Reklama, zase z jineho konce....

Nevite nekdo jestli si moje "reseni reklamniho banneru" na hlavni strance koleduje o vymazani (nebo o zpruzeni stranek listickou)? Jestli ano, odstranim ho (to reseni, ne ten banner) pokud mozno driv nez k jedne z tech veci dojde...

Delam to cele tak trochu "salamounsky". Myslim, ze o umisteni reklamy - tak jak to delam - svym zpusobem vlastne nerozhoduji ja, ale navstevnik mych stranek... a je to podle me maximalne fer reseni a dobry kompromis - kdyz si chce potencialni navsevnik reklamu vypnout, musi se na ni nejdriv podivat;o)... (a treba se pri kliknuti netrefi;o))...

Cookie ktera to cele obhospodaruje ma platnost 15 minut... Tzn. je to jen aby nerusilo ty 2 lidi co tam omylem zabloudi, kdyz daji vyhledat na Google "Petr Dvorak mff site:joshis.wz.cz" :o)...

Ptam se na to reseni proto, abych predesel problemum (a nechci to ututlavat). Proto prosim admina o trpelivost s mazanim a jinymi prehnanymi akcemi, kdyby bylo neco v neporadku (ale v pravidlech zobrazovani reklamy o tomto nic neni - ne, nehadejte se - opravdu neni, slovickareni a skryte smysly neurcite napsanych vet ted nevytahujte)... ;o)
http://www.webzdarma.cz/podminky-reklama.html

"Uživateli je zakázáno provádět akce zamezující korektnímu zobrazení reklamních prvků."

Zájmem WZ je, aby se reklamní banery zobrazovaly a příjmy z reklamy pokryly náklady na webhosting "zdarma". Být adminem, tak toto řešení považuji za porušení podmínek. Jelikož adminem nejsem, počkáme si, zdali web znenadání zmízí, či ne. Pokud ne, bude to hezký precedens, který může být nakažlivý i pro další weby. Tak jsem na ty adminy zvědavý.
Zbi wrote: "Uživateli je zakázáno provádět akce zamezující korektnímu zobrazení reklamních prvků."

Presne o teto vete jsem mluvil: "ale v pravidlech zobrazovani reklamy o tomto nic neni - ne, nehadejte se - opravdu neni, slovickareni a skryte smysly neurcite napsanych vet ted nevytahujte"

Jde o to ze ja tu reklamu normalne zobrazim, a tedy ja vlastne nedelam nic proto, aby se nezobrazovala... Az kdyz si uzivatel klikne, reklama zmizi... a tim da on najevo ze opravdu o reklamu nema zajem a vadi mu tam... Reklama se tedy nezobrazi jen kdyz navsevnik rekne: "Nechci tu tu reklamu". A i tak ji tam ma za 15 minut znova... Kdyz uzivatel klikne na "Skryt reklamu", jsem si jisty ze by na ni sam stejne nekliknul...

Jinak - pisu sem prave proto abych smazani zamezil, doufam ze se tu ozve nekdo relevantni (Thalia?). Navic, i kdyby toto reseni nebylo v poradku, je vice podobne "reseni" (ale zduraznuji ze NE stejne) jako uvodni stranka (rozmyslete si co je podobne a co je jine), tedy by me cekala spise listicka... Ale jak rikam... Cekam na vyjadreni nekoho vice relevantniho:)...
NENENE "Zbi wrote je" není pravda. Správně je "http://www.webzdarma.cz/podminky-reklama.html wrote"

Takže pokud:
- javascript: document.getElementById('adv').style.display = 'none';
- cookies, které 15 minut skrývají reklamu

nejsou akce zabraňující korektnímu zobrazování reklamy, tak to jsem asi jelen.


Se slovíčkařením si zahráváš ty a snažíš se nalézt skulinky, jak ošulit WZ o zobrazení reklamy a ještě to nazýváš "fér řešením". O co jiného ti jde? Chápeš, že WZ ta reklama živí?

Těším se na vyjádření/akci admina.
Kdybych si udelal stranku index.php a main.php, ktere by mely absolutne stejny obsah a na indexu, to je na hlavni strance byla reklama a na mainu ne a na index se neslo nejak proklepat, bylo by to OK? Nebo by to byla uvodni stranka? WZ nezivi ta reklama ale kliky na ni... Precti si o tom programu na Google.com...

Samozrejme ze se snazim najit co nejvic fer reseni, tak aby reklama na strankach smrdela co nejmene a aby tam byla... a nemyslim ze bys byl jelen... Jelen vypada doufam jinak, najdi si na Googlu obrazek... ;o) A nech si slovo osulit, kdybych se je snazil osulit tak to sem nepisu a nikdo na me nikdy neprijde, co si budeme namlouvat...

Navic - uvedom si co dela uvodni stranka:

* na Centrum, Seznam, Atlas... ji pouzivam k presmerovani na WebMail, nebo zpravodajsky server => cca 5 sekund

* na Aktualne, Lidovky,... ji pouzivam na presmerovani do kategorie Domaci > Politika => 1-2 sec

* na WZ.cz ji pouzivam pro prihlaseni do admin sekce nebo klik na forum... => max 5 sekund

* Zamysli se jak casto se vratis na main page napr. na strankach: Aukro, Eurotel, Oscar, T-mobile, Ceska Sporitelna...

