..a fonty

Mám ještě jeden dotaz-když jsem si stáhla do Wordu další fonty a použila je na webu-musim je sem taky nahrát?Já jen,že se mi na jinym počítači nezobrazilo písmo,který jsem zadala,ale ňáký jiný.
No s tim se smir. Stranka se zobrazi ve spravnem pismu pouze tehdy. pokud je to pismo k dispozici na pocitaci, kde si stranku prohlizis. Jinak se text zobrazi v jinem pismu, vetsinou v tom, ktere nejlepe odpovida puvodnimu (nejlepe ze vsech dostupnych). Pokud chces mit neco napsano pismem, ktere si ty vyberes, pak jedine jako obrazek.
a co treba napsat str v pdf
apropo existuje takova utilitka od M$ (microsoftu) ktera umi priszpusobit font tak aby se nehral z webu a zvobrazil v msie od verze 5
existuje program MS WEFT, ktery volne ke stazeni na microsoftu, a ktery umi fonty prevadet do specialniho formatu, ktery ulozis na server a kazdy pocitac pri vstupu na tvy stranky si ho stahne a pak by to melo fungovat vsem. Ale hacek je v tom, ze to neumi prevadet uplne vsechny fonty, takze doufej, ze sis zvolila nenarocnej font. Vic se dozvis na http://www.jakpsatweb.cz/css_eot.htm
a mozte mi niekto vysvetlit, preco mi to nezobrazuje pismena s mekcenmi (hackami)
Pokud používáš font, který není standartně na ostatních PC, tak zkus do entity font napsat krom toho Tvého fontu ještě i jiné fonty, které se pak zobrazí, pokud není ten Tvůj podporovaný:

<font face="Tvůj, Arial">

Prohlížeč použije prostě první font, který bude v tom PC k dispozici :)

Nix.Smith
tak ta ficurka ani nemusi bejt od mrkvosoftu; staci pouzit css (@font_face ...)
btw. to ty fonty fakt az tak potrebujete?
pokud si myslis, ze to jde jen pres CSSko ... jsi "opravdovy" webdesigner :-)) ubezpecuji te, ze jedine ten M$ "nesmysl" to umi (s pouzitim CSS na strankach) a to jeste se to zobrazi jen v IEcku :(o), Netscape ma vlastni reseni
2kc:
pokud pracujes s editorem stranek na webzdarma, pridej do hlavicky (mezi <HEAD> a </HEAD>) tag

<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2">

Pokud na editaci pouzivas NotePad, vloz tam
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=Windows-1250">

Btw: tvoje stranky mi nechodej pod msie, jen pod moz, ale to je vedlejsi.
a) jestli ma netscape vlastni reseni, tak nedodrzuje standardy
b) jestli to m$ie umi, tak je (mysleno standardy) vimecne dodrzuje
c) citace ze specifikace css/2:
http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/fonts.html#font-descriptions
d) ja osobne si myslim, ze pouzivani vlastnich fontu je pekna prasarna a ja bych to nepouzil
e) fakt nevim, jestli neni nejaky jiny reseni nez css (resp. xsl/fo), doufam, ze mi to nejaky 'opravdovy' webdesigner vysvetli ;-)
nechci se stebou o tom zde prit :-)
"prasarna" to v jsitem smyslu je, ale nekdy to vhodne doplnuje design stranek a soubory z WEFTu nejsou az tak velke .. jo a o standartech by se dalo diskutovat dost dlouho, kdo je dnes vlastne dodrzuje? :()
kdo je dneska dodrzuje?
treba clovek, co ma rizum...
ja mluvim o implementacich ... viz M$ a dalsi ... ja se je treba snazim/ac ne vzdy 100%/ dodrzovat ... mam na webu i certifikaci, koneckoncu delame to pro lidi, ne :-)
ovsem hosi z Redmontu na to jaksi serou :()