čeština

lidi, mam mensi problem... Kdyz jsem psala na svuj web jeste pred timto novym spravcem souboru, pismena jako ž,š se mi zobrazovala v poradku. Nyni se mi zobrazi ctverecky...
Teď to možná řeknu naopak - ale starý správce používal jiné kódování češtiny. ISO-8859-2. Nový kóduje ve Windows-1250. Proto, a nejen proto vždy doporučuji NEeditovat soubory přímo na webu - edituj je doma, a na web nahrej již hotové. Předejdeš těmto problémům :) Teď to budeš muset ručně všechno opravit... Ano - ž, č - ještě by nemělo fungovat ť - to raději také zkontoluj...
Je to jen par slov na opravu, takze nevadi... Ale co s tim, aby se to nestalo? Na vsechny stranky zadat kodovani misto ISO .... Windows 1250?
To je dobry, kdyz jsem dala kodovani na windows 1250, tak mam sice spravne naposled napsane, ale to, co tam bylo driv je zase spatne! To budu takhle predelavat celej web?
<HTML>Ne, stačí když nebudeš soubory editovat ve zdejším správci, ale u sebe v počítači, třeba v pspadu (pspad.com).</HTML>
Mno nevím v čem stránky píšeš... Poznámkový blok kóduje ve windows-1250 - tam nic nastavovat nemusíš, akorát správný <meta čeština> :o) Pokud používáš PSPad, tak tam je nastavitelné libovolné kódování. Frontpage nevím, ale řekl bych, že taky win. No teď sem se díval do kódu,a máš tam ISO. Nevím sice, co je MSHTML, ale moc důvěry to ve mě nevyvolává... pokud je to nějaký WYSIWYG tak raději doporučím http://pspad.com - tam už můžeš kódovat i v ISO, nebo třeba mezinárodní UTF-8. :)
DIky moc!
Tady by se mělo zavést pravidlo, které znemožní přispívat ostatním, když má někdo zrovna rozepsaný nějaký delší román :oD