Omezení při generování souborů v PHP?

Dorbý den

Obracím se na vás s takovým problémem.

Mám na strance možnost stáhnout větší množství souboru (galerii) jako archív ve formátu ZIP. Tento archív se generuje v PHP. Jakmile je archív větší než nějaká velikost (cca 500kb) tak se stahování přeruší. Pro menší archivy je vše v pořádku, ale pro větši vždy je ZIP neúplný. Je to záměr?

Ondra.
<HTML>dorby den !
(pripomina mi to jeden divny serial, co kdysi bezel v tv z doby druhe svetove, kde se podobne zdravilli ;-)

zamer to neni, ale az tak moc me to neprekvapuje (jestli jsem to dobre pochopil, ty zip-y se generuji online ?)

kdyz bys poslal url k tomu skriptu, muzu se na to podivat</HTML>
Presne tak.

URL stranky je (napriklad)

http://www.vyletnik.unas.cz/fotky/savezip.php?album=volyne2003

Adresa scriptu je v uctu vyletnik.unas.cz v adresari: /fotky
(rootem je adresar podle FTP)

zip.lib.php
savezip.php

castecne je to opsano z kodu PHPMyAdmin a na lokale (a na kdysi davnem freewebu hyperlinx) to fungovalo. ted jsem to zkousel znova a nahodou to proslo. Asi to trosku zavisi na jinych okolnostech.

Dekuji.
Jen připomínám, že pořád zlobí. Může se na to někdo kouknou? Zdá se, že zlobí i pro stahování normálních souborů.

Nebo aspoň podat vysvětlení.
maš pravdu zlobí istahování normíních souborů větších než 1 MB
zlobí to už několik měsíců tj od tévelké poruchy wz (tehdy se nějak zhoutilo diskové pole)
<HTML>- musis asi trochu kricet, v te spouste balastu co sem lidi pisou se to snadno ztrati :(
- zkousel jsem to asi 5x, stahlo se vzdy az na jeden pripad, asi by bylo dobre davat do hlavicek i content-length kdyby to slo, ale to asi nebude pricina problemu, nevim, nemam zadne jednoduche vysvetleni proc to tak je, ale moc me to neprekvapuje, obcas asi server byva vice vytizeny na to, aby zipoval podivnym kodem v php nekolik MB fotek, ber to proste jako fakt, kdyby to byl placeny hosting tak s tim neco budu delat, takhle to nema cenu

(samozrejme se snazim drzet zatizeni serveru v limitech, ale z ruznych duvodu to neni jednoduche zajistit tak lehce jako na placenym webu)

btw: proc to vlastne zipujes ? ma to nejaky efekt oproti taru co se tyce velikosti ? nezda se mi

btw2: zhroutil se filesystem a ne pole, ale to je asi jedno</HTML>
to je jedoce se tenkrate po(pííp) ale priblizne od te doby blbne sahovani i normalnich souboru naprikald dneska jem sahoval z jedněch stranek na wz

5Mb soubor a az na cca 15tý pokus se i ho podarilo stahnout

vzdy to vypadalo jako connecion reset nebo end of file ale v polovině souboru bud se nekde na cestě strácejí pakety nebo nevim co se může dít

proc to zipuje? Nevim Asi proto ze to zamysli pouzivat pod wdlemi
<HTML>tar pod widlemi nefunguje ? to jsem myslel ze jo
proc ne ? protoze to je zbytecne zatizeni k nicemu, kdyby to nezipoval tak by s tim nemusely byt problemy

i kdyz je fakt, ze ve velkem zatizeni to spadne i tak, pristi tyden by se to mohlo zlepsit po upgrade</HTML>
Tar po woknama faka, napr. winzipem ci winrarem ci winace to rozbalis... ale jestli jsem to pouzil parkrat je to dost, fsechno je zazipovany, zararovavany vyjmecne v acu...

