PHP a XML

Nevím jestli to tu už někde nebylo (nenašel jsem)... Mám problém se zobrazením PHP kódu, používám-li v XHTML dokumentu navíc <?xml ... encoding...?>
Vyřešilo by to nastavení PHP - short_open_tag na Off, ale nevim kde, a zda-li vubec muzu takove nastaveni pro sve stranky nekde provest? Predem dekuji za odpoved...
"nevim kde"
.thaccess - more info offer uncle Google :)
spravne je to .htaccess
jinak se to da obejit treba echem
Pozor, já sem se s tim natrápil, protože nesnáším funkci echo s uvozovkama, ale to je pak bez zalomení řádku, což je smutný :(

takže, řešení, které ti bude 100% fungovat:

<?php echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"UTF-8\"?>\n"; ?>

a řešení, který je nehezký, ale líp vypadá v kódu:

<?php echo '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>'; ?>

a to druhý možná ani nefunguje :D ale to první jo, dej to úplně nazačátek, před tag !DOCTYPE

:-)
mno, tak je víc variant, který fungujou. podívej se na php net a hledej funkci echo
Nesro: hele, četl jsi ty příspěvky nad svými? Asi ne, viď... ;)
Tady se vůbec neřeší problém uvozovky (") vs. apostrofy ('), ale to, že pokud máš na serveru aktivní volbu short_open_tag (nebo tak nějak), tak skončíš s PARSE ERRORem a můžeš tam cpát kolikatery uvozovky a apostrofy chceš.
aha, já sem měl takovou radost, že vim jak to udělat, až mi vypadla druhá půlka otázky ;)
já nevim, já to mam nornmálně v apostrovech a normálně to funguje, tak nevim co s jakym parse errorem - prostě mam
echo '<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>'
a funguje to