Problém s FTP

Žádám vysvětlení k následujícímu:
Při připojení k FTP hlásí server využití přiděleného prostoru z 10-ti %.
Přesto jakákoliv akce (i pouhé vytvoření adresáře) selže s hlášením,že na médiu není místo.
Svým způsobem platím za přidělený prostor zobrazováním vaší reklamy.Nicméně server mi jej nedovolí využít.
Máte pouze přidělenou kvótu, ne prostor. Je to trochu matení pojmů, ale amatér vezme raději slovo prostor.

Kvóta říká, že můžete z toho prostoru použít maximálně 200-500MB. Ale už nezaručuje, že toto maximum můžete využít. Záleží jaká je skutečně zabraná kapacita. Takže se může stát, že volná kapacita prostoru bude nižší než jakou máte volnou kapacitu kvóty.

Kontaktujte podporu, ať pročistí disky.
Toto je informace poskytovatele:
Co získáte registrací?

uživatelský prostor o velikosti 200-500MB (podle nastavení reklamy) pro prezentaci Vašich stránek
e-mailovou schránku ve tvaru cokoliv@jmeno.domena.cz o velikosti 50MB s přístupem přes webové rozhraní
adresu ve tvaru domény 3. řádu s možností výběru z 17 domén 2. řádu
databázi MySQL o velikosti 20MB
aktualizaci stránek pomocí FTP nebo webové rozhraní
podporu PHP skriptu
podporu prostřednictvím diskusního fóra nebo e-mailu

Čili 200-500 - PROSTOR nikoliv kvótu.

Oproti tomu využito mám momentálně něco kolem 30MB.
Viz log komunikace s FTP serverem:

226 Quotas: using 30776.00 of 307200 KB (10.02% used)
A nyní pro změnu server dovolí vše.Nicméně,i přes to,že server hlásí bezchybný přenos,přenesené soubory mají nulovou velikost.
<HTML>Asi špatná chvilka na serveru.
Já sice nemám k dispozici log, ale když se kouknu na soubory změněné dneska po 11h, tak nulovou velikost nemají.

Jen takový dotaz: ty máš variantu "pouze lišta"?</HTML>
Jak jsem řekl hned v druhé větě. Slovo "prostor" není prostor v pravém slova smyslu. Jednoduše nemáte pevně přiděleno 300MB, ale že můžete využít až 300MB. Tomu se říká kvóta. FTP to taky tak hlásí 226 Quotas.
Takže se klidně může stát, že v daném okamžiku budete mít pouze 30MB, protože disk může být zaplněn.
Kdyby se měl přidělovat prostor na pevno, tak by se provozovatel nedoplatil. Když se vezme, že na jeden účet je 200+20+50MB a WZ může mít tak 100 000 účtů, tak potřebná celková kapacita můsí být 25TB, což hádám, že nemá žádný hosting. Proto se využívá toho, že jeden účet nevyužije plnou kapacitu. Zbývající kapacita je poskytnuta dalším účtům. Je to riziko, ale málo kdy se stane.