IP adresa ve statistikách přístupů (samé 88.86.117.153)

Ahoj,
ode dneška mi špatně fungovalo počítadlo přístupů na stránku podle IP adresy - všechno jen webzdarmovské 88.86.117.153.
V PHP jsem se spoléhal $_SERVER['REMOTE_ADDR'] , což jsem se na netu dočetl spolehlivé není (ale na WZ před posledními upgrady fungovalo).

Takže spíš než dotaz přináším odzkoušený tip, kterou hodnotu využívat:

if(isset($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']) && $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'] != '') {
$ip_address = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
} else {
$ip_address = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
}
Jedna se o chybu. Fungovat musi i REMOTE_ADDR. Zitra bude opraveno.
To samé od včerejška.
Jedná se tedy opravdu o chybu nebo tentokrát již o záměr?
REMOTE_ADDRESS=IP wz proxy
S-FORWARDED=moje IP.

Praktické...doufám, že nepřestane zčista jasna fungovat i klasické blokování "deny from IP" v htaccess a nebude to blokovat případně jen jedinou adresu: IP wz proxy, nebude se střídat v REMOTE_ADDRESS více adres wz proxy atd...(někde jsem tuhle praktiku již bohužel viděl)
"Jedna se o chybu. Fungovat musi i REMOTE_ADDR. Zitra bude opraveno. "

Podpora tentokrát mlčí?
V první řadě je sobota, vy jste snad v práci? Asi sotva..

Proč potřebujete blokaci na základě IP adresy přímo přes .htaccess? Je nepříjemné, pokud to nefunguje, ale.. Dneska má pravděpodobně už jenom jediné rozumné využití a to omezení přístupu k "administraci" jenom z konkrétní sítě.
S tím nesouhlasím.
Můžu tím blokovat CIDR. Přes SetEnvIf bohužel ne. O číňany apod na webu nestojím-vesměs škodí.Bez GEO databáze nic blokovat nemůžu.Na serveru sice je GEO mod, ale je to nespolehlivé-zítra ho můžou třeba zrušit.
Mimochodem htacces zatím jede- tam problém(zatím) není.

HTTP_X_REAL_IP se sice dá použít jako náhrada za REMOTE_ADDR, ale je to nespolehlivé - může se tam klidně zobrazit i 127.0.0.1, pokud se jedná o transparentní proxy.
Řešit se to sice spolehlivě dá, ale zbytečně to bude zatěžovat server a spomalovat web scripty, které by to musely vyhodnocovat.
Opraveno (nastavení stejné jako předtím). Příčina byla odhalena, problém by se tedy neměl opakovat. Omlouvám se za komplikace.
OK,už je to dobrý.
Díky.
Tak ta REMOTE_ADDR opět nefunguje, ale tentokrát je to s jinou IP adresou - 185.64.219.5
Opraveno.
potvrzuji a děkuji