Reklama - trochu jinak...

Jsem clovek kteremu na tom zalezi - takze narovinu: vkladana reklama obsahuje "XHTML 1.0 Strict" NEvalidni kod - takze cela moje stranka neprojde validaci standardu... A kdyz to rucne upravim, hned se to tam prdne zpatky takze si nepomuzu...

To je podle me trapas, admin at se zastydi ;) . Element <div> nema atribut align, myslim ze ani HTML 4.01 Strict ho nema...

Myslim, ze neni tak tezke zarovnat to treba za cenu pouziti tagu <center>, kdyby uz to teda jinak neslo, sice je to spras, ale lepsi nez <div align='center'>, to jsem snad ani neveril ze nekdo muze napsat, vzdyt to je proti jakekoli logice (pouziti divu odpovida snaze o semanticky web a atribut to jde zase proti tomu, to uz tam muze bejt tabulka s jednou bunkou)...

Jinak od toho jsou tu konec koncu styly...

Nebo alespon nejakej vyber v menu "administrace"... PROSTE NECO...
BERU ZPET - Google mi pomohl...

<!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT--> (stejne to tam pak hazi warningy, ale to je asi tim banerem...)
<HTML>Podmínky zobrazování reklamy jsi nečetl, co? ;-)

...ovlivnit jeho přesné umístění vložením značky <!--WZ-REKLAMA-1.0--> (nebo <!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT--> pokud by Vám vadilo, že standardní verze není validní podle XHTML Strict) ...</HTML>
<HTML>Žádné warningy na hlavní straně nevidím - Passed validation.</HTML>
Promin, necetl jsem :)... Ale jak jsem rekl, neco jsem ohledne toho uz nasel na google, takze relativne v poho...

Ohledne tech warningu (a chyb):

http://joshis.wz.cz/warn.jpg

Pouzivam na to plugin do Firefoxu - "HTML Validator", je to tusim taky podporovano w3... Viz stranky produktu:

http://users.skynet.be/mgueury/mozilla/

Clovek ma na sebe byt prisny... :)

Ale nejak to preziju tak jak to je;)...
Vlož do stránky pouze ten komentář. Robot tam pak dá správný kód, který validní je. Když tam vložíš celý reklamní kód, robot tam pak vrazí ten align.

Já s tím problémy nemám - weby píšu v XHTML 1.0 Transitional, Strict, 1.1 a pokaždé to validní je :) // myslím tady na wz

PS.: a koho vůbec zajmá jedna chybka ve validitě :) Jinak ke kontrole raději doporučuji používat přímo validator.w3.org, ne nějakou náhražku...
Mike wrote:
>>PS.: a koho vůbec zajmá jedna chybka ve validitě :) Jinak ke kontrole
>>raději doporučuji používat přímo validator.w3.org, ne nějakou náhražku...

No, ono to neni uplne nahrazka - algoritmus je UPLNE stejnej... Resp. ta komponenta taky zahlasi "stranka prosla validaci", ale problem je jinde - zkusim radeji zacit znovu:

Reklama WebuZdarma mi - jak jsem ze zdrojaku pochopil - JavaScriptem napatla do dokumentu <iframe ...> a TEN - tedy NIKOLI MOJE STRANKA - je nevalidni, resp. obsahuje nevalidni kod, resp. stranka nekde uplne jinde je nevalidni, ale bohuzel se ta k*a zobrazuje v mem dokumentu. Nekdy je to az 65+ chyb...

Ta komponenta co me provadi validaci vlastne provede sandartni test plus poskytuje pridanou hodnotu tim, ze zkontroluje veskery zobrazovany (!) obsah... (Validator w3.org provede tusim jen validaci SGML parsingem.)

To mas takhle: Co kdyby ti Microsoft nahral do ukazkoveho souboru (treba dokumentu Office) virus, ty ses ozval ze ti to vadi, a oni ti rekli, ze to neni v programu, ale jenom v tom souboru, takze je vse OK? Ja bych si myslel svoje... Takhle se odbornik podiva na moje stranky... To, ze tam ten nevalidni obsah mam (resp. zobrazuje se mi tam), je fakt... Spousta lidi co se webdesignem zabyvaji na tohle hledi (nejde o zivot ;) )...

WebZdarma by se mohl svym tlakem postarat, aby i spolecnosti formatu Google dokazaly alespon vlozit na stranku <!DOCTYPE...> - viz. Google.cz - tohle je treba podle me fakt vrcholne trapny vzhledem k tomu kolik toho na ty strance je... Vzdyt WZ je konec koncu webhosting velkej jak krava!

Je ted jasne kde vidim (ne az tak velky a zasadni) problem? (Zanedbame-li, ze na validni stranky s
* pes...)

Jinak - Mike: mas super stranky - husty schema a barvy! 9/10
kdyz uz nekoho bude zajimat, jestli mas stranky validni nebo ne, tak taky bude vedet, co to znamena "validni", ze obcas je potreba udelat nejakou nevalidni konstrukci, aby byly stranky funkcni vsude, a ze jaksi nemuzes ovlivnit tu reklamu, kterou ti tam vklada nekdo jinej.
Zdar Joshi,
dokud posíláš stránky s Content-Type: text/html, tak na validitu fakt se pes. Prohlížeče to stejně jen přechroustají html parserem.

