prosim poradte uz mevim co stim!jde o index2

cus mam problem chci aby kdyz zadate adresu tak at najede stranka a tam bude obrazek a kdyz se nanho klikne tak at najede dalsi stranka tim myslim index2.Davam to pres ftp ale problem je wtom ze newim co ajak jaky index ma byt wjake slozce protoze wzdy mi de jenom index1 a ten druhy uz mi pise 404 nebyl nalezen soubor index.htm atd. cili potrebuju at mi reknete jak aco ma byt wjake slozce DDDDIIKKK MMOOOOCCCC
V kořenovém adresáři (tzn. v tom úplně prvním, co se objeví po připojení na ftp) musí být soubor index.html (nebo index.htm či index.php). Na něm pak můžeš mít ten obrázek a odkaz na index2.
jo dam index1 a obrazek ato se ukaze a mezo dam index2 ale to uz mejde a odkaz mam dany sprawne newis cim toje?proc to nejde inak dik moc za rady
jako melo by fungovat kdyz ve ftp hodim proste index.htm,obrazek,index2.htm Staci to takhle?nebo ten index2 musim dat do jine slozky dik za odpoved
Jo přesně tak to stačí.
Ale jestli se jedná o stránky uplnakravina.wz.cz, tak tam mi nenaběhne ani ten index, takže nemůžu poradit víc.
mno tam ted nic eni sem to vymazal.ale presne jak sem to psal sem to hodil do ftp ale durt index2 nenabiha.staci kdyz napisu index2 nebo musim primo napsat index2.htm
Jestli ten soubor máš pojmenovaný index2.htm, tak ten odkaz musí být např. <a href="index2.htm">Vstupte</a>.
Jinak - lepší je vidět to v praxi, než takhle teoretizovat.
mno ja pracuju ve frontpage takze html nedelam proste dam hyperlink a toco chci ale fuet mito nejde
Ve frontpage je pokud vím i záložka, kde je vidět kód, takže se můžeš podívat, co tam máš.
Tak to nahrej na web (index.htm, index2.htm a obrázek), ať se na to můžem kouknout v reálu...
mno ted nejsem na swojem kompu tak nemuzu to ted nahrat ale pak to zkusim a wcem to delas ty?asi bych mel prejit na neco jineho nez je frontpage ale zacinam
Já používám PSPad. Je vhodný i pro začátečníky - člověk se vyhne problémům se zvláštním kódem, který produkují produkty MS (přičemž ty z FrontPage jsou ještě relativně snesitelný). Zkus začít třeba na http://www.jakpsatweb.cz/zaklady-html.html a koukni, co je na celým tom webu.
Jinak na to, co chceš ty, tedy obrázek a odkaz na index2.htm, stačí kromě základní kostry html stránky 2 řádky - odkaz a obrázek.
jo mam to wsecko sprawne nastawene jenom se index2 nechce otewrit ale skusim to dat wsecko dohromady jak si rikal esli to pude
Ne říkal, ale říkala, já jsem ta Thalia ;-)

Zkontroluj kdyžtak, zda nejde o některý z problémů popsaný na http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?16 (je to pro obrázky, ale pro soubory platí to samé).
mno sem vyskousel to dat wsecko dohromady ale index2 je furt 404 newis nebo nevite cim to muze byt?pls poradte pokud wite
Opakuji, nahrej to na web (stále nevidím ani index), jinak se nemůže nikdo kouknout, kde je problém. Křišťálovou kouli fakt nemáme...
jo we 2 pridu dom a zkusim to tak senato pak mrkni a skus mi poradit wcem je problrm dikk
mno tak se podiwej uz sem to tam dal ale index2 ne a ne se otewrit
pls podiwejte senatu stranku a mohl bymi nekdorict proc mi nejde ta dalsi stranka?faktsi uz newim rady we ftp mam proste dany index1,obrazek,index2 a odkaz mam dobre tak mi pls nekdo popradte dik
z index odkazuješ na index2 ve složce myweb16 a podle výsledku ho tam nemáš. Nemáš ho náhodou v kořenovém adresáři spolu s index?
No a je to jasný. Máš dvě možnosti.
1. spravit odkaz: místo <a href="../myweb16/index2.htm"> dej <a href="index2.htm">
nebo
2. vytvořit adresář myweb16 a do něj přesunout soubor index2.htm.

Já jsem ti ale už psala, jak ten odkaz má vypadat, když jsou všechny soubory v jednom adresáři:
"Jestli ten soubor máš pojmenovaný index2.htm, tak ten odkaz musí být např. <a href="index2.htm">Vstupte</a>."
Ty tam místo Vstupte máš obrázek, ale to na věci nic nemění.
2Thalia: on tam možná tu složku má, jenže v odkazu tam má ../myweb16/index2.htm a má mít jen myweb16/index2.htm.
2Jakub: I kdyby ji tam měl, tak soubor index2.htm má v kořenovém adresáři, to jsem zkoušela. Takže tam musí být jen to <a href="index2.htm">.
hmm, máš pravdu, teď jsem to zkusil a máš pravdu, musí tam být <a href="index2.htm">.
2Jakub: ty máš zas pravdu s tím, že pokud by ten soubor chtěl mít v adresáři myweb16, tak ten odkaz musí upravit na <a href="myweb16/index2.htm"> ;-)
sry ale ted ste me domotali tak co mam ted teda udelat ?dik moc za rady