Pomoc pri obnove dat z disku (netýká se WZ.CZ)

Jak jsem napsal tak se tento problem netyka webu zdarma
ale nybrz meoho maleho pc
nejakym zhadnym zpusobem mi nejde cistz disku a system mi hlasi ze je disk necitelny
na disku byl jeden odil formatovany pod ntfs
nevedel by nahodou nekdo jak pomoci? pevne doufam ze ten disk neodesel do vecnych lovist--

PS sorry za zneuziti tohoto fora ale jsem trochu zoufalej protoze potrebuji z toho disku do pondelka do rána získat dulezita data

dikasz kazdy napad? (google mi neradte)
Doporucil bych Partition Magic od Power Quest
...
ztahni ho napr na DC a o tom co s diskem provedes pak rozhodni sam
nejvetsi pruser je ze mam momentalne k dispozici jen 1200 MB velkej disk vytazenej¨ze 486 aokud si dobre zpominam tak na DC je nutnenazdilet minimalne tak 2GB abych mel sanci neco stahnout
janek ja bych mel P M pokracovat moc s nim neumim (doufam ze umi opravit poskozenou parttion nebo z toho alespon vybrat nejaka data
No, doufam ze Te to neurazi, ale jedna z pricin by mohla byt v spatne zapojenem jumperu. Asi to nebude Tvuj pripad, jen me to tak napadlo, jinak podrobnejsi popis co to dela a odkdy to dela by neskodil (na disku byl _pouze_ jeden oddil formatovany pod NTFS, nebo na disku byl _krome_jineho_take_ jeden oddil NTFS?).

Libor
>No, doufam ze Te to neurazi, ale jedna z pricin by mohla byt v spatne
>zapojenem jumperu
no nevi ze by se jumperysami od sebe premistovali?

no jestli chces vedet od kdy to dela tak odte doby co jsem vcera zapnul PC

zapul jsepc a zahlidl jsem napis invalid system disk or disk eror (bootovani z dikety jsem nel zakazane)
diskbylnataven jako master abyl nanem instalovanej os

tak jsem nabootoval z dyskety a viz vsy popsanyproblem
>no nevi ze by se jumperysami od sebe premistovali?
Jestli se s diskem ani s nicim kolem nic nedelo, tak je to s jumpery samozrejme nesmysl, byl to jen nesmelej navrh.

>no jestli chces vedet od kdy to dela tak odte doby co jsem vcera zapnul >PC
Dalsi muj nesmely navrh je vyzkouset disk v jinem stroji (nejlepe ne jako system), jestli je problem fyzicky v tom disku a je-li kde to vyzkouset. O PM toho moc nevim.

Dalsi nesmely napad je vyzkouset v linuxu (a pod.) neco pomoci dd (priblizne "dd if=neco1 of=neco2 parametry", podrobnou syntaxi viz man dd, ja s tim jeste moc nedelal. Ale tohle by mohlo zabrat jen pokud by ten disk nebyl fyzicky pryc, taky to chce mit misto na zalohovani (konkretne 100% velikosti disku, pokud neni mozne rict casti kde neco je). Na castecne poskozeny disk by to fungovat mohlo. Urcite existuje spousta veci na obnovu dat z toho co z dd vyleze, ale ja je bohuzel neznam.

>zapul jsepc a zahlidl jsem napis invalid system disk or disk eror
>(bootovani z dikety jsem nel zakazane)
>diskbylnataven jako master abyl nanem instalovanej os
Fakt to chce overit aspon zda je ten disk fyzicky uplne pryc, nebo zda odesel "jen" souborovy system.

>tak jsem nabootoval z dyskety a viz vsy popsanyproblem
Jaky O.S.? Puvodni i na diskete? Jestli by slo o windoze, skusit jestli fdisk uvidi spravne aspon partitions (samozdrejme neupravovat), da-li se fdisk pouzit. V kazdem pripade ale musis mit aspon neco, kam ty data vytahnes, jestli by nesla opravit partition(s), resp. fs.

Libor

P.S.: Protoze netusim, s kym mam tu cest (tzn. co umis), tak jsem mozna napsal i veci, ktere uz byly vylouceny. Nicmene z toho co bylo napsano se dost tezko hada (chce to alespon priblizny popis HW - disk je IDE/SCSI, co dalsiho je na radici, ...; Jaky O.S.,z toho se obcas da neco vytusit nebo aspon znat moznosti). Takze jestli jsou moje namety prilis primitivni, tak se jednak omlouvam, jednak nabadam k presnejsimu popisu problemu a "situace". Pokud jde ale o me, podivam se sem jeste tak za 10 min a pak az zitra kolem poledne, takze tu uz je asi nepodstatne.
podle programu co jsem si stahnul od vyrobce hdd je disk fyzicky ok jendata v partition jsou ponekud divna (program neumi manipukovat s partition) takze hledam nastroj kterej by mi nohl pomoci priopravě fs

os byl win2k

na linux momentalne nemam misto na zbvyjicim hdd
v linuxu nejsem oc zehlej ale tzaky neco zakladniho umim

