Problém s používáním "sendform.php" na WZ

Na stránkách jsem dříve používal vlastní "sendform.php" na odesílání zpráv přes emailový formulář. Po té co mi přestal fungovat (asi z důvodu bezpečnosti (spam, atd) tato možnost byla na WZ zrušena), jsem začal využívat interní "sendform.php" na WZ.

Nyní se mi často stává, že nejdou odesílat emaily. Při odeslání se mi napíše, že některá z nutných proměnných není správně uvedena v HTML kódu formuláře:

recipientSUBJECT:
successPAGE:
errorPAGE:

Celý zdrojový kód jsem několikrát prohlédl a nikde jsem nenašel chybu.
Podle toho, že odesílání někdy funguje a někdy ne, jsem usoudil, že bude asi problém přímo na WZ.

Mohl by mi tedy nějaký moderátor nebo webmaster odpovědět jak je možné, že někdy odesílání funguje a někdy ne?

Předem děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním pěkného zbytku dne: JM
1) neni zakazane posilat e-maily pomoci funkce mail() ... snad jste to nedelal pomoci tcp spojeni na smtp server?

2) o zadnem problemu nevim a tenhle, az obsahly, ale bohuzel nekonkretni dotaz, nemuzu pri nejlepsi vuli povazovat za neco jako bug-report
E-maily posílám stejným zbůsobem jak je uveden v návodu na adrese:

http://www.webzdarma.cz/pp.html?4#2.

Pokusil jsem se pro ověření funkčnosti odesílání použít zdrojový kód, který je uveden jako příklad na této adrese a dopadl jsem úplně stejně.

Pokud vám odesílání přes tento formulář funguje,tak tedy musí být chyba někde u mně, ale bohužel nevím kde.
Tak problém byl vyřešen. Chyba byla u mně.
Nefunkčnost odesílání zbůsobil zapnutý Firewall

Timto se omlouvám všem, které jsem zdržel přemýšlením nad tímto problémem :o)
Vracím se k tomuto threadu, protože mi nestačí tvrzení, že "Nefunkčnost odesílání zbůsobil zapnutý Firewall". Je to totiž blbost.

Měl jsem stejný problém a zjistil jsem, že nefunkčnost způsobilo _příliš_přísné_nastavení_ firewallu, konkrétně v mém případě nepustil hlavičku "Referer:" v http dotazu. Jakmile jsem ji povolil, formulář začal fungovat.

Firewally jsou tu od toho, aby byly zapnuté. Pokud něco nefunguje, je nutné jen firewall správně nastavit. Z hlavičky Referer: však příliš nadšen nejsem.
Referer je sice jen chabý způsob ochrany, ale lepší než nic...
Referer informuje o tom, ze které stránky jsem na ten web přišel. Každý kousíček soukromí navíc se hodí.
Ale to se kontroluje AFAIK jen při odeslání. Tudíž z jaké stránky jsi přišel na tu stránku s formulářem to nezaznamenává (byl by to IMHO nesmysl).
To souhlasí. Musel bych však do toho firewallu zadat, aby hlavičku Referer posílal jen v případě, kdy se adresuje http://www.webzdarma.cz/sendform.php . Otázkou je, zda se mi v tom firewallu chce zas tak moc rýpat... No tak jo, zkusím to.
No, jde zjevne o to, aby sendform.php nebyl pouzivan zvenci.
Sojkovec: což evidentně jde. Stačí si jen nastavit příslušné hlavičky a můžeš používat sendform.php jak se Ti zlíbí.
Kit: Ale to dokaze zlomek populace. Takze je to asi relativne ucinne.
Od začátku používám e-mailový formulář s interním sendform.php na WZ. Teď bych potřebovala změnit mail, na který se mají zprávy přeposílat, jenže už je to tak dávno, že nevím, kde co přepsat :) Díky za rady.