index.htm ma prednost pred index.php

Zajimalo by me, proc ma staticka uvodni stranka prednost pred dynamickou... Prave jsem predelal svuj web a ocekaval, ze pokud nebude zadana vychozi stranka, dostane index.php prednost. Do index.htm bych pak umistil jenom odkaz, ze doslo ke zmene, aby nebyly navstevnici zmateni. Takhle vsak nemohu mit zaroven index.htm a index.php nebot index.htm dostane prednost. Takze to bude dosti zmatek.
rozumne je nepouzivat adresy typu neco.domena.cz/index.htm ale pouze neco.domena.cz/

tak tyto problemy nenastanou

Ano, to je rozumne a ve vyhledavacich mam stranky takhle registrovane. Problem nastava, pokud si nekdo ulozi bookmark na takovouhle stranku a to vcetne jmena stranky. To je duvod, proc jsem chtel ponechat stavajici index.htm a ocekaval jsem, ze v pripade defaultni stranky dostane prednost dynamicka. No nic, to se casem srovna. Verim, ze z index.php uz nebudu muset migrovat.
no a proc by nekdo mel na takovou stranku link, kdyz by tam zadny odkaz nevedl ?
vsechny by byly na /
Dobra tedy, presvedcil jste me - u internich odkazu v ramci webu jsem pouzival uplne adresy, ale jak je videt, bude uzitecnejsi tam nechavat odkazy pouze na foldery.