Pomalé načítání

Proč je wz dnes šíleně zabržděné. Nestalo se něco se servry. Nebo je jen přetížené?
Řekl bych, že je to normální stav. Na fórum bych se asi šel zeptat, kdyby wz bylo podezřele rychlé - to by mne překvapilo :-)
No ale tohle už není k vydržení čekám 5 minut a nic! Po dalších pěti stránka která má 25kb naběhne! To není normální ne?
A ted jsem zjistil ze to dela Databazovy server. Pokud nepristupuji do databaze je vse ok.
pokud se na strance taha neco z SQL databaze, tak to opravdu nekdy nacita velmi pomalu, obcas ve spicce nenacte dokonce vubec :-(
to nejede vůbec .....ani přes webové rozhraní
No mne raz server vygeneroval stránku za 9sek, hneď na to (5s po refresh) generoval 0,03 s. Niekedy to má slabé chvíle :-|
<HTML>pokud mate databazi navrzenou slusne (spravne datove typy, definovane indexy), tak vam to databaze brzdit urcite nebude, neni duvod, tam neni extremni zatizeni

co se tyce toho webu mecharna.wz.cz ... zkuste hledat chybu prvni u sebe, je to sice jednodussi vylit si srdicko sem o tom jak je server pretizeny, ale nektere ty vase vytvory v php ... no nechapu, kde jste se to ucili, ale ... nechcu nikoho urazit ... ty dva problemove radky jsem tam zakomentoval, podivejte se sam</HTML>
Jen bych chtel podotknout ze jsem se ptal jeslii je to pretizene a ne vyleval srdicko. No ale tak proc kdyz to neni servrem tak mi to nekdy beha rychle a nekdy na to cekam minutu . Add Mecharna) Děkuji že jste mi našel chybu, šlo ale jen o "překlep" při kopírování a nemyslim že by tato chyba nějak zpomalovala načítání stránek. Dál nechápu jaké prasárny myslíte, je to programováno trochu narychlo, ale běhá to tak jak má. Jinak děkuji že se zajímáte o tyto problémy.
Tak jsem mrknul do manualu a je mi to jasne:
gethostbyaddr:
The problem of broken DNS servers was causing me a problem because i had a page for user statistics that required around 20 reverse dns lookups to be done, and even as many as 5/6 of them being broken was causing a huge delay in loading the page. so i wrote a function that uses a UDP socket to talk directly to the DNS server (instead of going via the normal gethostbyaddr function) this let me set a timeout.

Akorat by me zajímalo proc mi to na jiných stránkách již rok bez problému běhá ? Obcas jsou veci nevyzpytatelné.
Jako treba to session_start(). Viz příspěvek:
session_start() občas zastaví načítání stránky
Já mam problémy s načítáním taky a musím potvrdit, že je to SQL serverem. Nutno ale říct, že to je opravdu jen občas - většinu dne běží vše hladce, ale občas to má prostě špičky, že jede jednoduchý select trvá 10s. Je tu ten SQL server pouze jeden nebo je to alespoň nějaká farma?