Import zálohy *.sql

Dobrý den, chtěl bych si udělat zálohovací program pro svou DB. Zatím stagnuji na tom, že žádný algoritmus co jsem použil nedokázal soubor uploadovat a vložit do DB. Je to zde na serveru zakázáno nebo je na to něco potřeba? Pokud jen píši špatně syntaxi prosím o nasměrování jak mám postupovat.
Dobrý den, zálohy databáze můžete vytvářet i importovat i přes rozhraní phpMyAdmin, do kterého se můžete přihlásit přes administraci v sekci nastavení mysql.
Co se týká Vašeho algoritmu, těžko určit proč nefunguje když nevíme při jaké operaci selže.
Mě jde o to, abych nemusel vcházet do rozhraní phpmyadmin. Potřebouju exportovaný *.sql soubor importovat pomocí php.
Zde je kod:
<?php
$filename = 'moje_zaloha.sql';$mysql_host = 'host';$mysql_username = 'root';$mysql_password = '';$mysql_database = 'dump';
mysql_connect($mysql_host, $mysql_username, $mysql_password) or die('Chyba v připojení : MySQL server: ' . mysql_error());
mysql_select_db($mysql_database) or die('Chyba ve vybrání DB: ' . mysql_error());
$templine = '';
$lines = file($filename);
foreach ($lines as $line)
{
if (substr($line, 0, 2) == '--' || $line == '')
continue;
$templine .= $line;
if (substr(trim($line), -1, 1) == ';'){
mysql_query($templine) or print('Chyba ve vkládání QUERY příkazu \'<strong>' . $templine . '\': ' . mysql_error() . '<br /><br />');
$templine = '';
}
}
echo "Záloha vpořádku importována";
?>

Pokud používáte tyto údaje (host, root, dump), tak s těmi se určitě nepřihlásíte. Na čem kód padne?
Údeja jsem zkreslil, naštěstí už jsem se dohrabal k výsledku.
Pro budou cí generace mi pohlo tohle :
<?php
$filename = 'moje_zaloha.sql';
$db = new PDO('mysql:host=localhost;dbname=dump', 'root', '123456');
$sqlJob = file_get_contents($filename);
$db->exec($sqlJob);

Děkuji za ochotu Chopin.
On to resil na jinem forku. Program ma v podstate dobre, chybu jsme tam nasli v sql souboru. "Kit" mu tam napsal reseni v PDO, ktere chybu nejspis ignoruje :)

<?php

$mysql_host = 'localhost';
$mysql_user = 'root';
$mysql_psw = '';
$mysql_db = 'test';
$filename = 'import.sql';

mysql_connect($mysql_host, $mysql_user, $mysql_psw) or die('Chyba v připojení : MySQL server: ' . mysql_error());
mysql_select_db($mysql_db) or die('Chyba ve vybrání DB: ' . mysql_error());
$templine = '';
$lines = file($filename);
foreach ($lines as $line)
{
if (substr($line, 0, 2) == '--' || $line == '')
{
echo "Vynechano: <pre>$line</pre>";
continue;
}
$templine .= $line;
if (substr(trim($line), -1, 1) == ';')
{
$result = mysql_query($templine);
if ($result) {mysql_free_result($result);}
else {
echo '<br>Chyba ve vkládání QUERY příkazu <pre>' . htmlspecialchars($templine) . '<br>' . mysql_error() . '</pre>';
}
$templine = '';
}
}
echo "Konec importu";
?>

-- USE `drdforum.mys4942`; smazano
DROP TABLE IF EXISTS ARTICLES;

CREATE TABLE `ARTICLES` (
`ID` int(5) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`TITLE` varchar(65) NOT NULL,
`CONTENT` text NOT NULL,
-- NULL, smazano
`IMG` varchar(255) NOT NULL,
PRIMARY KEY (`ID`)
) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=102 DEFAULT CHARSET=utf8;


-- INSERT INTO ARTICLES VALUES("1", .... další řádky kodu... smazano
Jojo škoda, že sem to nevidel tehdy... :)