Autorská práva

Je povolené si na stránky dávat maximalne dvouminutove vysece treba ze Simpsnu?
Nebo treba jeste takove ty zname mp3 jako We are the Champions, Nas ne dogonjat...?
ano, pokud rostříháš film Simsnovi ve filmu na cca 60 dvouminutových výsečí, určitě to bude legální. :D

já bych řek, že to co neni tvoje, to tam dát nesmíš, pokud ti to autor nedovolí (kromě "freeware").

pokud si tohle ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Autorské_právo ) přečteš, a zjistíš, že nemam pravdu, tak napiš
We are the Champions a spol tam dát nemůžeš. Nejsi jejich autorem...
... jediné co, tak možná koledy :)

nařezaný Simpsonovi by tam teoreticky taky být neměli, ale pokud tam bude třeba jenom pětiminutový úsek, tak to snad nikomu vadit nebude...
Tak diki za poradu ;)
Misto ty hudby sem tam dal radio :D
Nelegální je to až tehdy, když ti na to přijdou... :-)
Například "vyGooglovaný" obrázky se zásadně ! nesmí používat, protože nikdo neví, kde je Google vyhrábl :-)))
Tím by se dalo říct, že i Gogle je vlastně "nelegální", protože si ukládá do cache cizí stránky včetně obsahu (bez souhlasu majitelů - autorů) a pak to podstrkuje uživatelům, kteří vyhledávají. :-)
Lama:
takže se dá říct, že tvůj, můj, takřka číkoliv počítač je "nelegální", protože při procházení stránek se tyto bez souhlasu autora cachují a potom ti je prohlížeč podstrkává když se na stránky vracíš :)
Například "vyGooglovaný" obrázky se zásadně ! nesmí používat, protože nikdo neví, kde je Google vyhrábl :-)))

Co to je "vyGooglovaný"? Když napíšu v Googlu:
http://images.google.cz/images?q=lama
tak se objeví celé stádo i se zdrojem a určitě nějaká volně použitelná lama se tam najde
:::Tom:::
Nelegální je nabízet určitý obsah - a to můj a asi ani tvůj PC běžně nedělá, protože prohlížeče samozřejmě "cacheují", ale obsah dále nešíří. Ale Mr.G to dělá... v tom asi bude rozdíl :-)

:::ds:::
"Například vyGooglovaný..." - byl samozřejmě vtip.
Jen nevím, jak rozlišíš nebo poznáš, která "lama" je free a která je zadaná (a budeš po tom vůbec pátrat?) :-)