vzdálený přístup do databáze

Dobrý večer,

obracím se na Vás s dotazem. Používám Maxbulk mailer pro rozesílání e-mailů zákazníků v databázi. Zatím jsem si databázi vedl v Maxbulk. Nyní jsem ji přesunul do Mysql, aby se z ní zákazníci mohli sami odhlašovat a sami přidávat.

Narazil jsem na problém v okamžiku, kdy jsem se chtěl k databázi připojit prostřednictvím dotazu z Maxbulku, kdy mi to nedá žádné adresy, pouze chybové hlášení:

Can't connect to MySQL server on 'mysql.webzdarma.cz' (10054)

Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné se prostřednictvím Maxu... na mém PC k databázi připojit, jestli to není zakázané.

ps: je tam defaultně nastavený port 3306 ...?
<HTML>Je to zakázané.</HTML>
morca: Napiš si v PHP skript, který ti poskytne data, která potřebuješ. Více viz fórum SQL.
to je škoda, že je to zakázané :(


Kit (ekobrikety.vyrobce.cz)

to jo, data která potřebuju z Mysql pomocí PHP získám, přes bulk by to bylo možné dělat automaticky ...

Takhle to bude o trochu pracnější (pravda, že ne o moc, ale bylo by fajn, kdyby to šlo :)

Děkuju
morca: A to je tak těžké tomu PHP skriptu předat příslušný SELECT? Vím, že to není bezpečné, ale s ošetřením si určitě poradíš.

Také není problém si udělat na lokálu MySQL mirror právě přes PHP.
A neschroupne ten maxbulk třebas nějaké csv? Pač vygenerovat pomocí php z db csv je sranda. Pokud by se teda tvářil smířlivě na to, že si to csv stáhne z internetu ze zadané adresy.
Máš pravdu, že csv schroupne (ještě, že jsi mě na to upozornil, hledal jsem a našel ... :). Každopádně vystavovat databázi na stránku se mi nezdá přiliš ok (nevím, jestli nejsem trochu schizofrení vzhledem k našemu malému pensionu => moc lidí se asi nezajíma, jestli máme na webu nějakou skrytou databázi ...), co myslíte?


Kit: promiň, že se ptám, mirror myslíš zobrazit databázi někde na webu ...?
Myslíš asi s/schizofrení/paranoidní/. Paranoia je denní chléb dobrého administrátora.

Mám na mysli něco takového:
http://vilajosefina.wz.cz/tezkouhodnutelnyodkazprostazenidatabaze.php

Samozřejmě je potřeba si dát pozor, aby se to neobjevilo v Googlu. Prostě před odesíláním nabídek si tu databázi stáhneš (třeba v CSV) a použiješ na rozeslání.
hehehe, to jsi napsal hezky :-)

zatím to takhle bude nejlepší.

Děkuju za rady
Jo, ala Kit to dělám taky, navíc ta adresa je něco jako
emailykjsdfbadflkbhafd.php?heslo=ydmfbaldfibnaldfldfkg
Takže se může vyzradit název souboru (to se může přihodit třeba když někdo náhodou spatří listing adresáře), pokud se nevyzradí heslo :-) A je tam obyčejný
if(sha1($_GET['heslo'])!=1bc2db15c35d1a3c1c351cb5cdbcbba)
takže se může vyzradit i obsah souboru a pořád je to heslo tajné...
(ale v tu chvíli už se typicky vyzradí i heslo k databázi a je to stejně v pytli :-))
R.U.R: Můžeš použít .htpasswd, stačí pak jen stahovači přihodit hlavičku "Authorization:" s parametrem "heslo" převedeným na Base64. V URL to není vidět.

Ostatně můžeš stahovači přiřadit cokoli speciálního, například "User-Agent: Muj extra stahovac" a pak to na serveru v PHP analyzovat dle potřeby. Download akcelerátory obvykle umí dodat hlavičky dle přání.

Obzvlášť paranoidní exoti mohou použít autentizaci ve stylu Kerbera.