Problém s kódováním češtiny

Mám problém v řádném zobrazování diakritiky - š, ž, ť to neukáže správně. Text byl zkopírován z txt souboru, zkoušela jsem ta písmenka i ručně přepsat. Bezvýsledně.
Kdekoli jinde mimo webzdarma s tím problém nemám.
Dík za každé info :).
Cituji začátek tvého zdrojáku:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

<head>
<title>nočník</title>
</head>
... ... ...


Potom je snad jasné, v čem je chyba, takže tam dej meta tag:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>nočník</title>
</head>


Je mi taky divný proč na úvodu ho nemáš (<META>) a v sekci "Články" už zase ano, i když "charset=windows-1250", ale tady na wz musíš mít "charset=iso-8859-2"


Petr
<HTML><i>ale tady na wz musíš mít "charset=iso-8859-2"</i>

nemusis

predpokladam ze je to psane jako win, cili:

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>nočník</title>
</head>

a totez (cili windows-1250) zadej v hlavni.html</HTML>
OT: Proc je tohle v sekci PHP?
>> OT: Proc je tohle v sekci PHP?

Sorry, sem se prehlid :)
Dík za tip :)
Upřesnila jsem to všude na "charset=windows-1250", ale problém bude možná někde jinde:

Stránky upravují dva lidi ze dvou různých míst. Kolega s tím problém nemá.

Text vložený z jeho počítače se vždy zobrazil správně, text vložený ode mě je vždy chybný. Přenastavila jsem si kódování češtiny ve vlastním prohlížeči defaultně na win, ale ani to nepomáhá.

Sorry, možná je to banalita, ale já jsem amatér :-)
Mozna, ze tvuj kolega opravdu pouziva iso-8859-2, tak zkus iso :)
díval jsem se na tu tvoji stránky, skutečně používá charset windows-1250, ale musíš ten metatag dát do VŠECH stránek, nejen do definice framu.

Já pokud si nastavím kódování v Opeře na windows1250 tak je to ok, ale sám browser to nemůže detekovat.
Zkontrolujte výchozí nastavení kódování OS a internetového prohlížeče, či editoru stránek, velice často se to prasí kvůli tomu nastavení.

Používejte spíše iso-8859-2, je universální i pro UNIXové stroje !
ano, iso-8859-2 je norma, leč slečna píše, že text kopíruje z texťáku a jelikož se dá čekat, že používá windows a kopíruje přes schránku a následně vkládá možná do FP (nebo něčeho podobného), tak těžko daný soubor uloží v iso-8859-2 kódování ;-(
Ostatne i vetsina unixu zvlada cp-1250 :-)