Změna FTP přístupu od vánoc

Milý moderátore, byl by takový problém napsat velkým písmem do úvodu diskuse nebo do FAQ něco takového?<br>
<b>"Vážení uživatelé, od rového roku jsme definitivně zrušili zastaralý přístup na FTP přes ftp://webzdarma.cz. Předefinujte si prosím svá nastavení v TC a jako hostitele uvádějte svůj web. Děkujeme."</b><br>
Sice poněkud podrážděně odpovídáte na stále se opakující dotazy, že si mají hledat předchozí thready, ale podobné jednoduché oznámení by pomohlo všem, ne?
Mně to taky nešlo zničehonic a musel jsem pracně hledat příčinu. Sice jsem ji našel v nějaké vaší odpovědi, ale proč nemůžete takovou změnu někam čitelně vyvěsit? Nerad si připadám jako blbec a ostatní uživatelé jistě rovněž.
Děkuji
<HTML>Myslis neco jako:

<a href="http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=1&i=18624&t=18624">Z fora</a>

<a href="http://www.webzdarma.cz/novinky.html?idx=12">Z novinek (01.02.2004)</a>

a znovu z novinek:
<a href="http://www.webzdarma.cz/novinky.html?idx=1">11.05.2004</a>

Je to zalezitost o ktere se tu psalo v roce 2004, ktera se menila v roce 2004 a nevidim jediny duvod proc by tu melo byt znovu uvadeno neco, co je jiz 2roky zabehnute.</HTML>
"...nebo do FAQ..."

http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?33
Asi to bylo pořád málo, když si tak pročítám ty příspěvky ...
zaběhnuté to možná dva roky je pro vás, ale vypli jste to teprve teď o vánocích a jak je vidět, pořád to leckdo nevěděl.
Inu holt není nad čitelnou a jasně avizovanou informaci ...
teprve ted? uz skoro cely ty tri roky, co to je zmeneny, se tady minimalne jednou tydne nekdo zepta, jak to, ze mu nejde ftp. a pak se prijde na to, ze ma zastaraly neplatny pripojovaci udaje. takze tvrzeni, ze to vypli ted, bych zmenil na to, ze TOBE to prestalo fungovat ted.
ano, je nestastny, ze i po skoro trech letech to porad funguje jako predtim.
nicmene zmena oznamena byla (mozna dokonce i mailem), takze nechapu, o co ti jde. souhlas s Richardem.
Taky nechapu o co ti jde. Zmena nastaveni byla provedena pred lety. A kazdemu novemu uzivateli by to melo byt uvedeno v emailu.
To, ze jsi pouzival stary zpusob, svedci o tvoji lenosti a neochote neco menit. Kdyz to funguje, tak proc neco menit, ze? Ted, kdyz to nefunguje, tak jses nastvany a hazis vinu na nekom jinem.
Jsem úplný začátečník.
Skoro u všeho mě zaráží, že návody a průvodci jsou tak trochu k ničemu. Kdo se jich bezvýhradně drží, nemůže dojít do cíle!
Jen ty nejodolnější a s velkou motivací se prokoušou houští zbytečných překážek.
Informace mají dnes cenu zlata. Je jich k práci i životu potřeba stále víc. Ale jak se vždy dostat k těm, které právě potřebujeme? A kde je jistota, že jsou to ty poslední info, které potřebujeme?
Luboš Rosenberger: A pointa je kde?
Tak tedy pointa:" viz náš obrázkový tutoriál k nastavení total commander".
A já to párkrát zkusil, a nic !?
rosen-beerger:
Informace měly vždy cenu zlata, ale kdykoli v minulosti bylo podstatně složitější se k nim dostat než dnes. A co se ti nepovedlo? Smyslem tohoto fóra je, že popíšeš svou situaci poněkud detailněji, než jen konstatováním, že jsem to párkrát zkusil a nepovedlo se to, a někdo ti řekne, co děláš špatně. Mě to kupodivu funguje
rosen-beerger:
To, že píšeš že jsi začátečník pro mě není omluva, ale výmluva (jen tak pro pořádek).
Pokud tedy máš s návody a průvodci problémy, tak co ti brání je nepoužívat? Já osobně se držím hesla, že jakékoliv návody jsou pro amatéry(i když tomu třeba vůbec nerozumím) a nejdřív to zkusím tak, že použiji mozek.
Ono je strašně jednoduché, nechat se nějakým návodem pěkně "za ručičku jak malé dítě" a vůbec nad tím nepřemýšlet.
No a jestli tedy chceš pomoct, tak to řekni přímo, my blbí neumíme číst mezi řádky.

