Sloupec

Potřebovala bych poradit. S Sql jsem nedělala už více jak rok a za ten čas, jsem toho hodně zapomněla.

Mám tzv. kalendář, který by měl po celý rok zobrazovat zprávy na den danej den v roce a to, každý rok.

Vím dotaz, kterým si to pak zobrazím, ale nechce mě napadnout, jak by měl vypadat ten třetí sloupec. Mám tam sloupce ID a Text. Mělo by to být, že např. 31. den v roce se zobrazí Britové vyhráli apod.
Vím, že proto použiji funkci DAYOFYEAR. Ale jestli ten třetí má být datum a co k tomu, aby se tak ukazalo....
Nejlépe bude, když použiješ sloupec typu datum a do něj budeš ukládat datum události. Včetně letopočtu. Když pak budeš vyhledávat, použiješ něco takového:

SELECT ID, Datum, DAYOFYEAR(Datum) AS DenVRoce, Text WHERE DAYOFYEAR(Datum)=31;

Sloupeček DAYOFYEAR(Datum) as DenVRoce tam být nemusí, je tam jen pro ukázku, jak použít alias. Nemusí tam být ani sloupeček Datum. Můžeš tam přidat sloupeček s rozdílem let a zjistit tak, kolikáté je to výročí apod.
Ještě jedna věc, jak to nastavit, aby se to ukazovalo na každý den. Tohle samotné, nastaví jenom výpis na určitý den, ale ne na všechny. Přemýšlela jsem, že přes podmínky.
expr BETWEEN min AND max