Nefunguje nahrávání

Již témř 14 dní mi nejde nahrávat fotky na web. Ani přejmenování a znovu nahrání obrázku nepomáha. Prostě se nezobrazuje.
Prosím o pomoc.
Příklad cesty k tomu obrázku by nebyl? Nemáš obsazený všechen prostor na wz? Používáš FTP klienta?
<HTML>Prostorem to jak koukám není, takže budeš muset svůj problém popsat podrobněji, včetně konkrétního příkladu, jak říká Lama. Nemáš třeba v názvu nevhodné znaky jako je mezera či diakritika?</HTML>
Konkretni problem..no treba se mi nahral jen jeden obrazel z cele rady kdy sou vsechny pojmenovane principielne stejne..pr. obrazek FsPP3.jpg se nahral..ale stejne pojemnovane obrazky (FsPP1, FsPP2 az FsPP12) uz se nenahrali..je to dost konkretni?
OK, tak to je musíš nahrávat tak dlouho, dokud se nanahrají...
Aha..14 dni je zjevne malo..dekuji za radu..ale vzhledem k tomu ze mi nejdou nahrat zadne obrazky tak mi to moc nepomuze..ale zjevne je to ma chyba.
já bych za konkrétní údaj považoval např zveřejnění logu z FTP připojení při němž nebylo možné obrázky nahrát.

To, že jsi chtěl nahrát řadu obrázků a ona se nanahrála je snadné se domyslet, ostatní je však na křitálovou kouli a tak se nedá říci čí je to chyba...


PS: statistika a poučky však hovoří, že z 90% je chyba mezi židlí a klávesnicí
Nahrávání přes webové rozhraní občas nefunguje tak jak má. Daleko spolehlivější je nahrávání přes FTP. Je to i pohodlnější, protože se to dá zautomatizovat až na 1 klik či dvojklik.

Ve svém dotazu vůbec nepíšeš, jakým způsobem jsi soubory kopíroval (HTTP/FTP). Píšeš, že jsi nahrál FsPP3.jpg (s příponou), ale FsPP1 (bez přípony) se nenahrál. Co si o tom máme myslet? Buď přesný v dotazech a dostaneš přesnější odpovědi.

Důležité je taky, pokud jsi v názvech souborů použil mezery nebo diakritiku. Obecně platí, že mezery je vhodné nahradit pomlčkami (resp. spojovníky) a diakritiku vyházet, protože jinak vznikají nepříjemně složitá URL se znaky převedenými do hexadecimálního tvaru s procentem na začátku.

Možná je to až příliš polopatě, ale věř mi, že se tady nachází spousta začátečníků, kteří tvrdí, že všechno mají dobře a vina je na webzdarma. Při podrobnějším zkoumání (někdy i bouřlivé diskuzi) pak zjistíme, že dělají některé věci úplně špatně a na vině je jejich neznalost obecných pravidel, která platí všude. Obvykle je poznáme už předem podle špatně položených dotazů...
Nahoře jsem psal:
Příklad cesty k tomu obrázku by nebyl? Nemáš obsazený všechen prostor na wz? Používáš FTP klienta?

Z toho mi odpověděla akorát Thalia (že prostor obsazený není).
Příklad cesty je třeba: http://chs-algernon.mysteria.cz/obrazek.jpg
FTP klient je třeba Total Commander, jiný způsob nahrávání (webové rozhraní) se nedoporučuje pro nespolehlivost.
PS: pojmenování souboru PsPP1.jpg ve zdrojáku musí odpovídat skutečnému názvu souboru, tzn. PsPP.JPG nebo pspp.jpg a podobně není stejné.
Tak tedy jen pro ujasnění..nejsem žádná zapráskaná fministka..ale chlapa ze mě prosím nedělejte..
Zadruhé o tom o začátečnících..rozhodně mi vyhovuje když mi to bude vysvětleno jako začátečníkovi..vždycky potřebuju ještě jednu verzy pro blbý..
Takže..obrázek se jmenuje všude stejně
Nahrávám..no..asi přes http? prostě přes to standartně od webu zdarma..
soubory se tváři jako že tam sou..ale když ho chci třeba zpětně stahnout..nebo zobrazit tak to nejde s tim ze nebyl nalezen a tak..
všechny obrazky sou nahravany jako jpg
to jestli mam nebo nemam misto nevim..nevim kde to zjistit..
rada bych pouzivala total comandera..ale ani podle vsech navodu tad mi to nejde..nevim proc ale bohuzel..
adresa obrazku ktery jde je http://chs-algernon.mysteria.cz/FsPP3.jpg
adresa obrazku ktery je hned pod nim a uz nejde je http://chs-algernon.mysteria.cz/fspp4.jpg ..
aha..zkusila sem soubor prejmnovat take na mala pismena a jdeto..
tak vam vsem moc dekuji...
Jen zato jeste pripojim maly dotaz...proc se mi adresa obrazku zmenila u tech ostatnich na nazev obrazku v malych pismenech? ja to nedelala..vsechny obrazky i nahravani sem delala uplne stejne..
<HTML><i>ale chlapa ze mě prosím nedělejte..</i><br>
Nemáš typickou ženskou přezdívku. Já jsem myslela, že ji mám a stejně jsem často za chlapa :-)

<i>proc se mi adresa obrazku zmenila u tech ostatnich na nazev obrazku v malych pismenech?</i><br>
Vidím, že to děláš ve FrontPage, tak nejspíš bude potřeba se podívat, jestli tam někde není nastaveno zmenšování. Ale já osobně nevím, FP neznám a nepoužívám.