os no bootce byl upravene verzebootovaci dikety win 98 (pridan volkov com, partition manazer)
doufam ze mi ten doporucovanej program Partition Magic od Power Questu
zachrani kuzi
ted nejde uz oto jesti tydata budu mit rano ale abych je nel tak do stredy

nemam pnize na sluzby profiku v oblasti hdd


o tomco umim a neumim by se dalo dlouho polemizovat....
ale jedin co vim jste tak jsemjeste nikdy neobnovoval data z hdd ani z diskety(z fsdd by to nelo byt jednodusi -min dat) a takstim potrebuji trochu picnout


jinak diky za tvuj zajem vyresit muj problem
Nejsem expert na obnovu HDD, ale můj názor sem můžu dát.

Windows pod NTFS dělaji pěkné trable, pokud system nejde nastartovat. Zvláště pak je problematická jeho obnova.

Moje doporučení je zkusit HDD v jiném počítači. Nebo obnovit Win2k.
Data možná nejsou ztracena, ale system si s tím neví rady. Chtělo by to možná i opravit tabulku.

Tomík.
>podle programu co jsem si stahnul od vyrobce hdd je disk fyzicky ok >jendata v partition jsou ponekud divna (program neumi manipukovat s >partition) takze hledam nastroj kterej by mi nohl pomoci priopravě fs
Namatkou jsem pres google nasel tohle: "http://www.ntfs.com/mbr-damaged.htm", mozna by neskodilo precist, neco z toho co tam je by pomoct mohlo, nebo hledat dal na ntfs.com, ale opraveni partisny Partition Magic urcite zvladne.
Jo, jeste cela sekce:
"http://www.ntfs.com/ntfs_recovery_concepts.htm", neni toho zas tak moc a je to srozumitelne (a prehledne).

>os byl win2k
>na linux momentalne nemam misto na zbvyjicim hdd
>v linuxu nejsem oc zehlej ale tzaky neco zakladniho umim
No ja jsem taky jen lechce uzivatel a spravuju si jen svuj comp, rozhodne nejsem guru ale par veci tusim. Pokud PM nezabere, skusit sehnat Knoppix Live nebo Slackware Live (jestli jsi v Brne tak to prvni muzu pujcit) a od nekoho si pujcit disk, a pak uprosit nejakeho guru :-), co vi co je potreba.

>os no bootce byl upravene verzebootovaci dikety win 98 (pridan volkov >com, partition manazer)
>doufam ze mi ten doporucovanej program Partition Magic od Power >Questu
>zachrani kuzi
>ted nejde uz oto jesti tydata budu mit rano ale abych je nel tak do stredy
Ten PM by to _mel_ vyresit.

>nemam pnize na sluzby profiku v oblasti hdd
Jestli je jen problem s MBR/Partition table/partition, tak je nepotrebujes, staci delat opatrne.

>o tomco umim a neumim by se dalo dlouho polemizovat....
>ale jedin co vim jste tak jsemjeste nikdy neobnovoval data z hdd ani z >diskety(z fsdd by to nelo byt jednodusi -min dat) a takstim potrebuji >trochu picnout
Ja jsem taky jeste z disku neobnovoval (z diskety uz jo, sice pod win ale byl to programek jen pro diskety), akorat jsem ted o vikendu resil jeden problem s kamaradem a tam jsem na to dd narazil, predtim jsem o tom nevedel :-)

>jinak diky za tvuj zajem vyresit muj problem
Neni zac, je to docela zajimave, jestli se podari vyresit tak sem napis jak a v cem to bylo...
Jo, pred casem jsem cetl na netu nejaky clanek o discich, ten clovek co to psal si tusim prezdival taky barakuda, byla to nahoda nebo jsi to Ty?
Libor
btw, taky je dobry psat prispevek jenom do jednoho fora, a ne do pokecu i do podpory...
to jkt sorry ale muj problem byl a je docela urgentni protoze mam odevzdat praci a tu jsem nemel zalohlou
nevedel by nekdo o nejakem programku kterej umi opravit partition naimagovat disk atp (obecne dobre diskove utilitky)
partition magic - komercni, ale doporucuju
strc si ho nekam
Haha, dobry pokud nejakyho vtipalka...
Ale stejne kazdy pozna ze Barakuda jede pres nettel.cz a ne pres mistral :)
Kdyz si PM stahnes tak budu tak moc hodnej ze ti tady napisu i serial number :)

je to na verzi 7.0:

PM700ENSP1-11111131
nebo: PP700DEEU-110203
ze bych presel na mistral? asi se budu prihlasovat. jo co se tyce toho pres co jezdim tak je to obcas i ---.stk.cz vyjmecne dialup

diky ale ja mam uz pm 8.0 + serilal ale stejne mi to bylo na kocku
nastesti mi nejakej chitrej clovicek dal program Restorer 2000 Pro v2 0
a nejake tomu podobne vecicky a stim to slo uplne samo jen to trvalo celej den ale bylo to ok