Nejde smazat!

Nejde mi smazat soubor, který sem omylem hodil na wz. a teď ho odtamtud nemůžu dostat! Co mám dělat, please?
To se mi stalo taky, že jsem tam kdysi napráskal omylem soubor ve tvaru např:

"Dovolená v Chorvatsku.html"

... a je tam dodnes a nejde ani přejmenovat do správnýho tvaru
No jo, jenže kvůli tomu mi nejde tahle část stránek-tzn. "Zkušenosti". A ještě mi nejdou otvírat obrázky. Nevíš co by s tím mohlo bejt? Koukni na moje stránky: chunlan.kvalitne.cz Když kliknu na obrázek, tak se mi neotevře v novym okně, ale objeví se tam "soubor nenalezen" To samý je s těma "Zkušenostma"
odkaz zkusenosti z menu vlevo funguje
v odkazech na ty obrazky mas spatny lomitko, ma tam byt /
No tak asi nejsem sám jenže já těch souborů tam mám tak trochu víc .. tady nevidim řešení tak jdu psát na ten mail sem na ně zvědav .. jakkoli to chci zrušit ten soubor a nejse musel bych se posrat aby tam nebyl neob já nevim ... mám tam nejmíň 5 stánek a jedno JPG který nejde smáznout Co stim ? POMOC?
CoolMann: Víš, ono je to pořád dokola. Můžeš tady stokrát psát: "Neukládejte na server soubory s diakritikou a mererami v názvech, můžete s tím mít potíže". Stejně to zas někdo udělá. "Zapněte si zobrazování přípon ve Windows" - pak si někdo stěžuje, že nemůže otevřít stránku strana.html, když se ve skutečnosti jmenuje strana.html.htm. "Pozor na velikost písmen - název obrazek.JPG je něco jiného, než obrazek.jpg". Druhý den se někdo zeptá, jakto že nevidí obrázky, když je tam má nahrané...
Kit: jo bez diakritiky tak mi prosimtě řekni mám soubor spartan...hc.htm a nejde smazat kůli nějaký kravině to že uprostře sou snad tři tečky? nejni to trošku trhlý?
Kit: klidně vypíšu ti tady všechny soubory který mi nejdou smazat: spartan...hc.htm
j.u.r.a.s.e.k..htm
a.c.s..htm
adresář J.u.r.a.s.e.k._soubory
obázek j.u.r.a.s.e.k..jpg
i obrázek j.u.r.a.s.e..JPG

prostě jak dám o jednu tečku na víc tak je to všechno v kelu chceš mi říct jo. no to sem si to teda vybral serwer to abych to šel kopat :o(!
Jo ještě sem posílol přízpěvek na obrázky nezobrazuje se mi na webu ani jeden BMP obrázek a píšu všechno do písmenka stejně žedný velký písmeno to už sem se naučil.

// Jinak pokud má taky někdo stimhle potíže přišel sem na to aspoň jak se zbavit těch přebytečných bajtů který tímhle tam máte daný...... stačí jenom si udělat we windows úplně stejný soubor a aby měl pro vás co nejvýhodněji minimum bajtů tedy třebas 0 pak už stačí ho jenom nahrát na stejný místo a on se přepíše. Ale stejně mě štve že tam zůstane :o( to snad nemůžou někde v databázi kde to maj oni zapsaný vymazat?
a ja myslel, ze to s tim bmp obrazkem byl vtip ;-) bmp na web nepatri, protoze jsou moc velky. pouzivej gif, jpg nebo png
pokud mas windows, tak nechapu, jak muzes pouzivat tecku v nazvu souboru... teda ne ze by to neslo, ale na tomhle systemu ma tecka jaksi jiny vyznam
a ty mas doma v databazi zapsany, kde mas kterej soubor? no pokud nazyvas fat tabulku (win) nebo adresar (unix) databazi...
Tonik: no tos mi teda pomoh .... jak velký ... mám bmp a má 25b jestli je to pro tebe moc tak to sory.-.... protože tu mám JPG který maj až 300 no to nepochopim..... víš mám Widle 98 .. mám velkej obrázek v JPG a jelikož ho chci zmenšit tak jdu do PaintBursh .. česky Malování ve Widlích a zmenšim to a při ukládání mi nedá na výběr JPG tak dám bmp a to nechápu proč webzdarma to nepodporuje .. no to je haluz ------

