Nastavení atributů

Zdravím, mám problem s nastavením atribubutů. Když chci přes php vytvořit soubor s atributy 777 tak mi to ten soubor sice vytvoří, ale s atributy 646. V php používám příkaz mkdir("adresar", 0777);
Nevite někdo co s tím?
Mě mkdir("adresar", 0777) vytvořilo adresář s atributy 755... Přes FTP tam jde nastavit třebas 777, a když jsem to udělal, smazal adresář a znova použil ten mkdir, tak vytvořil adresář s právy 777. Když jsem přes ftp změnil práva na 700, smazal a použil mkdir, zase vytvořil adresář s právy 777. Když jsem přes ftp změnil práva na 755, smazal a použil mkdir, vytvořil adresář s právy 755...
Pokud to někdo dokážete vysvětlit, tak fajn. Já ne.
Připojuji se k záhadě hradu v Karpatech. Tohle není jediný hosting, u kterého jsem se s tím setkal, takže si myslím, že asi půjde o standardní chování (asi něco kvůli bezpečnosti) ?!?
No vidim ze v tom nejsem sam. Bohuzel ja nutne potrebuji aby se pres mkdir vytvoril adresar (jakykoli adresar, aby mel jakekoli jmeno) s atributy 777 :(
vyzkoušej ftp_mkdir. Sice musíš víc programovat, ale funguje to o něco spolehlivěji ...
... btw, až někdo vyřešíte záhadu hradu v Karpatech, dejte vědět ;)
Chápu to správně, že prostě potřebuješ někdy v určité situaci vytvořit adresář s právy 777? A jak často?
Moje představa je, že třeba maximálně pár adresářů za den. Very silly idea zní:
*vytvoř si (libovolným způsobem, třeba jednoduchým php skriptem) třeba 100 adresářů s dobře definovatelným názevem. Pokud použiješ obyčejný cyklus for(), tak by šlo třebas mít názvy bflm1, bflm2,...bflm100.
*přes ftp klienta hromadně nastav všem těm adresářům najednou práva 777 (to jde velice dobře)
*až budeš potřebovat vytvořit adresář, místo vytváření nového jen prostě přejmenuj stávající (můžeš si třeba v mysql nebo v nějakém pomocném souboru ukládat číslo adresáře, který se přejmenuje, a vždy to navýšit o jedna)
*jednou za čas zase takhle vytvoř nějaký počet adresářů (aby ti nedošly)

Myslím, že je to celkem dobré řešení, i když ne úplně straight... Ohodnoťte, strhejte mě, ale myslím, že to bude fungovat a není to nijak extra náročné.
to ftp_mkdir vunguje spolehlive ;) dik za radu