JPEG - warning!

Lidičky, zaslechl jsem celken zajímavou věc a dost mě to překvapilo

formát jpeg si prý do sebe ukládá ukládá informace o kompu, kde byl vytovřen, čím byl vytvořen (nelegální kopie programu) - to dělá prý Photoshop

když potom takový obrázek publikujete, tak se může dostat lidem z "softwarový policie" a ty už si pak majitele najdou ...

člověk, kterej mi tohle říkal, je řekl bych hodně důvěryhodný, takže mě to celkem zděsilo

zajímalo, zda o tom něco víte? můžete mi to potvrdit? dělá tuhle "hnusárnu" i jiný prográmky, třeba paintshop?

dyk
Udajne to maj delat i mp3 kodery, MS Office a dalsi programy... uz sem o tom slysel taky..
Nicmene ukladani osobnich informaci do souboru bez vedomi uzivatele je samo o sobe take nezakonne, takze jako dukaz by se to dat pouzit nemelo..
podlemě je to blbos.neříkám že by to nešlo ale je to nezákonné a tak kdyby vás chtěl někdo žalovat tak by stejně asi neuspěl protože je to omezování lidských práv a svobod a soukromí a já nevim čeho ještě.
A kdyby to už fak někdo takhle hlídal tak už by půlka ČR byla pozavíraná.
A stejně kdyby na mě někdo přišel tak by se dalo říct že sem to stáhnul z netu a nevěděl jsem že se to nesmí.
Já to neřeším. Na JPEG používám GIMPa. Na grabování se dá použít např. CDex, a ten určitě neukládá informace o uživatelích do mp3, když je GNU ;-)

A Sojkovče: Neznalost neomlouvá !
majkls: Rikam, ze pokud SW jakymkoliv zpusobem uklada osobni data BEZ VEDOMI UZIVATELE, je to nezakonne, a tudiz nepouzitelne proti tobe (prispevek pode mnou to tvrdi taky)
Ok takže když to tam napíšu třeba čínsky tak už to protiněmu použít můžu i když si to neuměl přečíst
No prave ze nemuzes... stejne bys musel rict, odkud tvoje informace pochazi, kdybys to mel v cinstine, tak by to bylo spis jeste pochybnejsi :-))
ale zkus to napsat arabsky nebo rusky a uvidíme
Ne, ten jpg a photoshop to fakt dělá a já bych tomu věřil - ten člověk se v tom fakt vyzná

krom toho, on si do sebe neukládá osobní informace ... vyvěsiš jpg udělanej v nelegál softu ... kontrola si ho stáhne ... zjistí IP, odkud pochází, pak zjistí, že byl udělán v nelegálním softu a přes provozovatele webu si zjsití adresu majitele webu ... a je to, zazvoní zvonek ... :-)
JPEG v sobě obsahuji poznámky. Stačí tyto poznámky vymazat. Totéž platí i u MP3, office, video, PDF,...

Tomík.
no ale jak je vymažu? když nejsou vůbec vidět? :-)


majkls: Rikam, ze pokud SW jakymkoliv zpusobem uklada osobni data BEZ VEDOMI UZIVATELE, je to nezakonne, a tudiz nepouzitelne proti tobe (prispevek pode mnou to tvrdi taky)

Já myslel zákona ;-)

To Paskal: třeba v gimpu by to mělo jít....
Jsou některé programy. Jední z nich jsou optimalizátory JPEG. Ti optimalizují i tím, že vymažou zbytečné poznámky.

Tomík.