Javascriptovému iframe se ale nevyhneš asi nikde, google tak má reklamy, různé lightboxy (galerie fotek) taky používají iframe atp.
Zdarek Radku, rad te tu vidim! Nekdy bysme mohli zajit na pivsona:)! Musim ti podekovat za tve stranky, ukazaly mi, ze novy MSIE 7 uz umi transparentni obrazky a spravne "position: fixed;"... tak jsem se odhodlal k experimentalnimu layoutu;)...

Radek wrote:::Prohlížeče to stejně jen přechroustají html parserem.

No prave... Kdyz to prechroustaji, muze se stat, ze nekdo napr. nebude mit nejnovejsi Operu ani nejnovejsi Firefox ani nejnovejsi MSIE ani Konqueror, nebo naopak vyjde nova verze MSIE nebo Opery, a ze ten konkretni HTML parser napr. nebude mit inteligentni rozpoznavani konce HTML entit (no, to je hodne debilni priklad vzhledem k dobe) apod. a tvoje stranky, ktere ti fungovaly se najednou rozsypou. Ten HTML parser preci zpracuje i obsah toho iframe! A kdyz neni validni? Vysledek je pak de fakto nahodny (nelze se na nic spolehnout a je to na "dobre vuli" prohlizecu - jak moc blby kod dokazou zpracovat a "uhodnout" spravne co tim bylo mysleno)... iframe ma tu vyhodu ze se zpracuje samostatne, tedy by z principu nemel (nemuze) rozpatlat cely layout... diky bohu... a muze se jen zobrazit blbost v malem obdelnicku;)...

To je vlastne reakce na Tonikuv prispevek. Ten iframe se zobrazuje, HTML parser ho prozvyka... proto s tvym prispevkem v podstate nesouhlasim, prestoze vim co chces rict (a je mi jasne ze se s tvym postojem nakonec budu muset szit)... Ale je to trochu i o tlaku spolecnosti na validitu... ted to vypada ze ho kladu jen ja:oD... A u spolecnosti Google je to trapas, to se nezlob...

Spousta kolegu co ted delaji bakalarku pracujici s XML a HTML (to delam ostatne i ja) maji v predpokladech "validni kod". Ja treba pisu aplikaci pro PocketPC 2003 co hlasem predcita ruzne formaty souboru a mimojine i HTML. Musim si k tomu napsat (trapne jednoduchy) HTML parser s nekolika specifickymi funkcemi a ten nevalidni stranky nebude umet vyresit (treba i protoze tema se proste zabyvat nebudu).

Proc proboha vlozeni reklamy neznamena vlozeni obrazku s odkazem... :)
No v pátk byl slučák, budu ale doma, tak někdy písni (bacha ale na soboty).

Já nezavrhoval validitu jako takovou, ale že ačkoliv máš xhtml, tak bez správného content type to prohlížeč řeší jako html (a víme, co si tam někdy je možné dovolit). Iframe proto prohlížeči vůbec nemusí vadit.

Reklama se na wz vkládá javascriptem, tak se do bakalářky vybodni na js parsery :-D Budeš vůbec podporovat iframy a framesety? Sice jsi to asi slyšet nechtěl, ale když napíšeš wrapper na reklamu od wz třeba přes object, klidně ho použiju místo současného v důsledku nevalidního řešení. Ať máš na čem demonstrovat bakalářku :-)
Spousta firem totiž pomalu přichází na to, že textová reklama je účinnější než obrázková. Takže nám na weby flákaj, co se dá. Nevím, jak ostatní, ale já na to stejně neklikám - dokonce ani nečtu. Spíš mě to jen otravuje. A to VŠUDE, tedy nejen na WZ.
BTW: Nevite nekdo jestli si moje "reseni reklamniho banneru" na hlavni strance koleduje o vymazani? Jestli ano, odstranim ho (to reseni, ne ten banner)...

Myslim ale, ze o umisteni reklamy takto svym zpusobem vlastne nerozhoduji ja ale navstevnik mych stranek... a je to podle me maximalne fer - kdyz si chce reklamu vypnout, musi se na ni nejdriv podivat;o)...

Reseni je zatim bez sessions... takze reklama se zobrazi pokazde pri navsteve main page...
Myslím, že podobný nápad tu už někdo měl. Podmínkou užívání je zobrazování reklamy a to některým z předepsaných způsobů. Pravidla také říkají, že "Uživateli je zakázáno provádět akce zamezující korektnímu zobrazení reklamních prvků.". Skrývání reklamy (byť explicitně provedeno návštěvníkem stránek) je také akcí zamezující korektnímu zobrazení reklamy. Odpovědnost za toto skrývání pak jednoznačně bude na tom, kdo skrývání umožnil - tedy tobě.

Podle mě je nejjednodušším způsobem "skrytí" reklamy její umístění pod relevantní blok webu. To pravidla umožňují (tj. zobrazení reklamy na každé stránce dole). Pokud umístíš na stránky dostatek kvalitního obsahu, tak taková reklama nebude nikoho obtěžovat (srovn. s poloprázdnými stránkami, které nejsou vyšší než běžný viewport - cca 768-1200 px).
Tohle se uz vyresilo viz:

http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=46975&t=46975

;) Na obsahu se pracuje...