Co to má bejt. Poradte !

Proč když něco napíšu a dam to na web na wz.cz tak se mi ukážou nějaký divný znaky? Místo š se mi ukazuje ą místo ž se mi ukazuje ľ ? Co s tím ma dělat ?
uvést do souladu skutečně použité kódování (iso-8859-2) s kódováním uváděném v meta tagu (windows-1250)
Hmm, díky fajn no a nějak aby to pochopil úplnej amatér ?
kazdy pismenko ma svoje cislo, ktery se ve skutecnosti do souboru uklada. A kodovani - to je o tom, pod jakym cislem se ukladaj hlavne pismenka s hackama a carkama (u tech bez diakritiky jsou cisla vzdy stejna). A kazde kodovani tyhle "český" písmenka ukládá pod jinýma číslama.
V češtině existují dvě různá kódování: iso-8859-2 a windows-1250. když napíšeš "ž" v iso-8859-2, tak se uloží do souboru to číslo, které tento znak reprezentuje, třeba 59. Ale kódování Windows-1250 má pod číslem 59 (to číslo jsem si vymyslel) jiný znak, Windows-1250 tam zobrazí třeba zrovna to "ľ".

Problém je v tom, že píšeš soubory v jednom kódování a necháváš je zobrazovat v jiném. Zjisti, jaké kódování tvůj program, ve kterém děláš stránky, používá - a to zapiš do META tagu.Pak ty písmenka uvidíš v prohlížeči tak, jak v tom programu.
http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?19
Já to nedělam v žádnym programu já to dělam v notepadu :-P. Ale díky.
Hele na co sem přišla :D

&#352 Š
&#353 š

&#381 Ž
&#382 ž
Bez hvězdiček !

&*#*352 Š
&*#*353 š

&*#*381 Ž
&*#*382 ž