Autorske pravo poruseno!

Dobry den.

Dnes jsem se dozvedel sokujici vec:
Obsah mojich stranek i s grafikou byly odcizeny a pouzity na strankach http://mich.wz.cz.
Ovsem co je sokujici... stranky jsou kradeny hned dvakrat... a to i na adrese http://www.poskolak.wz.cz. Autorem je podle vseho tentyz clovek (vychazim z obsahu stranek).

Osobne jsem poskytl na svych strankach zdrojove kody php, ovsem grafika a obsah (clanky, rozhovory a veskere texty) spadaji samozrejme pod autorsky zakon a neni mozne je jinde publikovat bez povoleni autora.

Ikdyz se autor snazil zmodifikovat me stranky, domnivam se ze postupoval zpusobem, ktery bych oznacil jako kradez. Dokonce na svych strankach uvadi u jedne polozky ze je kradena... coz povazuju za vrchol drzosti... uz jen proto ze tato polozka je mailovy rozhovor ktery jsem delal pro sve stranky.

Musim zde samozrejme uvezt, ze moje stranky umistene na skolnim webhostu uz neexistuji. Nicmene v publikaci svych veci chci pokracovat.

Nesmim zapomenout na dukazy...

http://www.jsnet.zlin.cz/~slama/kauza/

... zde by mely byt umisteny screenshoty (uz z nich poznate ktera bije) a zdrojaky mych str.

http://web.archive.org/web/*/www.spszl.cz/~slama/

... zde kamarad vedl web-archiv, sice to neni tak silny dukaz ale dukaz to je taky.

Kompletnich dukazu je neco kolem 500mb na mem disku.

Dukazem muze byt i to ze po zadani meho nicku (slamiq) do vyhledavace http://www.jyxo.cz vyjede jako prvni stranka http://mich.wz.cz coz se stalo jednomu z lidi, kteri hledali neco o me...

Design techto stranek vedl k tomu, ze jsem dostal nabidku prace do lukrativni spolecnosti se sidlem v praze.

Autora jsem samozrejme kontaktoval (dnes) a hodlam vyckat tyden. Pote co se neozve (s tim pocitam) kontaktuju nekoho kompetentniho z webzdarmaz.cz...


Za pravopisne chyby se omlouvam, ale v teto chvili se z toho soku nejsem schopen plne soustredit.

Dekuji za pozornost a Vas cas.

Jakub Slama
Život je krutý - to nic ;)
To, že design je kradený, je jasné na první pohled... Ale pomoct ti asi moc nemůžu :-(
Leda že by ses pokusil o menší Google bombu v Pixyho stylu ;-)
hmm, no zatim nic moc optimisticke nazory...
Ser na to, v životě jsou důležitější věci...
tos jasne. to mi rikat kua nemusis... ale vis jak to nasralo...
Měl bys tohle aspoň napsat všude možně po českém internetu, ať každý ví, co je ten mich.wz.cz zač.
Jsem se to dneska dozvedel....
Mu jsem napsal taky dneska...
Ale neocekavam zadnou odpoved...
Doufam ze wz nejak zakroci...

Myslim ze ten dopis tu muzu klidne dat....

Dulezite sdeleni pro majitele uctu mich.wz.cz

Zdravim.

Prosim o stazeni obsahu stranek wz.cz a tez poskolak.wz.cz. A o vysvetleni. Clanky zde uvedene a take grafika je moji praci a nemate pravo je zde publikovat.

Skripty PHP, ktere jsem poskytl na svych strankach ke stazeni, jsou zde vetsinou zcela nefunkcni. Tyto skripty jsou OpenSource, takze proti tomu samozrejme nic nemam.

Ikdyz jste se snazil zmodifikovat me stranky, domnivam se ze jste postupoval zpusobem, ktery bych oznacil jako kradez.

Cituji 4. bod registracnich podminek webhostingu - webzdarma.cz
--------------------------------------------------------------------
Je zakázáno:

* publikovat jakýkoliv obsah, který je v rozporu se zákony ČR a
mezinárodním právem, podporující rasovou či jinou nesnášenlivost,
diskriminační, porušující autorská práva nebo poškozující dobré
jméno provozovatele služby. Jedná se zejména o warez, erotický
obsah a nelegální MP3.

--------------------------------------------------------------------
Domnivam se, ze autorske pravo bylo poruseno.

Po tydnu kontaktuji webhostingovou sluzbu webzdarma.cz a pozadam je o reseni problemu.

Jakub Slama
Jakub: oháníš se termínem autorské právo, nicméně v tomhle idiotském systému se dotyčný zloděj ničeho nedopustil. Teda pokud na tvé skrypty, grafiku etc nemáš tvz. copyright.
Z právního hledisky si takzvaně v řitce... Je to smutný ale jediná možnost je mu bud svépomocí shodit stránky nebo se nad to prostě povznést.
shodit stranky vim jak le mu to tam ani nefunguje ttak jak ma... takze shodit to nejde
jakub: ted sem se díval na ty stránky, vypadáto že to je nějakej ichtyl tak to neřeš... třeba dostane rozum .... sem mu chtěl něco hezkýho napsat do fora ale nějak mu to nefachčí...
jak říkám, pokud to nestáhne on sám...
bohužel nic asi nevyřešíš pač (c) na to nemáš :-))
a pak nevim jestli jsi na té grafice atd. něco vydělal ale asi by jsi víc utratil za soudy

a pak si myslím že by stačilo změnit barvu jedné tabulky a jeto zase o něčem jiném :-))
Podle zákonů si nemusíš grafiku registrovat aby byla pod tvým copyrightem. Stačí ji vytvořit. Druhá věc je ale to dokázat před soudem (s tím že se pak taky někdo může zeptat na původ tvých grafických editorů)

