Poraďte PROSÍM!

nějak se mi z ničeho nic zhroutilo FTP připojení jak k WZ tak třeba i na jiné hostingy... Vše je nastaveno v pořádku a u mého providera je také vše v pořádku, firewall mám vypnutý, používám pasivní režim. Připojuji se přes TC a vždy mi to napíše jen "Připojení se nezdařilo". Může na to mít vliv to že jsem přešel z veřejné na soukromou ajpinu? Vše jsem ale předělal... Poraďte prosím potřebuji aktualizovat stránky! Mnohokráte děkuji za každičkou radu popř odkaz na někajky web s touto problematikou.....
>Může na to mít vliv to že jsem přešel z veřejné na soukromou ajpinu?

Může
Muze ale nemusi, typoval bych to spis na proxy/firewall, ja mam taky privatni IP, a jede i aktivni FTP rezim...
Ale co s tím mám dělat? Poradte prosim jak co nastavit ci predelat...
Pro začátek si zapni pasivní režim přenosu FTP.
Už se stalo dávno ale nepomohlo...
vypni firewall
Vypnul jsem ten ve windowsu - žádnej jinej momentálně nemám nastavenej. četl jsme zde cosi o tom že provider si nastavuje firewall dá se ten někde vypnout?
jestli pouzivas volny jako ja tak je to v nastaveni....

je-li tam nastavena jakakoli uroven zabezpeceni tak FTP na WZ nejde.....
jezis firewall nikdy nevypinat radsi nastavit!
Opty: To je marné vysvětlování. Mám 3 firewally v kaskádě (jeden paketový a 2 aplikační) a stejně se ještě necítím zcela bezpečně. Uživatelé bez firewallu si vůbec neuvědomují, co všechno se s jejich počítači dá na dálku dělat i když jsou jen na dial-upu.
Kit: ja mam jen jeden (paketovy) :/ to ja jo aspon trosku...

chtelo by to port iptables do windows :-)
jjj linux je linux a navic me to spadne jen kdyz vypnou elektriku :-)
a vse mi funguje ok dokonce i aktivne (akorat na wz mi to blbne tam musim jen pasivne)
Mně jede Linux i když vypnou elektriku - mám UPS :-)

Je zajímavé, že mně jede FTP na WZ i aktivně - nebo že by se mi to snad jen zdálo?