mod_rewrite

Zdravim, zkoušel jsem do .htaccess přidat "RewriteEngine on" pro aktivaci mod_rewrite (viz článek na sově) ale už i při tomhle jednom řádku to hlásilo chybu.
Tudíž předpokládám, že mod_rewrite není povoleno.
Takže pro admina: Bude? Případně proč ne?
Díky za odpověď. k.
<HTML>"neni povoleno" neni presne, mod_rewrite vubec neni nainstalovan

nevim, jestli to ma velkou cenu to sem zavadet, nemyslim ani, ze by to serveru nejak uskodilo, ale vyuzije to maximalne nekolik jednotlivcu a pritom to jde vyresit i jinak (uznavam, ze mod_rewrite ma neco do sebe, ale na freehostingu by slo vystacit i s php ne?)

hint: errordocument 404 /404.php
a v 404.php jde uz jinym zpusobem udelat totez co dela mod_rewrite

jestli ti slo jen o vyzkouseni tak to muzes i na localhostu takze bych v tom nevidel problem</HTML>
jen o vyzkoušení mi nešlo a bohužel nemám doma nainstalovanej apache:(

šlo mi o lepší zpřístupnění stránky a nahrazení proměnných v adresách nějakym elegantnějším způsobem

taky by to mělo význam (hlavně!) pro SEO - vyhledávačům se samozřejmě nelíbí příliš proměnných v adresách a pokud něco tahám z mysql tak se takovým adresám nevyhnu... někdy je to opravdu proklatě dlouhý:/

Nešlo by to tedy prosím prosím nainstalovat? Má to přeci jen něco do sebe že?:) A pokud by to neuškodilo serveru nevidím problém...
Byl by další plus pro WZ:) Jinak držím palce...

čekám odpověď dík. k.
no ty ses ptal na duvody proc ne, takze pisu, ze pro vetsinu lidi je jednodussi si to naprogramovat v php nez to "naprogramovat" v mod_rewrite

ja tvou argumentaci chapu, jen jsi ale nenapsal, proc to nechces delat v php (takze nechci neco resit dokud neuzavreme diskusi s oboustranym pochopenim situace ;-)
zkus me presvedcit, jestli se ti to povede tak ani nemrknu a hodim to tam
ad mod_rewrite
myslim ze kdyby se vyhlasila anketa jestli pouzivat ci nepouzivat tak by zvitezilo pouzivat uz kuli tem vyhledavacum
ja asi mluvim nesrozumitelne :-)

ja se nebavim o tom, jestli jsou "hezka" url dulezita, samozrejme jsou, ale resime zde, jestli je vic lidi schopno tohle resit pomoci php nebo rewrite

ladit slozitejsi pravidla v mod_rewrite fakt neni zadny med takze mi pripada lepsi i pro vas udelat to pres php
no. nevim nevim jestli je jednodussi resit to pres php - nehlede na to, ze vyhledavacum by takovahle vec byla asi nanic:(

taky nemyslim, ze by tu nekdo ladil "slozitejsi pravidla". podle me by si vsichni vystacili s vykuchanim 2-3 promennych z url viz zminovany clanek na Sove ( http://www.sovavsiti.cz/2003/mod_rewrite.html )

argumentu je dost, staci si fakt precist ten clanecek tak jakypak s tim strachy.
tak jeste jednou prosim prosim prosim.... k.

PS. miro, jak dlouho by ti trvala instalace mod_rewrite?