Nejasnosti

Dobrý den, pokusil jsem se nainstalovat Wordpress dle několika postupů, které jsou k dispozici. Objevily se však následující problémy:
- včera ve večerních hodinách to najednou šlo a aniž bych něco dělal, tak to zase nešlo
- včera jsem se mohl přihlásit do sekce mysql... ale databáze byla prázdná ... dnes jsem se přihlásil jednou, databáze tam byla a potom mě už to tam zase nepustilo
Existuje snad nějaké vysvětlení proč to takhle funguje? Aniž by člověk něco udělal, tak to jde a potom zase ne?
Tvůj popis je stejný jako kdybych já napsal, že jsem včera nasedl do auta a ono nejelo. Nasedl jsem tam dnes a ejhle, ono jede. Bohužel zde není nikdo, kdo by vlastnil věšteckou kouli, proto by neškodilo, kdyby jsi se trošku rozepsal...
Tak ještě jednou - dle několika návodů a několika webů jsem instaloval Wordpress. Bohužel i po několika úpravách souboru wp-config.php jsem zůstal u chybové hlášky odkazující na tři možné problémy řešení. Už v tu chvíli jsem měl aktivovanou službu mysql (avšak při přístupu do sekce mysql.webzdarma.cz tam bylo prázdno - nevím, jestli existuje nějaká lhůta na spuštění databáze?). Následně jsem vyzkoušel neumísťovat soubory wordpressu do rootu mého adresáře, ale umístil jsem je do nově vytvořeného adresáře. V tu chvíli včera večer wordpress chvilku fungoval.
Navíc v průběhu dnešního dne se sekce mysql.webzdarma.cz naplnila "nějakými" daty - přičemž ty tam včera v průběhu večera nebyly. No a problém nastal potom, že jsem se do této sekce nemohl přihlásit - prý abych si prý zapnul cookies. No a problém přetrvává - a jsem si jist, že nepíšu špatně heslo. No prostě mi nejde ani přihlásit. A teď mi nejdou ani smazat adresáře přes webové rozhraní.
Právě jak píšeš - myslím si, že nejsem počítačový analfabet, ale tohle je případ, kdy prostě by se hodila ta věštecká koule.
Tak teď jsem se na to podíval a aniž bych něco dělal, tak místo jednoho reklamního baneru je jich tam ... http://img404.imageshack.us/my.php?image=webzdarmaue6.jpg
Prostě mě zaráží skutečnost, že jednou to jde tak a potom zas jinak. V tomhle prostředí se skutečně toho nedá moc dělat :-(
A o pět minut později tam je zase obrazovka "WordPress › Error" aniž by člověk na něco šáhnul :-(
Reklamní bannery: tipl bych, že reklama je v Administraci nastavena na "dole (na všech stránkách, včetně všech php souborů) ". Takto se banner nacpe do všech PHP skriptů a při includování to takto dopadne (včetně chyb).
to zbi: No jo, ale ty reklamní banery jsem zkoušel dle jednoho návodu nastavit, aby se mi zobrazovali v souboru reklama.html ... jenže nikde jsem nenašel jasný návod, jak to nastavit u php ... já se v tom moc nevyznám. V administraci jsem zkoušel obě dvě možnosti zobrazování reklamních banerů. Ještě zkusím pohledat, ale ... jinak díky všem.
No vzhledem k tomu, že programování v php příliš nerozumím, ale pokud otevřu každý soubor uploadovaný na server, tak tam všude je je "text o reklamě". A je pravda, že když se mi to podařilo nějak včera spustit, tak tam reklama na stránkách nebyla.
jenže nikde jsem nenašel jasný návod, jak to nastavit u php

soubor reklama.html se vloží pomocí include
include 'cesta/reklama.html';
Tam, dese tohle v php kódu uvede se vloží obsah souboru reklama.html
viz odkazy z http://ds.mysteria.cz/fwz/wz-jak-ziskat-kod-reklamy.html
nebo na http://cz2.php.net/manual/cs/function.include.php
Tak fakt nevím - chvilkama to běží a chvilkama to "kulhá". Nevím jak, ale "podařilo" se mi, že místo banneru mám dole text:
include 'reklama.html';
Teď ještě vyvstává otázka, jestli v normálním režimu a v režimu administrace musí běžet ty bannery - protože v tomto případě fakt nevím, kam všude ty bannery vkládat :-(
Jinak díky za ten podrobný návod na tu reklamu - html stránka se zobrazuje.
PHP kód musí být ohraničen značkami <?php ... ?>

<?php
include 'reklama.html';
?>

máš je tam?
a mělo by to být před </body>
Díky za pomoc ... ty otazníky jsem všude v těch vzorech viděl ... no aspoň jsem si prostudoval základy php :-) ... no a to body to bude problém, protože nikde v .php jsem příkaz </body> nenašel. On ten Wordpress má tuto strukturu http://www.clearpointsystems.com/images/wp-core-perms.gif a vědět kam co dát, to není nic pro mě :-(
No a navíc - před pěti minutama ty stránky nešly a teď už zase jdou :-((
:-)) v index.php, když nepočítám tu poslední reklamu ta je to na konci zdrojového kódu - je tam uzavření tagu body a uzavření tagu hml. Prostě teď je zdrojový kód reklamy mimo zdrojový kód stránky a měl by být uvnitř. že, tedy před </body>
No jestli myslíš index.php v rootu, tak ten obsahuje jen tohle:

<?php
/* Short and sweet */
define('WP_USE_THEMES', true);
require('./wp-blog-header.php');
?>
<?php
include 'reklama.html';
?>

A reklamní banner se mi dole zobrazí.
Jinak nic víc tu nemám, ale je pravda, že těch indexů má v adresářové struktuře několik.
hm, tak je to asi někde v nějakém vloženém souboru, není to příkaz PHP, je to HTML tag
Jinak to stačí zapsat takhle, entuelně to napiš podle toho require

<?php
/* Short and sweet */
define('WP_USE_THEMES', true);
require('./wp-blog-header.php');
include 'reklama.html';
?>

Pokud existují i jiné PHP soubory, které generují stránky tak by tam ta vložená reklama měla být taky, prostě aby byla na všech stránkách dole
Díky ds za pomoc. Nemohu však tvrdit, že umístění WordPressu na freehostingový weby je "blbovzdorný" - jak to prezentujou některé weby :-(
Ale ještě mám otázku: je možný, že se v určitou dobu na ty stránky nedostanu - prostě se načte úvodní s tím, že se nemůže spojit s databází - jenže někdy se prostě spojí a jede to. Co s tím je? To by neměla být snad chyba v kódu, když to jednou jde a jednou ne.