Nevím jak ten ... eh ... Total Commander, ale já používám FireFTP a nastavení jsem měl i be návodu za 1minutu: vyplnil jsem hostitele (stranka.wz.cz), uživatele (stranka.wz.cz), heslo (Přísně tajné ;), zakliknul Pasivní režim, kliknul na uložit a na Připojit. No a všechno kupodivu fungovalo. Zkus to aplikovat na TC a potom se ti to třeba povede ;)

ds: mě taky. Čím to může být ;)

BTW: tady je i nějaký obrázkový tutoriál? To ani nevim xD
Tom:

No, tak a) máš geniální počítač nebo za bé) jsi geniální ty :-) Bez urážky. Já to takhle vyplnita asi stokrát. Zkoušela jsem FTP připojení i URL (mám TC). Nefunguje nic. Většinou mi to napíše Login incorrect, nebo Nelze se spojit s hostitelem apod.
Prosím tedy o radu - JAK ?
Kliknu Nové připojení
Zadám hostitele - loztrebic.wz.cz
Zadám uživatele - loztrebic.wz.cz
Zadám heslo - no, tajné až tak není, ale zatím si ho nechám pro sebe :-)
Zakliknu Pasivní režim
Kliknu Připojit......chvíle napětí.... a P R D ! :-D
Tak nevím, kde je chyba, ale nějaká asi bude :-/ Jen se ji snažím objevit už dost dlouho a nějak se potvora schovává...
Tak sem dej FTP log (pokud TC zobrazuje heslo, ta o vymaž), třeba poradíme, pomůžeme

BTW: Linux rulezz! Škoda že jsem na Win :)
je to na nic :-/ webzdarma je prostě mrtvej :-/ zkoušela jsem to přes TC, přes průzkumníka, přes prohlížeč, přes správce souborů... a nejede nic :-/ už na to nemám nervy :-(
<HTML>Já používám jen TC a na ftp se v pohodě připojím a nahrávám.
A stačí to napsat jen jednou, k čemu dvakrát stejný dotaz?
BTW schválně jsem zkusila správce a sice na podruhý, ale nahrála jsem 1,5MB soubor.</HTML>
No jsem překvapena, že se nelze dostat na správce souborů, proto hledám odpověď. Může někdo důchodkyni 1939, která horko těžko webovou stránku nahrála poradit? Teď potřebuji změnit jen maličkost . Prosím návod pro úplné blbce bez zkratek. Děkuji
bibina: pro úplné blbce říkáš? ;)
Takaže:
1) uchop myš (tu živou pusť, já myslel tu k počítači)
2) klikni na ...
... ne vážně:
1)Musíš si pořídit FTP klienta. (račte si vybrat: http://gigamania.zive.cz/?tid=1&cid=5)
2) Stáhnout, nainstalovat ...
3) Nastavit připojení:
3a) Host: matruranti1956.webzdarma.cz
3b) uživatel: matruranti1956.webzdarma.cz
3c) Heslo: ( = tvoje heslo)
3d) Zapnout pasivní režim
4) Klikni na připojit
5) Chvilku počkej ....
6) ... načte se ti obsah složky. Vybereš si soubor, který chceš upravit -> uložíš si jej k sobě na PC -> upravíš co potřebuješ -> nahraješ ho zpátky
7) No dál už nic ...