.htaccess

Zdravim. Na 127zbor.wz.cz som umiestnil pokusnu stranku. Vyhadzuje mi vsak nasledovnu hlasku: "Při zpracování požadavku došlo k chybě. Příčinou je zřejmě špatné nastavení v souboru .htaccess"
S PHP nemam vobec skusenosti, na vygenerovanie stranok som pouzil redakcny system textpattern. Predpokladam, ze textpattern priamo upravuje aj .htaccess, ale mozno sa mylim, takze asi je chyba niekde inde. Hladal som odpoved aj na nete, ale vzhladom na nedostatocnu znalost php som s tym nepohol. Viete mi, prosim, nejako poradit? Vdaka.
Viete mi, prosim, nejako poradit? - Ano, oprav chybu v souboru .htaccess

Jestli chceš poradit jak, budeš muset sem dát obsah toho souboru a taky napsat, co od .htaccess očekáváš.
Vdaka za odpoved, tu je obsah .htaccess:

#DirectoryIndex index.php index.html
#Options +FollowSymLinks
#RewriteBase /relative/web/path/

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^(.+) - [PT,L]

RewriteRule ^(.*) index.php
</IfModule>

#php_value register_globals off

Na zaciatok ocakavam len, aby to aspon spravne fungovalo a zobrazovali sa stranky. Vdaka
Zistil som, ze server neumoznuje vyuzitie funkcie symlink, tak som odstranil FolloSymlinks, aj ked neviem, ci to s tym suvisi, ale viem, ze to stale neviem rozbehnut, viete mi niekto poradit?
Zkus vyhodit soubor .htaccess
vdaka za radu - stale vsak je problem, uvodna stranka sa nacita, ale pre zmenu nefunguju odkazy...
nevie este niekto poradit? trochu som pozmenil .htaccess, uvodna stranka sa nacita, funguje aj vyhladavanie (oboje predtym nesli), ale stale nefunguju linky...

aktualna podoba .htaccess je:

#DirectoryIndex index.php index.html
#Options +FollowSymLinks
#RewriteBase /relative/web/path/

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^/(.+) - [PT,L]

RewriteRule ^/(.*) index.php
</IfModule>

#php_value register_globals 0
já nevím proč to nejde, ale znak # (mřížka) na začátku řádků je obdoba komentáře - znamená, že je ten řádek vypnutý - tedy změny za # by se neměly nijak projevovat
ja bych to zkusil takhle (ale je to fakt jenom tip, pokus, vystrel do tmy):
vyhodit radky <IfModule mod_rewrite.c> a </IfModule>, mod_rewrite tady je, takze to je zbytecna podminka navic
directory index klidne odkomentuj, to tady funguje: DirectoryIndex index.php index.html
php_value register_globals off # tohle tady taky funguje, ale záleží, jak je ten redakcni system udelanej, jestli to potrebuje nebo ne. ale kdyz to tam je, tak to asi umi... takze bych to odkomentoval
#Options +FollowSymLinks - tohle netusim. zkus to a uvidis...
RewriteBase /relative/web/path/ # tohle bude asi potreba odkomentovat a vyplnit - misto /relative/web/path/ zapsat pravdivy udaj. nevim jakej, zkus se podivat do navodu k tomu systemu
vdaka vam za ochotu a vase rady... skusal som, kombinoval, ale nepodarilosa mi to rozbehnut... mozno je problem v tej relative/web/path, nasiel som len /3w/wz.cz/1/127zbor, moze to byt ono? (aj tak to nefungovalo)

nasiel som si navod na nastavenie cistych url, ani to mi nepomohlo, tak som podla navodu vypol v red. sys. pouzivanie cistych url a uz to funguje... som zvedavy, aky v tom zase bude hacik... :P

este raz vdaka