Po nainstalování ZoneAlarmu se nepřipojím na ftp

Má to nějakou spojitost? Heslo i ostatní je zadáno OK.
Je potřeba ten ZoneAlarm správně nakonfigurovat, jinak FTP nepojede
nastav si pasivni rezim prenosu
to jsou ty same otaznicky, ne? ale porad nic.... diky za rady :)
jaky otaznicky? jak porad nic? mam zonealarm, na ftp pouzivam wincommandera, kde mam nastaveny pasivni rezim prenosu, a v pohode to jede
jde to i v aktivnim rezimu, staci v ZA nastavit ze commander ma povolen pristup na internet
me to funguje bez problemu
jo pravda, jde i aktivni rezim. ale me ne, skrz poskytovatela pripojeni
a pres co si pripojenej? me jde active mode na kabelu, dialupu, i pres mobil
cb: Podívej se na nadpis: "Po nainstalování ZoneAlarmu se nepřipojím na ftp"

Evidentně je to tím, že je ten ZoneAlarm špatně nakonfigurován. Když někdo neví nic o protokolech TCP/IP, tak se ani nedivím, že se mu nepodaří nakonfigurovat firewall. Konkrétně aktivní FTP je složitější, než třeba HTTP nebo POP3, protože používá 2 porty a a každý se otvírá z jiné strany.
kit: no on ten za tyhle znalosti v podstate nevyzaduje. staci tam povolit, ze ten a ten program ma pristup k internetu a muze fungovat jako server a ten a ten to nemuze... to je tak vsecko
cb: nejde mi aktivni rezim, protoze nemam verejnou ip, kdyz uz to musis vedet
tonik: ja taky nemam verejnou ip, a aktivni rezim mi de
tak to je asi necim jinym. ale urcite je to poskytovatelem, protoze to nejde i jinejm lidem. nejde aktivni rezim ftp ani treba posilani souboru pres icq... proste z vnejsi site se na me nikdo nedostane... vzdycky skonci na tom pocitaci poskytovatele a ke me uz to nedojde...
Nastavit aktivní režim FTP u poskytovatele není triviální a spousta poskytovatelů to neumí. Nastavit to však jde.
hm, nez se s nim o tom handrkovat... kdyz mu trvalo pul roku jenom rozchodit ssh...
Jestli Ti povolil SSH, tak můžeš jet i ICQ, ne? Udělej si tunýlek :-)
tunylek kam?
k sobě.
odkud? jak? cim? jako domluvit se s poskytovatelem, aby mi udelal tunylek na nejakym portu?
Jestli máš přístup SSH, tak si nejprve zkus nainstalovat u poskytovatele ICQ klienta. Když ho uděláš jako démona, může poslouchat na některém z vyšších portů a na ně se připojíš ze svého počítače.

Ještě si můžeš najít na netu SSH tunnel a nakonfigurovat si ICQ podle toho.
no jo, ale ja nema pristup na jeho stroje
a to druhy? to udelam jak?
google: SSH tunnel

Psal jsi něco o rozchození SSH, ale pokud Ti nedal SSH přístup, tak už jedině http://go.icq.com/
jo, rozchozeni ssh, protoze se vubec pres ssh neslo nikam pripojit. na jeho strojich ucet nemam. teda aspon o tom nevim. jinak icq mi funguje, jenom posilani souboru ne.
Aha, SSH přes jeho server někam dál. To je něco jiného. Přidání jednoho pravidla do firewallu dá některým adminům docela fušku, někteří ani neví, co je to SSH :-)
>> adminům docela fušku, někteří ani neví, co je to SSH :-)

Takovy admin ani neni admin :-)
no to by ses divil. teda ja jsem za nim kvuli tomu ssh nebyl, ale co rikal kamos... prej: to neni kvuli me, mas to blbe nastaveny. kamos: nemam. on na to: tak to tam mas virus. kamos na to: ja mam linux, tam viry nejsou. a on zas: aha, tak mas blbe nastavenej firewall. a kamos: nemam, i kdyz ho vypnu, tak to nejde. no a nakonec z toho cloveka vypadlo, ze je spatnej kabel, jenom x Mbit/s, ze se to ssh do neho uz nevejde. takze az polozi novej kabel (no polozi, oni ho tahaj mezi strechama, takze pri bource jim dycky shori nejakej switch nebo co, takze pak celej panelak nejede...), tak to ssh pojede. no a rozjel to za ctyri mesice.
no mame tady ten net takovej zvlastni, no.