<i>rada bych pouzivala total comandera..ale ani podle vsech navodu tad mi to nejde..nevim proc ale bohuzel..</i><br>
Zkus to víc popsat, třeba na to přijdem. Tj. jak vyplňuješ parametry připojení, jakou to píše chybu. V logu ftp spojení bys pak i viděla, kolik máš obsazeno místa.</HTML>
Ta zmínka o feminisce něco naznačuje...

Volba jestli při nahrávání změnit všechna písmena na malá je v TC - to může být pravděpodobná příčina - je to v okénku před započetím kopírování
PS: aha, tím TC to asi nebude...
Nemám? tyjo docela humorné že z Celebrian někdo udělá chlapa..ale jo chapu když to člověk nezná asi to není tak samozřejmé..

Jinak co mi to píše..chba nemohu zapsat C:/ program files/TC UP/wcx_ftp.ini odsrante ochranu proti zapisu...coz nevim kde se dela..
lomitka sou obracene..ted je nemuzu najit:)
ale tedy nejsem si jista ze to spravne vyplnuju..nicmene tohle je tedy prvni vec co mi to hlasi ze to nejde..
Chápu, že když už je těch hlodavců moc, tak je i Tolkien dobrý zdroj inspirace, ale po normálních lidech nemůžeš chtít aby znali rodokmeny nějakých poloelfů...

Já mám wcx_ftp.ini v adresáři C:\Windows a atributy má úplně obyčejné - nemá ho otevřený ještě nějaký jiný proces? Např. není spuštěno více TC?
Jako co se hlášíš do Windows? Nejjednodušší by asi bylo všechno vypnout a zase zapnout, pak se eleminují ty nesystémové věci.

ale tedy nejsem si jista ze to spravne vyplnuju..nicmene tohle je tedy prvni vec co mi to hlasi ze to nejde..
- možná by pomohlo napsat nám, co vlastně vyplňuješ
Možná není Celebrian přihlášena jako Administrátor. Běžným uživatelům je zápis do c:\windows a c:\Program Files zapovězen.
Poloelf?! teda..ts..kdepak..chapu ze patri mezi mene zname postavy..ale teda..cistokrevnejsiho elfa abys pohledal:)

Jinak sem prihlasena jako jedina na tomhle pc..takze predpokladam ze i jako administrator..
Vice total comanderu pusteno nemam..
Vyplnuji Hostitele a jmeno..tam pisu svou adresu chs-algernon.mysteria.cz
a heslo jako sem na web..tak sem to nasla v nejakem navodu..je spatne?
<HTML>Mně to prostě přijde jako mužské jméno. Elfy neznám, já čtu Karla Maye :-))

Vyplňuješ to správně. Zkus teda kouknout na ten soubor, jaká má práva - klikni pravým tlačítkem a na Vlastnosti - Jen pro čtení nesmí být zaškrtlé.</HTML>
Jenže já ten soubor vůbec nenajdu..není tu..když ho nechám vyhledat tak sem ho nenašla..a ve windows taky neni..a tam kde mi pisou..to v program files..tam taky neni..
Jsem teda zvědavá, co mám vlastně mezi nohama :-))
C:/ program files/TC UP/wcx_ftp.ini - ten soubor tam nemáš, protože ti to nedovolí jej vytvořit (zapsat).
Lama: kdyby tam nebylo tak si ho TC vytvoří, mě to tak alespoň udělá, ale uloží ho do c:\Windows - je to obyčejný konfigurační soubor

Celebrian: a proč ze mě děláš ts, já jsem přece napsal, že po normálních lidech nemůžeš chtít aby znali rodokmeny nějakých poloelfů - neřekl jsem, že Celebrian je poloelf (každopádně to s čistotou rasy moc vážně nemyslí).


Já mám u wcx_ftp.ini zaškrtnutý jen atribut a
<HTML>2Lama: ty mlč, ty jsi speciální případ.

2Celebrian: no jestli tam opravdu není, tak ho zkus vytvořit, třeba to TC vezme.</HTML>
Aha takze se nemuze zapsat takze bych mela asi nekde odstranit tu ochranu proti zapisu ne? nevite kde to najdu?
pokud ten soubor neexistuje tak to asi souvisí s přístupovými právy, tzn s nastavením profilu, ke kterému se hlásíš.

Zkus schválně stáhnout tento soubor
http://ds.mysteria.cz/wcx_ftp.zip
a jeho obsah wcx_ftp.ini nahraj tam, kde ti to píše, že soubor nejde otevřít - tedy do: C:/ program files/TC UP/

(tedy pokud něco takového vůbec existuje). Je to připojení na http://chs-algernon.mysteria.cz/, soubor obsahuje toto:

[connections]
1=chs-algernon.mysteria.cz
default=chs-algernon.mysteria.cz
[chs-algernon.mysteria.cz]
host=chs-algernon.mysteria.cz
username=chs-algernon.mysteria.cz
pasvmode=1
[default]
pasvmode=1

na webu je verze *.ini, ale tu asi nestáhneš jako soubor, proto je tam ten zip. Pokud se to povede nahrát a pokud to tam TC opravdu načítá tak by se při Ctrl F mělo objevit okénko s tímto jedním připojením