General error

Ahoj - malej problemek. viz. níže ->
SQL ERROR [ mysql4 ]

Access denied for user 'rozum'@'192.168.12.2' (using password: YES) [1045]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

Nabídky řešení ? Jinak zdravim. NN
..na chvilku se mi při opětovném pokusu o otevření objevilo, ale když jsem chtěl najet do obsahu - opět to samé.
A pak už tam zase nešlo ani vlízt => zase ta samá hláška.
Hláška je to zajímavá, ale informací málo. Mohl bys nám poslat i ten kousek kódu, který to způsobil? Máš vůbec v administraci databázi povolenu?
- databáze určitě povolena je.(jinak bych to snad před dvěma dny ani nespustil)
- kde bych ten "kousek" kódu" měl hledat ?
ještě změna -> Table 'rozum.phpbb_config' doesn't exist [1146]
- je možné, že jsem si v databázi vygeneroval nové heslo(potom co to již bylo spuštěné), ale nejsem si tím úplně jistý. -> způsob řešení ?
no - kousek to zrovna není :

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"><html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" dir="ltr"><head><meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" /><title>General Error</title><style type="text/css">
/* <![CDATA[ */
* { margin: 0; padding: 0; } html { font-size: 100%; height: 100%; margin-bottom: 1px; background-color: #E4EDF0; } body { font-family: "Lucida Grande", Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif; color: #536482; background: #E4EDF0; font-size: 62.5%; margin: 0; } a:link, a:active, a:visited { color: #006699; text-decoration: none; } a:hover { color: #DD6900; text-decoration: underline; } #wrap { padding: 0 20px 15px 20px; min-width: 615px; } #page-header { text-align: right; height: 40px; } #page-footer { clear: both; font-size: 1em; text-align: center; } .panel { margin: 4px 0; background-color: #FFFFFF; border: solid 1px #A9B8C2; } #errorpage #page-header a { font-weight: bold; line-height: 6em; } #errorpage #content { padding: 10px; } #errorpage #content h1 { line-height: 1.2em; margin-bottom: 0; color: #DF075C; } #errorpage #content div { margin-top: 20px; margin-bottom: 5px; border-bottom: 1px solid #CCCCCC; padding-bottom: 5px; color: #333333; font: bold 1.2em "Lucida Grande", Arial, Helvetica, sans-serif; text-decoration: none; line-height: 120%; text-align: left; }
/* ]]> */
</style></head><body id="errorpage"><div id="wrap"> <div id="page-header"> <a href="./">Return to index page</a> </div> <div id="acp"> <div class="panel"> <div id="content"> <h1>General Error</h1> <div>SQL ERROR [ mysql4 ]<br /><br />Table 'rozum.phpbb_config' doesn't exist [1146]<br /><br />An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.</div> </div> </div> </div> <div id="page-footer"> Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 <a href="http://www.phpbb.com/">phpBB Group</a> </div></div></body>

chyba snad od začátku - vyznáš se v tom ?
O tom nepochybuj, že se v tom svinčíku od phpBB vyznám. Pouze je problém v tom, že v něm nejsou žádné relevantní informace. Měl jsem na mysli ten kus kódu, který ten svinčík vyrobil. Alespoň už víme, že jsi použil předpotopní phpBB, který jsem nikdy nepoužil.

Pokud jsi měnil heslo v databázi, tak sis zadělal na problém. Trvá i několik hodin, než se to heslo ustálí. Během toho přechodného stavu platí střídavě staré nebo nové heslo. Nejjednoduším osvědčeným řešením je nejdřív kontaktovat databázi s novým heslem a v případě neúspěchu starým heslem. Samozřejmě v jednom neměnném skriptu, to dá rozum. Už jsme tady zažili, že si někdo pořád měnil heslo do databáze a stále nebylo platné.
do databáze jsem se dostal. a dál ?
- jinak phpbb je stažené jako jeho nejnovější verze -> phpBB 3.0.8, jestli používají starou hlavičku ?nevim.
- no právě, kterej kus kódu ?
Vysvětli mi, jak ses mohl dostat do databáze, když ti to hlásí

Access denied for user 'rozum'@'192.168.12.2' (using password: YES) [1045]

Takže ses do ní nedostal.
s použitím původního hesla (asi na třetí pokus) - mám ji otevřenou ve druhém okně.
- takže... co dál ?
Jak "co dál"? Takže to funguje. Žádnou další chybovou hlášku jsi nenapsal, takže je vše vyřešeno.
ne ne - pořád platí:Table 'rozum.phpbb_config' doesn't exist [1146]
Jetliže tabulka neexistuje, musíš ji vytvořit. Bez ní ti to asi fungovat nebude.
není možný(asi ano, když to píše) - tvořil jsem ji přece, když jsem ho(fórum) uploadoval na server před dvěma dny.
mezitim fungovalo bez problémů. až dneska trable.

