Hromadné zmenšování obrázků

.....však to znáte fotek je moc a malé zrovna nejsou a komu by se chtělo jednotlivě zmenšovat každou blbou fotku.....vlastně ten dotaz sem úplně nepatří, ale věřím že mi někdo poradí
Třeba přes Irfanview.
nebo ACDSee
Jestli to jde přes ACDSee tak bych potřeboval poradit jak......(já vím STFM)...ale fakt by mi to pomohlo
spust si acdsee manazera a tam si oznac ktere obrazky chcesd zmensit/zvecit a v nastrojich zvol resize images... neboli zmena velikosti obrazku... pak si muzes nastavit jak je chces velke, jestli se maji puvodni prepsat novymi nebo udelat nove s jinym nazvem...
popis je na ACDSee 8.0
nj...nemůžu najít ty nástroje, o.k. mám asi až moc starou versi, ale je tu jenom přejmenovávání
Treba stary dobry IrfanView ma takovou krasnou funkci, ktera se jmenuje Batch Conversion/Rename. Po spusteni stiskni klavesu B.
Ještě jsem si vzpomněl na Jpeg Resampler. Občas ho používám (ale většinou Irfanview).

http://software.macek.cc/resamplercz.php
Jsem pro IrfanView - malé, jednoduché, výkonné a zadarmo
OK nainstaloval jsem si IrfanView 3.98 ale nemůžu tu najít to (pro mě) nejdůležitější, a to: Hromadné zmenšení/zvětšení obrázků......jednotlivě budíž, ale více obrázků nejednou ? To bude problém.....nebo ne?
označí se soubory a stiskne se B
tedy zpět, otevře se soubor stiskne se B a objeví se okno, které nabídne ostatní soubory v adresáři
Bezva...už to ide.....moc dík všem, ušetřili jste mi dost času a nervů...