no valid baner

Jak docílit toho, aby stránka s banerem byla validní. Snažím se udělat stránky v XHTML 1.0 Strict, ale baner s reklamou mi to kazí.

Děkuji za odpověď
<HTML>jsem velmi prekvapen (prijemne) kolik lidi si svoje stranky validuje (uz jste nekolikaty kdo se mi s timto ozyva)

zatim to jde jen v xhtml transitional, ale uz mi jeden dobrodinec (p. Severa, pohledem do mailboxu zjistuji, ze si nejsem jisty, jestli jsem podekoval, takze dekuji) posilal kod, ktery je platny i podle strict, ale nejak jsem na to cele pozapomnel, za coz bych se mu chtel omluvit

takze abychom to uz konecne dotahli do uspesneho konce, prosil bych o otestovani stranky http://mt.wz.cz/ v prohlizeci MSIE 5.0/5.1 a 4.x
o tech ostatnich vim, ze to zobrazi spravne (tj. MSIE6, Mozilla, Opera), ty dalsi bych nechal svemu osudu

dekuji</HTML>
Super!

Těším se až to pojede na ostro.

Díky moc
<HTML>tak je to upraveno, kdyz si nahrajete stranky na server znovu tak se to prepise automaticky (staci jen ty stranky, kde je banner)</HTML>
no ma to jeětějednu chybku na krase a to že po kliknuti na baner se dotičná stranka otevře v stejnem vokně (ramci) jako je baner takže kdzy někdo použiva ramce vzpada to pak zajimavě
Ještě je potřeba opravit tohle:

Line 16, column 55: there is no attribute "align" (explain...).
<!--WZ-REKLAMA-1.0--><!--WZ-REKLAMA-1.0IZ--><div align="center"><table width="496" border="0" ....
^
Jak rika bands, jeste upravte <div align="center"> na <div style="text-align: center"> a bude to i validni XHTML1.1 :)
problem je v tom, ze jsem neprisel na to, jak v css (nebo obecne tak, aby to vyhovovalo xhtml 1.1 strict) udelat ekvivalent <div align="center">..</div>,
protoze to co pises ty neni totez - zkus to dat na prazdnou stranku a uvidis ze to neni uprostred, mel jsem tu zase jine reseni, ktere fungovalo presne opacne (tj. nefungovalo kdyz byl banner umisten na konkretni misto - at uz tabulkou nebo stylem)

priznavam, v tomhle expert opravdu nejsem, takze pokud vite jak, prosim poradte
btw, ted to nevyhovuje ani xhtml/1.0-strict...
ad align:
taky jsem resil neco podobnyho, myslim, ze bez uspechu :-(, nicmene bych se primlouval za jeho vyhozeni

btw, napada me tohle:

<div style="width: 100%; text-align: center">
<div style="padding: 0px; margin: 0px; text-align: center">
stavajici obsah reklamy
</div>
</div>
- ten padding a margin by tam urcite mel bejt, protoze div ma snad implicitne nejaky odsazeni (resp. urcite ho ma v nekterych prohlizecich)
A VIS JAKEJ TO MUZE NADELAT BORDELv rozvrzeni stranek kdyz si někdo dava baner na učite misto?
ja bych navrhoval zavest ještě jeden kometar kterej by rikal robotovi ze si autor stranek trochu baner upravil (aby to bylo validnjší a aby to lepe zapadlo do stranek)
takže by jado reklamy bylo zachovano a autor by mohl upravovat tyto řádky :

<div style="width: 100%; text-align: center">
<div style="padding: 0px; margin: 0px; text-align: center">

protoze proc musi byti rklama přesně ve středu a když jí někdo chce trochu šoupnout musi vymejšlet nějake opičárny
Aby jsi nemusel použít <div align="center"... napiš toto:

<div style="position: relative; left: -248px; margin: 0 50% 0 50% ....

...levý horní roh bloku (baneru) bude posunut do prostřed stránky pomocí margin a následně posunut do leva pomocí relativního pozicování o polovinu délky baneru (248px). Mělo by to fungovat bez problémů... Testoval jsem to v OP6 a MSIE6 (další bohužel nemám k dispozici).

Snad to bude fungovat ;-)

Dík.......
...Svoby
> A VIS JAKEJ TO MUZE NADELAT BORDEL
co?
Ne nevím!

Ale TY to určitě víš a čekáš, až se na to zeptám, protože jinak bys to vybalil HNED a nepasl bys "CO?"!

Ekvivalent " align="center" " pokud vím neexistuje a tento postup je neprosto běžný. Jediný problém v tomto postupu je ten, že se vztahuje pouze na konkrétní blok, respektive na blok s pevně danou šířkou. Což je tento případ.
A jestli řešíš to, že by před blokem s banerem byl jiný blok pozicovaný absolutně (pouze pro příklad) a že by tento blok mohl baner překrývat, tak s tím se jdi s prominutím zahrabat. Tohle nikdo (ani tvůrce baneru) řešit nemusí.
nahrada za <div align="center"> existuje, chodi pod operama a prej i pod mozillou & ieckem, ale to jsem bohuzel netestoval, dela se to takhle:

<div style="margin-left: auto; margin-right: auto" >...</div>

takze bych rad poprosil lidi, co nemaj co delat a jenom (nejenom tady) prudi, aby to zkusili otestovat pod dalsima browserama, aby se daly konecne dodrzovat rozumny standardy ;-)

2 barakuda:
co muze nadelat bordel?

2 hugo bojler:
absolutni pozicovani tady pokud vim neresil nidko, 'position: relative' imho neni absolutni pozicovani
Co takhle, kdyby existovaly dva zpusoby jak vlozit reklamu:
Jeden by implicitne obsahoval <div align="center">...</div> a druhy ne. Amater by se tim nezabyval a pouzil by ten s <div> a profik by napsal napr:
<div class="xy"><!-- WZ REKLAMA 1.0 NO DIV--></div>
(nebo neco takovyho).
nebo tak...
<div class="xy"><!-- WZ REKLAMA 1.0 NO DIV--></div>
(nebo neco takovyho)

no tak to by bylo to co by tu asi kazdej uvital
Konečně něco slušnýho. Tak co admine, uděláš to?
<HTML>jo, to zni rozumne</HTML>