin2");

ve vašem případě bych to upravil takto:

<?php
function OtevriDB($hostitel = "xxx", $uziv_jmeno = "xxx", $heslo = "xxx",
$DB = "xxx")
{
$navratova_hodnota = false;
$spojeni = mysql_connect($hostitel, $uziv_jmeno, $heslo);
mysql_query("set names latin2");
if(!$spojeni)
echo "Nepodařilo se vytvořit spojení s hostitelem $hostitel!";
else {
$navratova_hodnota = mysql_select_db($DB);
if (!$navratova_hodnota)
echo "Nepodařilo se nastavit pracovní databázi $DB!";
}
return $navratova_hodnota;
}
?>