co mám doplnit

ahoj lidičky,kdo by měl trpělivost a napsal mi po česku a přehledně tu tabulku,abych se mohla dostat dál........nejde mi to,protože neumím angličtinu......což je velká chyba,spoléhám na vás,co mám doplnit do těch sloupečků - typ,Délka/Množina,vlastnosti,nulový,výchozí,extra,pak klik naprivární nebo Index Nebo unikátní nebo ----,fultext mám škrtnout oba nebo který?,komentáře,mime type,transformace při prohlížení a nakonec parametry transformace,snad vás tímhle neunavuju,ale jsem ouplnej začátečník,mám teprve 2 měsíce tuto fajn věcičku děkuji za případnou pomoc díky,díky
No a na kterou otázku chceš odpovědět nejdříve? :-))))))

Pokud jsi začátečník, začni na http://www.jakpsatweb.cz/
Že by http://mm.gene.cz/?
Já vůbec nechápu čeho se dotaz týká.
Pouze "Index" bych pochopil - na stránkách peceme.unas.cz chybí soubor index.htm (nebo index.html nebo index.php) - existence tohoto souboru na webu peceme.unas.cz je základní podmínkou fungování.
Thalia: to je hezký odkaz, ale začal bych blíž u trouby, když se to týká to pečení
>>pak klik naprivární nebo Index Nebo unikátní
imho se dotaz týká phpmyadmina a tvorby tabulky
No, vypadá to tak, i ty sloupečky,typ a anglicky.Pokud je začátečník, tak to vypadá na napsaný návod, z kterého se vytratily souvislosti.
No já osobně v phpmyadminovi taky tak nějak netuším, jak tu tabulku správně vyplnit, pro tvorbu tabulky používám normální sql dotaz. Připadne mi to jednodušší a tak jsem myslela, že by to mohla třeba chtít taky tak zkusit :-)
Necháme se překvapit
hele, nech toho,tys byl taky ze začátku u trouby,když ses učil vařit nebo píct,ale O.K.,trouba jsem,to je fakt a na počítači se snažím se učit sama a já spoléhám na pomoc u lidiček,doufám! a neočekávám takové urážky,ale v pohodě-sranda musí být!Jsem zaregistrovaná ve webzdarma,vše mám vyplněno,akorát u formuláře,kde musím vše vyplňovat,to je hrůza,tak jsem opsala ty okénka a co si tam mám vybrat a co jako ' a ' nebo to mime type atd.,jinak dík,že jsi měl snahu
Já jsem to myslel tak, že když není na stránce.index.html tak je zbytečné uvažovat o databázích.Jedná se o databázi? MySQL?
jo a díky Thalii to zkouším to nějak pochopit,pak ti dám vědět,mám ten mm.gene.cz,tam to všecko je,tak uvidíme,zatím čus nechápavá
díky,zkusím to pochopit,ale je to ono,co jsem chtěla vědět,hlavně je to česky! díky,díky a ozvu se nechápavá
sím!Kde se najdu?Mám tam vše,akorát přístup nepovolený,něco špatně?
Poraďte mi,díky nechápavá
na http://peceme.unas.cz.ALe musí tam být nahraný soubor index.htm jak je uvedeno na stránce, kde se zobrazuje Nepovolený přístup - bez toho to na WZ nejde
promin,fakt jsem trouba,a,jak ho nahraju nebo odkud,myslíš stáhnout z internetu a pak nahrát?jsem fakt blbá,trochu jemněji a díky a nezlob se,jsem tu ouplně sama a nemá mi kdo by poradil troubovi
Troubu máš v kuchyni, ne.Pokud máš něco v databázi, tak k tomu musí být nějaké soubory, které zařídí to, že se do databáze může zapisovat, číst,z ní atd.K tomu aby fungovala adresa peceme.unas.cz bez toho aby se uvádělo jméno konkrétního souboru musí být v kořenovém adresáři webu nahrán nějaký soubor, který webový server automaticky spustí - jeho jméno lze nastavit - u WZ je to nastaveno na jednu z těchto možností index.html,index.htm,index.php. Pokud tam ten soubor není, tak WZ reaguje touto hláškou.Ten musiš napsat sama.
hezky sto vysvětlil,ale kde kořenový adresář najdu?Bééé.Doufám,že nejsi ze mne vedle, jako ta jedle,próóómiň,dík nechápavá fakt jo
