Útočná stránka

Dobrý den, když jsem prohlížel katalog WebZdarma tak jsem narazil na stránku greenday.wz.cz a avast! mi ztropil poplach že se jedná o útočnou stránku a že je na ní trojan.

Možná to zkuste prohlédnout..
To je na denním pořádku. Na to není potřebný Avast, Firefox to hlásí také.
Bohužel je to normální stav. Některé weby se staly oběti napadení, kdy se jim na jejich web přilepil nebezpečný kód.
Někteří o tom nemají potuchy. Jiné weby ani nejsou za tu dobu aktualizovány. Ze strany WZ s tím moc nedá dělat. Nemůže bez souhlasu manipulovat s něčím obsahem. Nehledě na to, že záškodnický kód si tam nevědomky vložil sám uživatel, i když vlastně nepřímo.

Ze strany WZ však bylo provedeno opatření, ale to je nastaveno na aktuální stav. Můžeš to krásně vidět na nekonečném vláknu o " Nejde se přihlásit na FTP, chyba 530 Login incorrect", který je způsoben právě tímto stavem. Útočník ke své činnosti používá FTP a přes něj pak nahrává trojana. Přístupové údaje získává z nakaženého počítače. Aby se to nějak eliminovalo, tak byla zavedena černá listina, která zabraňuje těmto útočníkům provádět své činnosti. Bohužel se do listiny občas dostane i nevinná oběť. A od toho je právě to vlákno, aby mohli požádat o odblokování.
Ahá. Tak už v tom mám jasno ;-). Díky za vysvětlení..