> Měl bys tohle aspoň napsat všude možně po českém internetu

Myslím že to by se minulo účinkem (nezapomeň, že Pixy má dostatečně silný PageRank aby si neco takového mohl dovolit).
NJN. Ten titulek jsem zvolil trochu prehnane. Ja vim. Ale uz jsem jednou psal ze jsem byl z toho docela mimo...
Hele me se to stalo taky.. nastesti vsak dotycna osoba html nezna, a tak tam nechala relativni adresu na stylopis, kterej samozrejme nesel, takze samotne okopirovane html mu k nicemu nebylo..
Sojkovec - :-)) ... co to bylo za hovado?
napsalo mi do guestbooku, poznas ho na prvni pohled.. :-))
Tak tedka jsem se chtel Slame kouknout jestli ten s prominutim smejd uz sprovoznil gbook (mimochodem myslim, ze byl mojim vytvorem) a koukam, ze tam stranky nejsou...bud jsou z wz tak rychli (coz bych chvalil) nebo si parchant uvedomil, ze tohle se nedela a stahnul to sam. (nebo je chyba v mojem prohlizeci).
ja nic nemazal, ja bych mu klidne vyhlasil valku, ale smazat tu stranku, za to ze se nechal inspirovat? ... jen jsem se na ty stranky mrknul a pripadaji mi pouze podobne, nijak me to ale nesokovalo, to opisovani je do jiste miry celkem bezna a normalni vec IMHO ... (to mi pripada skoro jako cest pro puvodniho autora, ze se to libi nejen jemu ... ale tenhle nazor nikomu nevnucuju) ... kazdopadne spis to vyreste si to mezi sebou, protoze ze me tyhle zabomysi valky vysavaji energii a tu ja potrebuju :-)

nicmene jestli mas 500MB dukazu tak udelej proces, sranda musi byt
no me to teda jako pocta nepripada, kdyz mi nekdo neco ukradne :-) ale kazdej je jinej :-) jop, momentalne je to down.
Me to akorat rozchechtalo.. :-))
Sojkovec: Ve, hochu, az ti nekdo slohne tvoji praci tak to teprv uvidis. Ja nerikam, ze to bylo nejake hogo-fogo, ale vzhledem k tomu v jakych podminkach jsem ten web vyvijel si myslim, ze tak hrozne to nebylo. Doufam ze si najdu dost casu, abych zase delal to co mam rad - delal weby, cause tedka delam maturu - coz btw taky nebude nejake hogo-fogo :-) Proste se se me stal flakac :P schoolu suxuju programming suxuju jeste vic :-)
Jakub Slama: ma povaha je takova, ze me to nese*e ;-)
================= Původní zpráva =================
Od (From): "Jakub Slama" <slama@jsnet.zlin.cz>
Komu (To): mich@wz.cz, mutant1@seznam.cz
Kopie (Cc): Předmět (Subject): Dulezite sdeleni pro majitele uctu wz.cz
Datum (Date): 5. 1. 2004 18:45
==================================================

> Zdravim.
>
> Prosim o stazeni obsahu stranek wz.cz a tez poskolak.wz.cz. A o vysvetleni. Clanky zde uvedene a take grafika je moji praci a nemate pravo je zde publikovat.
>
> Skripty PHP, ktere jsem poskytl na svych strankach ke stazeni, jsou zde vetsinou zcela nefunkcni. Tyto skripty jsou OpenSource, takze proti tomu samozrejme nic nemam.
>
> Ikdyz jste se snazil zmodifikovat me stranky, domnivam se ze jste postupoval zpusobem, ktery bych oznacil jako kradez.
>
> Cituji 4. bod registracnich podminek webhostingu - webzdarma.cz
> --------------------------------------------------------------------
> Je zakázáno:
>
> * publikovat jakýkoliv obsah, který je v rozporu se zákony ČR a
> mezinárodním právem, podporující rasovou či jinou nesnášenlivost,
> diskriminační, porušující autorská práva nebo poškozující dobré
> jméno provozovatele služby. Jedná se zejména o warez, erotický
> obsah a nelegální MP3.
>
> --------------------------------------------------------------------
> Domnivam se, ze autorske pravo bylo poruseno.
>
> Po tydnu kontaktuji webhostingovou sluzbu webzdarma.cz a pozadam je o reseni problemu.
>
> Jakub Slama
>

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------

Velice se omlouvám Jakube Slamo.

Stranky slouzily a mely slouzit jako studijni material
a nemel k nim mit nikdo pristup. Samo ze o nich nikdo
nemel vedet. Jenze jsem na ne po case zapomnel a nesmazal je, ani nezabránil pristupu.
Jsou okopirovane priznavam. A ze jsi to zjistil az ty to je rana pod pas.
Vse jsem smazal. A doufam, ze te to nejak neposkodilo.

Jeste jednou se omlouvam.

Michal Tousek
<HTML>tak to ma byt.. Chlapy sobe</HTML>