Cestina v php

Prosim pomoc mam php skripty a mam tam kodovani <meta content="text/html; charset=windows-1250"http-equiv="content-type"> ale stejne mi to s cestiny udela kliky haky.Ze zacatku mi to nedelalo a najednou.Dekuji za kazdou radu
tak tam skus misto win... dat: iso-8859-2
Diky ale stejne to blbne ja uz skousel vsechny kodovani pro cestinu a porad to same.Dela mi to pouze v php souborech v html ne,takze to vubec nechapu.
Ve tvé otázce chybí základní údaj. A to jakým způsobem (programem) se na ty soubory (php a html) díváš. Dále, jestli je to u tebe na počítači nebo na webové stránce (pak dej odkaz).

Zkontroluj si nastavení češtiny v editoru, který používáš.
Hmm tak zaprve prohlizim si to z netu,za druhe pres IE,mozilla firefox,netscape a porad to dela to same
A v jakem kodovani to pisete?
A kde je ten odkaz?
V kazdem co jsem vyzkousel ja na tech strankach ten php script nemam takze neuvite co to dela tak je to zbytecne.
Napriklad ma tam byt: Zatím ještě není v provozu takže některé odkazy nefungují.

A misto toho tam je: ZatĂ­m nenĂ­ hotovo takĹže nÄ?jakĂŠ odkazy nefungujĂ­.
Dobre, znovu.

1) V jakem kodovani to pisete?
2) Odkaz, nebo zdrojovy text te stranky, kde je to spatne.
:D to je přece jasné...píše to v adminu PHP, to se ani nedivým, mě to dělá s norm. HTMLčekm

rady:
1) piš si to na svém kompu a potom nahraj na FTP (navíc budeš mít zálohu)
2) pokud něco (češtinu - mě tam nejde hlavně "š") napíšeš v adminu WZtka tak si to musíš přes FTP stáhnout a upravit na kompu - poté opakovat bod 1
Pokud to pise v administraci na wz, neni nic jednodussiho nez na stranku zkopirovat nastaveni znakove sady ze zdroje editacni stranky...

<meta HTTP-Equiv="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2">

To by melo fungovat, ne?

Ale kazdopadne lze jen doporucit takovy zpusob nepouzivat, vsechno delat na svem pocitaci a nahravat, jak pise Ondra.
mě nefunguje š...mám v hlavičce window-1250.......možná je to tím, že tu hlavičku mám jen v jednom souboru (ostatní do něj inculudu)
Tenhle postup znam ale je vysoce zdlouhavy ale asi ho zase zacnu pouzivat.
Ondra: includovani by nemelo vadit, jen musi vsechny ncludovane soubory byt ve stejnem kodovani a to kodovani musi byt v hlavicce. Pri includech muze byt hlavicka stejne jen v jednom ze souboru.