Práva, zaheslování souborů a složek

Dobrý den,
nevím co znamená položka "změnit práva". Co v ní lze nastavit? Přináší mi možnost zaheslovat složku nebo soubor v adresáři? Pokud ano, jak se to dělá? Pokud ne, k čemu je položka "změnit práva" dobrá?
Děkuji za odpověd
Práva určují, kdo (co) bude moci přistupovat k souborům a adresářích v uvedených adresářích.
A je nějaký způsob jak ve správci souborů chránit určitou složku heslem?
"jak ve správci souborů" nijak
"chránit určitou složku heslem?" .htaccess
"htaccess"? co to znamená?
<HTML>http://jary.borec.cz/html/access01.php, popř. více viz gůgl.</HTML>
No jestli jsem to dobře pochopil tak htaccess je dobrý pro chránění stránek jako takových. Já bych ale potřeboval aby se dalo k adresáři ve správci souborů dát heslo... Prostě bych chtěl mít jeden účet, a tam by mělo přístup víc lidí (známí, dal bych jim heslo) a každý by si vytvořil vlastní adresář a do něj by si ukládal data. No a tak by se hodilo, kdyby se dal jednotlivý adresář zaheslovat, aby nikdo nemohl cizí soubory vidět...
Tak toto nejde. Jeden účet, jedno heslo. Zato to svoje heslo můžeš rozeslat více lidem.

Pokud chceš, aby na tvůj web přispívalo více lidí (třeba tam jen ukládali soubory), tak tomu se říká Redakční systém. Na interentu je o tom spousta informací.
tak to nejde. tady mas jenom jeden ftp ucet (spravce je vlastne ftp klient) s jednim heslem a jednemi pravy
K strankam http://i-data.wz.cz/ .

Dobry napad, tvoje stranky - ale tohle bych pro svoji bezpecnost delal jinak!

Predpokladat, ze nekdo bude slusne pristupovat jen ke sve slozce nejde - pak to nekdo neudela a ostatni vcetne tebe zaplacou...

Lepsi je udelat napr. v PHP webove rozhrani pro upload a spravu souboru a pro ty stranky si napsat vlastni autentizaci (tak jako to ma treba centrum.cz s mailama - na strankach se prihlasis a pak prohlizis dokumenty - je to jednoduchy, cca 3-7 dni studia PHP)... Po prichodu na tvoje stranky pak uzivatel neuvidi "navod", ale prihlasovaci formular, tim se prihlasi a bude spravovat svoje soubory pres tebou napsane rozhrani.

POZOR!

VYSTAVUJES SE OBROVSKEMU NEBEZPECI - zneuziti tveho uctu na wz je tvoje zodpovednost. Kdyz ti tam pak nekdo nahraje napr. phishing stranku nebo spam rozesilac, policie pak pujde po tobe a ty pujdes sedet (spolu s pachatelem) za poskytnuti prostoru a tvoje umysly jsou stranou. Rika ti neco pojem kybernalita (no VJJ!). Heslo pro pristup k uctu wz.cz si drz v tajnosti... ber to jako dobrou radu...
Carver: a seš si vědom toho, kolik dat vejde do 50MB prostoru, který poskytuje WZ? Ano, správně, jenom 50 mb, to si toho asi moc nenazdílíš :/

Zkusil bych něco na způsob toho, co navrhoval Petr Dvorak: napsat si vlastní uploadovací rozhraní + nastudovat základy správného webu + sehnat "lepší" hosting (lepší = poskytuje víc místa)
o těch 50 MB jsem nevěděl, to je teda na nic.
Petr Dvořák: PHP se teprve učím, díky za dobrou radu. Když nejde zaheslovat adresář je mi jasný, že to nemá smysl. i-data budu nakonec využívat asi jenom já, možná řeknu heslo rodině... škoda... mimochodem do basy bych asi nešel, protože mi není ani 15 let:-D
Každopádně díky všem:-)
"o těch 50 MB jsem nevěděl" - a kolik sis myslel že tu je? :DD
Jinak jestli dobře vidím, tak tam má lištu:)

Ovšem stejně je tu dost velká šance, že to admini budou považovat za skladiště:)