Přihlaš se na svůj účet. Máš dvě možnosti - buď přes webový rozhraní do správce souborů nebo přes ftp. První adresář, do kterého přitom vstoupíš, je adresář kořenový. Prostě je to základní (nejvyšší) adresář tvého webu. A do toho nahraješ soubor index.html, který si sama vytvoříš.
Jak se připojit na ftp - viz faq.webzdarma.cz sekce ftp
Jak vytvořit html stránku - viz jakpsatweb.cz
tak to jóó.já musím počkat 24 hodin,než mi to jako otevřou,že je to tak nebo je to blbost?,protože to mám vše provedené,tak sorry a díky móóóc a hezký den nechápavá
nechápavá: jestli-ti dobře rozumím, tak čekat nemusíš, pokud jsi něco nastavovala v MYSQL tak účet existuje, ale někdy je lepší nějaký čas počkat, člověk přijde na jiné myšlenky,ráno všechno vypadá líp než večer.
Jakmile nahraješ na web soubor index.html tak zmizí to hlášení Nepovolený přístup, aby to fungovalo podle tvých představ musíš obsah vytvořit "podle svých představ"
Co všechno máš provedené?
Ty máš ještě web pecu.unas.cz?
Jak jsi se dostala rovnou k databázím?
Nechtělo by to začít nějak jednodušeji?
dík,tos pochopil dobře,mám ještě toto,k databázím jsem se dostala přes webzdarma,zaregistrovala a postup znáš,no a pak,že jsem uživatel atd.,že mám čekat do 24 hodin,že budu mít k tomu přístup,atd.,píšeš jednodušeji,to možná později,až to budu mít trochu rozjetý, v tý palici pitomý,ale když jsi ochotný mi pomoct,tak to moc a moc uvítám,můžeš pokračovat,budu ráda a asi se mi budeš smát,už jsem tam poslala 2 recepty do toho webu,ale problém je ten,že nevím,kde to bude,akorát jsem to napsala na správnou adresu,v tom doufám a posílala jsem to mailem,když všude čtu,že přes ten fordpage,či co,je velký problém,no, učím se pomalu,něco pochopím,začátek je vždycky nejtěžší,v tom mám zkušenosti,když mně bylo 9 let,tak jsem se málem utopila,neuměla jsem plavat,ale to odbočuju,člověk musí mít výdrž,pevnou vůli a chuť,tak hezkou dobrou noc a díky moc,žes mě vzal pod ochranná křídla v tomhle zapeklitém problému,pro tebe to je hračka a propó,že jsem zvědavá,jak už dlouho máš ten počítač?Já ho mám 3 roky,ale internet teprve 2 měsíce,to víš,byla nějaká akce přes ten eurotel,modem ADSL,prý jsou s tím problémy,ale zatím to funguje,nějak jsem se zapovídala,doufám,že to nevadí,že píšu i tak,toto přece patří k problémům tohoto žánru,tak zatím,ještě mi napíšeš,viď,jak jednodušeji? a že nespěchám!
Začít tvorbu www stránek v PHPMyAdminovi je dost velká kuriozita. Tak velká, že podle následující otázek soudím, že je to jenom fór :-)))
Pokud to fór není - tak by se měla nechápavá přejmenovat na blbou.
Nechápu.
Odpověď: "...tos pochopil dobře..." se vztahuje k jaké z položených otázek?

Co všechno máš provedené?
Ty máš ještě web pecu.unas.cz?
Jak jsi se dostala rovnou k databázím?
Nechtělo by to začít nějak jednodušeji?

Jednodušeji jsem myslel tak, že bez databáze. Tedy pokud nemáš nějakou hotovou aplikaci, která by se na zaregistrovaný web nahrála.Jestli jsi poslala e-mailem něco na adresu cokoli@peceme.unas.cz, tak to najdeš ve schránce mezi došlou poštou když se přihlásíš k svému účtu.Protože na adrese peceme.unas.cz je pořád "Nepovolený přístup", tak první krok k webu je napsat soubor index - viz: http://www.jakpsatweb.cz/soubory.html - tam se píše o souboru index - začni ale úplně od začátku.
A aby bylo úplně jasno: považuji za nereálné vytvářet tímto stylem databázovou aplikaci.Počítač mám už dlouho, ale to jak dlouho má někdo počítač nic o tom jestli umí napsat webovou databázovou aplikaci nevypovídá

takže první krok: http://www.jakpsatweb.cz/ - článek Základní kurz
to jsem chtěla napsat,ale jsme slušní lidi,ne,ale bez komentáře,a tys nebyl blbej?