Otazníky místo českých znaků v databázi

Dobrý den. Z formuláře odesílaná data do databáze mají poškozený text (místo českých písmen s háčky a čárkami jsou otazníky). Problém je na vstupu do databáze, neboť jsem učinil experiment, že jsem si všechna data nechal vypisovat příkazem echo na začátek stránky kde je sql příkaz k odeslání dat do databáze. Text je na následující stránce vypsán správně. V databázi již je s otazníkama. Děkuji za funkční tipy, jak problém vyřešit. Pro srovnání: Mé dřívější stránky též na webzdarma mají nastevení: tabulky: latin2-czech-cz a v úvodu MySQL Porovnávání pro toto připojení k serveru: utf8-general-ci. Nevím, jestli je to takto správně, ale dělal jsem to jistě podle nějakého vzoru, či rady a stránky přes deset let fungují. Zkoušel jsem nové stránky nastavit také tak a je problém. Předem děkuji
Máte správně formátovanou databázi MySQL pro české znaky? Nepřeformátoval jste ji pro třeba windows 1250 atp.?
Po otvoření připojení na databázu inicializujte charset (kódování) http://php.net/manual/en/mysqli.set-charset.php
Teddie, to já třeba u FORPSI dělat nemuím, tam to de automaticky, takže to neřeším
Dle správnosti by se kódovaní nastavit mělo aby nedocházelo k rozhození znaků po uložení. Samozřejmě je na vás jak to budete dělat.