Lukasik
to: lukasik
ja nerikam ze pod widlemi tar nefacha to jsem nikdy neřek
a taky vim čim to rozbalit. Tuto větu , že to ma si pro widle, jsem řek jen proto že se vetsinou ve světe Mrkvosoftu tar nepožívá.


apropo už jste někde na nějakých osobních / klubových stránkách viděli soubory ke stažení balené v taru nebo gzipu? ja jsem zatim narazil jen na jedny a to byly stranky věnované problematice linuxu
Asi by slo vytvori ZIP bez komprese. Akorat nemam na to skriptik a ani neznam format ZIPu. Skript na zipovani jsem nasel v phpAdminovi.

Nemam ani skriptik na TAR, ani neznam jeho format. u Taru si nejsem jist, zda by vsichni pochopili, ze se to da rozbalit winzipem. Lidi z naseho klubu jsou vetsinou pocitacovi antitalenti, takze znaji jen to na co jsou zvykli a to jeste velmi povrchne.

Bojim se ale, ze to problem nevyresi. Stejne budu muset prejit na placeny hosting, protoze mi dochazi misto a potrebuju i nejake sluzby, ktere mi Free hosting nemuze nabidnout.
tar:
nekomprimovany format, akorat umi zabalit vic souboru do jednoho
gzip:
open source vecicka, dobra komprese (ale jsou i lepsi, samozrejme), docela dost se pouziva ve svete unixu, umi balit jenom jeden soubor
-> udela se jeden tar a ten se pak zabali pres gz

knihovna pro gz: je tu povolena, matouci muze byt to, ze se jmenuje zlib ;-)
tar: see pear.php.net, cast archive, je na to krasna trida, ktera umi mimo jine i gz (nemusis se o nic starat). byly tam (rok 2001) nejaky chyby (-> na wz nebezela :-( ), ale ty by uz mely bejt opraveny, kdyztak se ozvi...
<HTML>> potrebuju i nejake sluzby, ktere mi Free hosting nemuze nabidnout.

zkus neco nadhodit, neco by se mozna dalo, neco urcite ne</HTML>
Spis jde hlavne o misto, chci na vylety obcas vzit videokameru a neco natocit a pak to dat na web, taky mi vadi to prerusovani downloadu, limit na stazeni dat a podobne, proste vse zname, myslim ze to je prave to "urcite ne". Chapu to, proste neni to pro free hosting. Ale jeste uvidim, zase nevyhoda placeneho hostingu je v tom slove "placeny" a v soucasne dobe nejsou ty ceny zrovna nejak extra vyhodne.
Jak se ukazuje nejeví se na webzdarma perspektivní umístovat sem delsi soubory. Problem nebude v velikosti souboru ale v case. Mam pocit, ze to na nem hodne zavisi. Pokud ma nekdo pomale pripojeni stahne min nez ten kdo ma rychle pripojeni. Vzdy po nejake dobe se proste konexe sestreli a slus. Pokud prohlizec umi navazovat, tak vetsinou pomuze opakovat stahovani.

To Admin: zkus projet nastaveni apacheho, jestli se tam nekde nepise o dobe, po kterou muze byt aktivni spojeni. Pokud jsou tam nastaveny casy kolem 30 sekund, bude to ten problem. Zkus si neco stahnout modemem (28,8kb). treba nejake video z mych stranek (viz novinky na strankach) - pozor nechodi v mozille, je nutne pouzit odkaz. Nesel by tento problem do budoucna nejak resit?
<HTML>> prerusovani downloadu

to je problem, zkusim novejsiho apache, soucasne nainstalovany 2.0.43 opravdu jeste neni uplne stabilni verze, 2.0.45 by mohla pomoct

tou rychlosti downloadu to neni

> limit na stazeni dat

mno, nerekl bych, ze najdes hosting do cca 300Kc mesicne, kde by nemeli vyhrady proti trafficu >100GB mesicne</HTML>