fórum

Ahoj,
instaloval jsem si na svém webu forum, ale nějak mi to nefunguje. Objevuje se mi tato chybová hláška. Je to snad v nastavení SQL serveru?

Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) in /3w/borec.cz/s/schuhmeier/Phorum2/include/db/mysql.php on line 2218

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /3w/borec.cz/s/schuhmeier/Phorum2/include/db/mysql.php on line 2219

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /3w/borec.cz/s/schuhmeier/Phorum2/include/db/mysql.php on line 766
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2): select * from phorum_settings

Díky za rady a tipy. Petr
<HTML>mas asi spatne vyplneny parametry funkce mysql_connect nebo jsi nevytvoril v adminu databazi</HTML>
> /var/lib/mysql/mysql.sock

2 Master: prvni moznost je spravne
a tu cestu mám tedy napsat kam?
Vytvořil jsem databázi:
/var/lib/mysql/mysql.sock

V nastavení fóra (phorum_settings.php) jsem zadal tuto cestu k databázi.

Teď už se mi objevuje pouze hláška:
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2): select * from phorum_settings

Co s tím? V databázi jsem nic nenastavoval.
<HTML><i> V databázi jsem nic nenastavoval.</i>
<br/><br/>

tak to nastav, najdes to v administraci

pres unix socket (viz ta cesta co's tam napsal) to urcite nepujde kdyz ta sql je na jinem stroji</HTML>
Zapomněl jsem tu databázi uložit.Když jsem se pak o to pokusil,napsalo mi to: MySQL hlásí:
Incorrect table name 'var/lib/mysql/mysql.sock'

Můžu tu databázi pojmenovat jinak?
<HTML>heh, nechapu cos provadel, neni lepsi si prvni precist co je k tomu napsane v napovede?</HTML>