Dál co se týče těch adres jo na stránkách mám vepsanou přímou adresu ale co ...... nejde to smazat .... mě nezajímá že to mám blbě napasný ... nebo že je to tam nějak velký malý písmena chci ten soubro smazat a nejde ?, POMOC ?
Tonik: tedy sory .. 25kb a ty JPG maj 300 KB tak čemu řikáš velký ? nejde oto že je něco to ... prostě jestli bmp nepodporuje tak to je pěkně blbej serwer
tak si bez na jinej ;-)
no, ono je fakt lepsi pouzivat gif a jpg, protoze ty se zobrazi kazdymu (teda kdo si nechava zobrazovat obrazky ;-) ). taky se da pouzit png, ale nektery ie neumi png s pruhlednosti. a to mi nerikej, ze to bmp je mensi. leda by melo malo barev. a to je pak lepsi to ulozit jako gif.
Tonik: no je menší protože sem tu fotku uříz .... ael co to už neřešim .... ale jestli ještě nevíš ohledně těch souborů ... nutně smazat
CoolMann: ad spartan...hc.htm
Více teček je povoleno, mám hodně souborů, které mají víc, než 4 tečky v názvu, některé mají tečku i na začátku (.htaccess). Problémy s tím nemám, používám Linux. Možná je problém ve webovém rozhraní serveru, potom Ti poradím jediné: FTP. Schválně jsem teď na WZ nakopíroval
spartan...hc.htm a zase smazal. No problem.

> mám bmp a má 25b jestli je to pro tebe moc tak to sory

Zřejmě jsi měl na mysli 25KB a vzhledem k tomu, že ho zbytečně stahuji 5s místo 0,5s v GIFu, tak je to moc.
Kit: jj dík pudu to zkusti na FTP jinak přes Ftp moc netahám netahám nějak příliš moc velký soubory. No nevim nevim ... jen přes wz.cz přihlaš se a zkus vytvořit adresář s názvem spartan...hc_soubory // ..... serwer ti automaticky vytvoří adresář s názvem spartan.hc_soubory ...... prostě zbytek teček mi ignoruje mno co .. už sem na to přišel .. vyseru se na všechny tečky pomlčky v nicku a ikdyž mi ten soubr nebo adresar bude vypadat divne spartanhc.htm tak nic no :o/ škoda že to nejde ......... jinak jdu na to FTP a pokud mi to nebude nejspíš napíšu znova .... protože těch přebytečných asi 10 souborů a jeden adresář chci pryč! Dík
Kit: oki dík přes FTP vše v poho je to trošku složitější tedy myslim pro ty co neví kde co že přes normál přihlášení na stránce webzdarma to nejde no možná počítám že pes to FTP by šli i tamty soubory , ale jen si vyzkoušej udělat to normál a pak uvidíš jakej ti to udělá binec :op jinak moc dík :o)
Jen pro informaci: Webové rozhraní jsem tady ještě nezkoušel, slyším jen o potížích. Přes FTP jsem adresář spartan...hc_soubory v pohodě založil, zobrazil i zrušil. Pokud by byl problém i přes FTP smazat některé soubory s mezerou nebo diakritikou, dají se využít zástupné znaky.
> Webové rozhraní jsem tady ještě nezkoušel, slyším jen o potížích

... nejspíš proto, že když to funguje bez problémů (ve většině případů), tak nikoho nenapadne napsat do fóra "díky, webové rozhraní šlape bezvadně!" ;-)
Freya: Souhlasím. O věcech, které fungují, se moc nemluví.

Přesto mi FTP vyhovuje víc, protože jsem na něj zvyklý. Navíc je FTP na každém serveru stejné, kdežto webové rozhraní se na různých serverech liší. Na FTP se mi také snáze přihlašuje.
na ftp se mi snáze přihlašuje, pač si pamatuje moje heslo :o) na web se přihlásim tak napodruhý napotřetí... :o)
web. rozhr. si neporadí taky třeba s + v názvu, to už jsme tu řešili
re: quote* "Pozor na velikost písmen - název obrazek.JPG je něco jiného, než obrazek.jpg"

hle .JPG a .jpg je to samy a neni to v to problem! jen vy neumite spravne urcovat cesty k ulozenym souborum :/
paradise: Jasně, když někdo uloží obrázek JPEG v souboru.txt, tak si ho také v pohodě prohlédnu, ale standardní to není. Občas se mi stane, že si stáhnu obrázek.JPG a pak ho nemůžu najít, když hledám obrázek.jpg a nezapnu si case insensitive :-)