Problém s dbase a dbm

Na serveru je zakázána inicializace modulů pomocí Dl(), to je celkem pochopitelné z bezpečnostních důvodů.

Jenže bohužel administrátor nepovolil inicializovat fce pro podporu souborových databází dbm a dbase, které jsou ale velice důležité pro větší aplikace!

Co s tím? Je problém na serveru?
DBA support enabled
Supported handlers gdbm cdb cdb_make inifile flatfile
lze využít fce: dbase_xxx a dbmXxx
pakliže ne, jak je mám nahradit, když jsem pomocí těchto fcí vytvořil desítky databází a nyní nefungují
<HTML>moje dokumentace k php pise u kapitoly 19:

XIX. DBM Funkce [zastaralé]
Úvod

Tyto funkce vám umožňují ukládat záznamy do databází typu dbm. Tento typ databází (podporovaný Berkeley DB, GDBM, některými systémovými knihovnami, a také vestavěnou flatfile knihovnou) ukládá klíč/hodnota páry (oproti plnohodnotným relačním databázím).

Poznámka: Podpora dbm je nicméně zavržena a doporučujeme vám použít místo toho funkce databázové abstrakční vrstvy (dbm-styl)


priklad funkcniho skriptu (v dokumentaci kapitola 16):

<?php

$id = dba_open ("test.db", "c", "gdbm");

if (!$id) {
echo "dba_open failed\n";
exit;
}

if (!$msg) {
$msg = "This is an example!";
}
dba_replace ("key", $msg, $id);

if (dba_exists ("key", $id)) {
echo dba_fetch ("key", $id);
}

dba_close ($id);
?></HTML>
Váši ukázku jsem vyzkoušel, ALE objevila se chyba

no such handler: gdbm in C:\dokumenty\my webs\web\dba.php on line 3
dba_open failed

co s tím!
Kde mám najít ten spis o PHP
> C:\dokumenty\my webs\web\dba.php

to zrejme nebude na nasem serveru, tak se obrat na nekoho jineho

php to nemusi obsahovat, psal jsem jen o nasi konfiguraci
Jasně, není to na Vašem serveru, používám Apache 1.3.14

Jen potřebuji poradit co s tím, když nevím jak se to zobrazí, nemůžu vyrábět stránky!
Mimochodem, přesně tento script mi Váš server vyhodí takto:

Warning: dba_open(test.db,c): Driver initialization failed for handler: gdbm: File open error in /3w/wz.cz/n/nemecek/dba.php on line 2
dba_o
Je tu niekto?
potrebujem pomoc, mal som na ftp subory a teraz mi vypisuje ze je zablokovany alebo neexistuje, tie subory potrebujem.... co s tyyyymmm?
Myslím, ze je to nejaka obecna chyba, protoze registracní robot taky nefunguje asi tak jak by mel ! Posli e-mail spravci!
myslis podpora@.......
Ano, nebo mira@...

Už jsem to ale udělal, protože registrace úplně kolabuje