pořád nefunguje FTP

Dinstalovala jsem do Firefoxu plugin FireFTP a pořád to nefunguje.
U verkadesign.wz.cz mi to hlásí 421 Login Timeout (25 seconds) closing control connection a u geroslal.sg1.cz to samé ale 60 seconds.
Už nevím co s tím mám dělat. Poradí mi tady někdo?
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=50523&t=50468&v=f
viz zshroznova.wz.cz skoro na konci
Hm to bude asi jiný problém. Když se připojím na FTP v knihovně přes Explorer, tak se na oba účty v pohodě dostanu. Když se u bráchy připojím přes Firefox, tak to nefunguje. radili mi, ať si nainstaluju FireFTP pro Firefox, ale nepomohlo to.
<HTML>Pokud to s jedním softwarem jde a s jiným ne, je to problém příslušného softwaru nebo jeho špatného nastavení.

Ale někdy se opravdu přihlášení k FTP chová podivně. Neznám nastavení, ale je možné, že server nedovolí přihlášení z jiné IP adresy než naposledy - je třeba se přihlásit ještě jednou. Alespoň tak nějak jsem toto chování vysledoval. Takže pokud nejde připojení napoprvé, zkuste to ještě jednou. Ovšem mohu se mýlit.</HTML>
takže možná ty magické důvody, viz:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=24121&forum=1&page=-1
Nípal: Jo zkusím se znovu přihlásit. Ale tipuji to spíš, že má brácha ve Firefoxu něco blbě nastavené. Explorer je v pohodě, jenže brácha ho nepoužívá.

ds: Jo je to jak začarované. :-) Řeším to už dost dlouho.
Věra Oravová: než používat IE, tak si raději pořiď kvalitního FTP klienta - například FireFTP které je distribuváno jako rozšíření Firefoxu ;)
<HTML>Tom: to jsi myslel vážně? ;)

<em>Když se připojím na FTP v knihovně přes Explorer, tak se na oba účty v pohodě dostanu. Když se u bráchy připojím přes Firefox, tak to nefunguje. radili mi, ať si nainstaluju FireFTP pro Firefox, ale nepomohlo to.</em></HTML>
A není náhodou u bráchy v cestě na internet nějaký proxy server?
Nípal: Aha ... ok. Diskusi jsem nečetl celou - takže se omlouvám za matení nepřítele ;)

Pokud to "v knihovně jde" a "u bráchy nejde", tak je několik možností:
1) poprosit bráchu, aby to nějak zprovoznil - nejjednodušší ;)
2) zkontrolovat připojení:
  - Firewall; blokování portů 20 a 21
  - Proxy (viz ds. I provideři bývají telata)
3) zjistit, jestli IP není někde po cestě na blacklistu
4) atd, atd...