heslo

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč jsou zadány tak divné podmínky pro změnu hesla.
Chtěl sem si změnit jméno, ale stránka mi neustéle hlásila: "Heslo je příliš krátké", "Heslo neobsahuje dost různých znaků", "Heslo je založeno na existujícím slovu".

Zajímalo by mě, proč jsou zadány takové podmínky pro heslo.
Nemohli byste alespoň k tomu formuláři napsat min. délku hesla, jaké znaky má obsahovat? Aby pak někdo nemusel půlhodiny zkoušet, jak to má vypadat.
Taky nechapu, proc jsou podminky natolik restriktivni. Nebere mi to ani slovo nasledovane cislici.
Nejsem si ted uplne jisty, ale zalozeni uctu mi slo s normalnim heslem. Kdyz ho ale ted chci zmenit, tak at delam, co delam, nechce mi to pustit zadnou alespon trochu zapamatovatelnou kombinaci, pritom inetove bankovnictvi ma na heslo mnohem mene prisne podminky (mozna zalezi na bance ;)
nj bezpecnost je holt bezpecnost... budte radi ze si to heslo nemusite kazdy mesic menit ;p
To ale prece neni kompromis mezi bezpecnosti a pouzitelnosti...
Musim si kvuli tomu nekde ulozit vygenerovane heslo (a uz se vidim jak budu kazdy tyden pouzivat funkci "Zapomneli jste heslo").
Zkousim tedy zmenit to co mi robot vygeneroval na neco sveho:

ahoj1
-> heslo je příliš krátké

ahoj123
-> heslo je založeno na existujicím slovu

hoj123
-> heslo je založeno na existujicím slovu

hj123
-> heslo je příliš krátké

hj123456
-> heslo je příliš jednoduché

Uff. Neslo by ty pravidla trochu zmirnit? Prosiiiim...
Tady těm křiklounům bych doporučil stáhnout generátor hesel (třeba pro MS Office) a zkusit některý z předchozích řetězců.

Pak budete mluvit jinak...
K čemu mi bude generátor hesel, když si to heslo potřebuju zapamatovat?
Generator vygeneruje, Tvuj mozek zapamatuje, ne? :)
x6GH4p - Opravdu zapamatovatelný ;-)
Johny: mam taky takovy typ hesla a pamatuju si ho :-)
Ja taky a nepamatuju si ho.
:-D
Ale nedavno jsem videl cloveka, kterej mel zaheslovanej pocitac jako tajnej agent a na monitoru mel nalepeny listek :
Heslo od počítače je XXXXXXX.
Heslo od mailu je XXXXXXX atd.
:-)))
Sojkovec: Jenže mě hlavně nejde do hlavy, proč při vytváření účtu je podmínka na heslo snad jen v délce a když si ho chci zmenit, tak tam sou hodně přísné podmínky
staci si stiahnut mozzilu
napis nahodne heslo, skopiruj do clipboardu a ked sa prihlasis daj Save Password a uz si to nemusis nikdy pametat :))

ja mam heslo typu 91qwvc1521cv, 12 miestne a je to na zapametanie pohoda

dobre su aj hesla typu zajtrabudeprsat alebo vceraboloskaredo
Taky to nechápu byl jsem zvyklej mít na všech webech stejný heslo a ted tady vymyslite takovou hovadinu... radeji by uz konecne mel nekdo neco udelat s tim že již hodně velké části uživatelů nefunguje upload přes FTP a někomu ani přes správce na WZ. Tak jsou mi momentálně nějaký hesla uplně na H*O!
Na jedny stránky na wz jsem dával heslo "nio" a faří mi to dodnes :-)))
lackop: A co když se budu chtít přihlásit přes FTP nebo z jinýho kompu...
A helso type"zejtrabudeprset" tam nejde, řekne to že "heslo je založeno na existujícím slovu"


Mě de jenom vo to, aby to k tý změně hesla aspoň napsali....
Ja pouzivam RoboForm a pak si nemusim ty sileny hesla pamatovat. Pokud nema k mymu pocitaci pristup nekdo "nebezpecnej", tak je to celkem elegantni reseni...
A co nějaké cizí slovo ze slovníku cizích slov? Nebo španělské slovo? Či něco japonského, anglického apod.? Mnohdy to bývají celkem zapamatovatelné věci a málokdo se hrabe třeba ve španělských slovech. (pochybuju že by haxor zkoušel brute force attackem nějakej účet na českým freehostingu testem na španělský slova :)

Také lze vymyslet si vlastní slovo:
žvastopunkster (není můj výplod)
poněmousi
žetazul

A nejlepší je české slovo s pravopisnou chybou, to ti pak neuhádne nikdo:
višylovat
zpravedlnoct
kolýnko

apod. ;) možností je spousta, rozhodně se mi však nelíbí paznaky typu U4k+l(4-db7 apod. Nedají se zapamatovat, a tím pádem heslo ztrácí účel.
Nípal: bohužel vlastní slova ani slova s pravopisnou chybou mi WZ nevezme... Musí to být opravdu nějaká slátanina z písmen a číslic jinak mi to nevzalo nic jiného. Já osobně jsem zvolil číslo normy pro jednu strojní součást...:)
Pokud by měl někdo zájem o pseudočeská slova typu "lorem ipsum", tak na
http://www.fi.muni.cz/~xznamen/turkey/ je zajímavý generátor - dictionary: nice
Kit: Pixy vymyslel generátor s lepšími slovy:

http://www.wellstyled.com/tools/dummy-cz


Šafa: Jo, pamatovat si čísla ČSN a ISO norem, silně pochybuji, že se to dá ;) Ale asi na to taky v průmyslovce brzo narazím :D Ale třeba by nebylo špatný dát si jako heslo nějaký závit - třeba M16x2 :))
Nechápu co tu řešíte, předvčerem jsem dělal účet kámošovi a pasovalo tam první heslo které ho napadlo.

P.S: Zkus telefoní číslo...
wz> psal jsem to už na mail, ale nedostalo se mi odpovědi:
moje e-mailová schránka, kterou jsem zadal při registraci své stránky na wz, byla zrušena. současně postrádám heslo k této stránce a potřebuji tedy vygenerovat nové - k tomu tedy potřebuji, aby byl v mých údajích nastaven správný e-mail. nemůžu teď spravovat stránku!
POMOZTE PROSÍM! DÍKY