<b>Připravujeme nového správce souborů</b>

<HTML>Připravujeme nového správce souborů do administrace wz.cz.
Pokud máte <strong>konstruktivní</strong> nápady na funkčnost kterou byste využili rádi to uvítáme.

Nápady které zde zatím padly a mohou být realizovány:
- upload více souborů najednou
- detekce/kontrola/nastaveni indexu
- moznost prevodu znaku
- mazani vice souboru/adresaru (vc. podadresaru a souboru) naraz</HTML>
<HTML>Napadá mě pár věcí:
- Umožnit upload webu (či jenom pár souborů) v zipu/tar.gz a jeho následné rozbalení přímo na místě.
- Pomocí chytře řešeného javascriptu, který přidá další kolonku s výběrem souboru na disku, umožnit upload více souborů v jednom vrhu
- Speciálně pro správce souborů zrušit limit 2 MB velikosti souboru
- Detekce index.htm(l).txt a variant index.htm(l) se špatnou velikostí písmen a vypsání nějakého varování pro uživatele, že tímto neřeší 403ku.
- S tím může souviset i to, že by správce mohl vypisovat: "Právě se nacházíte v kořenovém adresáři webu. Sem nahrajte úvodní stránku svého webu pojmenovanou index.htm(l) / index.php." Ušetřilo by to dost dotazů na fóru.
- Nějaké zaškrtávátko "konvertovat jména souborů na malá písmena"</HTML>
<HTML><span style="color: #999; font-size: 80%;">Každopádně úplný sen by byl, kdyby se správce souborů tvářil jako adresář v Průzkumníkovi a to tak, že přetažením souboru z Průzkumníka/plochy/podobných_pohledů do správce by se provedl upload.</span></HTML>
Jsem sice spokojeným uživatelem FTP, ale něco by se určitě našlo:
- stabilita
- bezpečnost
- funkčnost
<HTML>2Nípal: současný správce souborů má limit 5MB.

Ještě bych přidala možnost mazání více souborů/adresářů najednou.</HTML>
a moznost mazat neprazdny adresare
me se libi stavajici, jenom tam dat novejsi verzi
<HTML>Zipper: Váš příspěvek nechápu... jak si tu novější verzi představujete, když má podle vás být stejná jako stávající? Asi mi něco uniklo.</HTML>
No, že je nova verze PHPWebFTP ->4.0, dokonce i v češtině
Stavajici verze se zobrazuje blbě v Opeře
<HTML>Zipper, mám pocit, že PHPWebFTP se používat nebude. Pokud by se tam měl dávat novější, pak se nebudeme ptát na požadavky uživatelů. A vzhledem k tomu, kolik je s tím starostí (věčně to nefunguje), je lepší mít na miru ušitý vlastní systém, než nějakého cizince, který není přímo na WZ dělaný.</HTML>
No novejsi verzi jsem nezkousel, ale nerekl bych, ze by se tim nejak vyresili problemy. Muze mit jen male upravy, ale v zakladu je uplne stejny a tim logicky i stejne problemy zde.

Jinak souhlasim s Nipalem. Je lepsi mit system usity na miru. To jest provazan se systemem WZ.

No a pokud jde o muj nazor na novy spravce, tak aspon takovy, ktery se blizi skutecnemu FTP ;)
Jinak jako featurku upload vice souboru, detekce spravneho index.html(.php), skutecny nazev souboru/adresare (jako velikost pismen).


;)
snažím se vygenerovat reklamní banner na czweb.org - bezúspěšně - navrhuji zařadit do správce souboru generátor zdrojového kódu kódu reklamy - asi to sem příliš nepatří, ale vhodné by bylo, kdyby po registraci byla automaticky vygenerovaná nějaká defaultní titulní stránka, včetně reklamy, kde by bylo napsáno, že je to titulní strana budoucíhoi webu, kterou nahraďte vaší titulní stránkou, včetně vysvětlení, že to nejsou estranky nebo podobné weby, které v době, kdy webzdarma vznikl neexistovaly
<HTML>Možná by nebylo marné nějakou takovou službu nabídnout - možnost předinstalovat si nějaký jednoduchý redakční systém.</HTML>
ds: +1. Geniální nápad! Určitě by se tím ušetřily kvanta připitomělých dotazů ve fóru.

Nípal: "možnost předinstalovat si nějaký jednoduchý redakční systém" to se mi nezdá jako nejlepší nápad. Pokud by to byl RS vytvořený přímo pro WZ - někým z okruhu WZ tak ještě možná, ale tím by se WZ přiblížilo službám typu Estánky, které zamořují internet "weby" pochybné kvality a ještě horšího obsahu (a kterými mimo jiné opovrhuji). No a pokud by to byl nějaký opensource RS typu WP, Joolma a spol. tak to už vůbec.
<HTML>Weby pochybné kvality existují i bez takových systémů, a na WZ jich je spousta. Takže je úplně jedno, jestli to začátečníkům nějak usnadníme, nebo ne. Ale je to otázka směřování WZ a do té nemám provozovatelům co mluvit.

Ale zpátky ke správci souborů, ať nejsme moc offtopic ;)</HTML>
Ten súčasný správca súborov má nejakú chybu, pretože sa
nedajú mazať adresáre cez Linuxové prehliadače.
Designed only for Windows nieje dobré riešenie.
Najlepšie riešenie je aj tak povolené ftp(momentálne nefunguje) .
<HTML>iii, evidentně nemáš o fungování internetu a Linuxu ani ponětí. Je úplně jedno, jestli prohlížeč uživatele je puštěn na Linuxu nebo na Windowsech, serveru (WZ) je to fuk. Takže jestli ti to nejde v Linuxu na tom tvém FireFoxu, tak to nepůjde ani v Opeře na mých Windows. A ano, to, co popisuješ, je jedna z chybějících vlastností - mazání neprázdných adresářů. Na to ti jeden pouhý unlink(); nestačí.

Co se týče FTP, mně funguje a taky jsem na doméně wz.cz. Pokud máš konkrétní problém s FTP, řeš jej, ale ne v tomto tématu, to k tomu není určeno.</HTML>
-Zkusil bych něco jako dvě okna v total commanderu.. obě by měli otevřený stromovou strukturu webu..ale každý mohl mít otevřenou jinou cestu z webu..
-popřípadě by jedno z "oken" mohlo mít otevřený soubor pro editaci zatímco druhé pořád cestu
-taky mě celkem otravuje že v teto verzi když mi to vypadne.. (což je asi tak 1 ze tří kliknuti nebo uploudnutí) tak mě to hodí do kořenového adresáře..a když nahrávám něco do 4té podsložky je to otrava..
-za uploud a mazání více najednou se taky hlásím

už se těším na novou verzi :-)
Mně víc vyhovoval ten předchozí, který se nesnažil napodobovat Průzkumníka Windows a otevíral se normálně na stránkách WZ. A taky bych chtěl aby to v Opeře nevypadalo takhle: http://img329.imageshack.us/img329/4610/spravcewzji8.png
a aby se tam dalo poslat víc souborů najednou. Podrobnosti mi k jednotlivým souborům vůbec neukazuje a pořád hází "Nemohu se přopojit k serveru bprhad.wz.cz:21 s uživatelem bprhad.wz.cz

Zkuste to znovu ..."
- chtělo by to vyladit.
<HTML>Zamčeno, nečtete ani název tématu a posíláte sem nepříliš související příspěvky (jak používat FTP, nejde FTP apod.), to je potom marný nějak vám vycházet vstříc.<style>form { display: none; }</style></HTML>