Nicméně jakým způsobem by jsi mi doporučil její tvorbu, bez toho aniž bych musel nahrát celé fórum znovu ?
a opět : Access denied for user 'rozum'@'192.168.12.2' (using password:YES) [1045]

takže se mění heslo ?
Už jsem psal, že phpBB neznám, nepoužívám a myslím si, že ani používat nebudu. Sám jsem si napsal vlastní 3KB framework (+30 KB knihovna) a s tím si vystačím. A budu ho ještě zmenšovat, protože ta knihovna je zbytečně velká. Takové molochy jako phpBB neuznávám a nehodlám hledat někde v manuálech, jak se zakládá nějaká chybějící tabulka v nějakém pochybném redakčním systému. K databázi se už dostaneš a se zbytkem si poradíš sám nebo na fóru phpBB.
OK. dík za snahu.
Pokud to hlásí "Table 'rozum.phpbb_config' doesn't exist", tak evidentně ta tabulka neexistuje. Chybové hlášky nelžou.
Pokud trváš na tom, že tam ta tabulka je, tak si to ověř v phpmyadminu, že tam ta tabulka je/není. A pokud není, tak je potřeba ji tam dodat.
A jak? Dle odhadu tvých znalostí, bych řekl pouze jediné - proveď novou instalaci (tím ale přijdeš o stávající data v DB). Pokud se přece jen vyznáš, pak si tam tu tabulku nahrej sám.


>> Access denied for user 'rozum'@'192.168.12.2'
Příčin je několik. Ale dle posledních komentářů jsi prováděl změnu hesla. Pak to může být tím, že se heslo ještě neustálilo a je potřeba pak čekat i několik hodin.
Jinak phpBB je velký moloch a velký žrout. Zde prostě čekej, že těch výpadku budeš mít každou chvíli. S tím ti nikdo nepomůže.
zdravim,predem upozornuji ze tomu moc nerozumim.
uz asi 14 dni (mozna mesic) se mi zobrazuje na mem foru stejna hlaska:
___________________________________________________
General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Access denied for user 'landwirtschaf79'@'192.168.12.6' (using password: YES) [1045]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
___________________________________________________

jedna se o stranky- http://www.landwirtschafts-novinky.wz.cz/

predpokladal sem ze je to jedna z mnoha chyb WZ (i kdyz to za tu chybu samozrejme nemuze!),tak sem to ignoroval,ale chyba pretrvava.
zadny heslo sem nemenil,proste sem se jednoho dne uz nedostal na stranky a ani nikdo jiny!
(na FTP fora se prez Total Com. dostanu v pohode)
prosim o nejakou radu (na strankach mam spoustu informaci o ktery bych nechtel prijit)
Jesli jsi to nepochopil z předchozích řádek, tak stručněji:

phpBB je stará nenasytná bestie, která soustavně přetěžuje databázi. Je možné, že jsi dostal ban za toto přetěžování. Zkus jinou databázi, než MySQL. Na ostatních limity nejsou a jsou mnohem výkonnější.
tato bestie mi byla nabidnuta,kdyz sem tu zakladal stranky (na WZ)
tak potom nechapu proc tu sracku nabizej,kdyz si na ni vzapeti stezujou?!

jinymi slovy-forum neozivim

takze to resi muj problem s prenesenim obsahu fora nekam jinam.
proste zacnu znova.
kazdopadne neudelam znova tuhle chybu,abych si zalozil stranky (byt zdarma) u naky particky,ktera rejzuje za reklamu na cizich strankach a na chod serou!
radsi za chod zaplatim,nez se s nekym dohadovat ze je to moje chyba a ze tomu nerozumim.
me vubec nezajima naky php,ja chci stranky aby fungovali!
ZAKAZNIK>obsluha

jinak dekuji za odpoved Kite (kritika nebyla mirena tobe)
(a pokud sem dostal ban,tak bych aspon ocekaval ze mi to bude nejakou formou zdeleno!to me utvrzuje jeste vic o jejich neprofesionalite.)
bohuzel kdyz mam prez 5000 clenu,tak asi budu mit vetsi trafik...
Na fórum s 5000 členy nejsou databáze WZ (MySQL) stavěny. Vyzkoušel jsem tady úspěšně své vlastní fórum na databázi GDBM, které by ustálo i 5000 členů, ale to bys musel phpBB značně upravit.
Málem bych zapomněl: Pokud bys použil databázi SQLite, tak těch úprav phpBB by mohlo být mnohem méně a výkon by rapidně vzrostl.
Tvoje rady jsou urcite hodnotny,ale me jsou nanic protoze tomu vubec nerozumim.
Pokud by mel nekdo zajem,tak bych byl rad kdyby se v tom povrtal a sprovoznil to.
(info a hesla po mailu) - popripade i financni odmena