Hlavni stranka se na dobre napsanem webu zobrazi jen jednou asi na 10 sekund, kdyz ji dam moc, a je to de fakto rozcestnik. Tim je to zaroven SE friendly, protoze roboti najdou index vetsinou jako prvni...

Jinak doufam ze "akci" bude predchazet "vyjadreni"...
Podle mých zkušeností se admini tady ve fóru vyjádřují vyjímečně, ale skoro nikdy k zásadním věcem. Pokud od nich očekáváš odpověď, napiš jim mail.
OKi, dikes;)... Zkusim to zitra (nejdriv zazalohuju web :o) ), doufal jsem ze se tu vyskytne moderatora(ka?)...
<HTML>Trochu pozdě, ale přece jsem se tu vyskytla :-) Sice stejně jako zbi nechápu tyhle snahy oblbnout reklamu, za první ztráta času a za druhý poněkud nefér vůči wz (proč ji nedáš všude dolů, tam by přeci ničemu nevadila). Ale tak jak to máš je to v pohodě.</HTML>
Diky Thalia;o)...

No, ono kdyz se podivas na pozicovani jake pouzivam tak "uplne dole" to moc nejde (layout je experimentalni a NEPOUZIVA ramy, ackoli se to zda - odhodlal jsem se pro nej proto, ze MSIE7 konecne umi position fixed, tzn. layout je smerovan tak rok dopredu kdy bude podle me IE6 de fakto vytlacen a bude nasledovat osud IE5,4,3,... navic levy sloupec ma sirku 200 a pravy "ten zbytek" - to se taky v css nevyjadruje snadno a IE6 to moc neumel).

Mozna bych reklamu mohl dat dolu do toho scrollovaciho divu, ale kdyz mluvime ciste o casu, tak mi prijde rychlejsi udelat moje reseni na jedne strance, nez se na kazde strance starat o spravne umisteni banneru v konkretnim divu dole...
<HTML>Když spojím
>>mluvime ciste o casu
a
>>Hlavni stranka se na dobre napsanem webu zobrazi jen jednou asi na 10 sekund
tak mi vychází, že nejlepší a nejrychlejší řešení je prostě bez skrývání zobrazovat reklamu na úvodní straně nahoře. Když na tom úvodu budu stejně jen pár sekund, tak se mi skrývat reklamu přeci ani nevyplatí ;-)</HTML>
Petr Dvorak: co je na tom experimentálního? Pár DIVů a troška CSS. Tohle dneska (možná) zvládne i MS Word :)

No a abych nebyl OT: než "blamařit" se skrýváním reklamy na úvodní stránce, tak bych jí raději vycentroval na spodek toho světlého DIVu a měl bych od toho pokoj...
To tom: "Experimentalni" nebylo to spravne slovo - "You evidently got over-excited!" :o)

Jde o to ze MSIE6 tohle jeste neumi zobrazit spravne (jestli ho mas, zkus to), takze vice nez "experimentalni" je spise "drive bez frames nepouzitelny a proto nepouzivany", rekl bych - "bezny az tak za rok", mozna i pouziji trochu prehnane honostne slovo "inovativni" (prestoze inovativni neni, podle CSS je to uplne normalni, jde jen o to ze driv to neslo pouzit (bez frames))... S tim Wordem nevim... FronPage mozna, ale Word... :)

Jinak mas 100% pravdu - kdyz jen trochu znas specifikaci na w3.org, napises to hnedle jak ta jedle... protoze na tom nic neni... ale drive to proste nektere horsi prohlizece (hadejte co myslim) neimplementovaly (alespon ne spravne) a proto to neslo (a bohuzel, IE je 70%, takze se na to bohuzel ohled brat musi)... :o)

Thalia wrote: tak mi vychází, že nejlepší a nejrychlejší řešení je prostě bez skrývání zobrazovat reklamu na úvodní straně nahoře. Když na tom úvodu budu stejně jen pár sekund, tak se mi skrývat reklamu přeci ani nevyplatí ;-)

Good point... nemam moc co napsat... ;o) Resp. dobre, proc to delam/poodhalim plany: mam v umyslu svoje referaty, co jsem vypracoval tady u nas na skole prebusit (asi) do XHTML (nebo plain-textu a skriptovat si s tim?), nahazet na web, a chci, aby se mi na hlavni strance zobrazoval posledni pridany clanek... Takze na moji main page navstevnik potencialne stravi vice nez tech 10 vterin, ale ne nutne...

Myslim, ze tak jak to je je to celkem dobre, doufam, ze jsem nevytvoril nejaky nechteny precedens... Mozna podotknu, ze spousta serveru, jako Centrum, Seznam, Aktualne, ... pouzivaji presne stejny typ reklamy (ta s talcitkem "zavrit") - ucinost se tim podle me nesnizuje (resp. myslim ze je skoro nulova).

Az to cele odladim a naplnim obsahem, zauvazuji mozna o placenem webhostingu;o)...

Dekuji vsem diskutujicim, za nazory a zase nekdy na videnou:o)...