V čem maj výhodu mysql?

Jaká je výhoda mysql oprati normálním txt datázím?
jezis to je snad jasny ne?
nemusis resit operace nad temi soubory jenom posilad sql dotazy
navic k tomu serveru se muzes vetsinou dostat i zvenku
a kdyz je udelanej php admin je to zalezitos klikani
presne tak... nemusis si to programovat sam, vsechno uz to mas hotove, rychlejsi (je to optimalizovane a kompilovane)... prosim te, to se nudis, nebo si z nas delas srandu? :)

m.s
Mno trocha se nudím a navíc mě DB nějak nezaujali:o)))
Tak by mě zajímalo, v čem maj takovou výhodu... Stejně asi zůstanu u svích souborů;)))))))))
pokud budes mit malou rezii na data, muze byt pouziti files vhodnejsi (rikam muze byt!)... ale ve vetsich objemech bude urcite vlastni system pomalejsi - leda ze by jsi jen prekompiloval a vytvoril presne sobe namiru (s malim em:) - ale to snad nema smysl - jedine, ze by jsi delal vlastni google :)))

m.s.
Lukasiku, az te DB zaujmou, tak pochopis :o)

Radek
... nebo az je pochopis, tak te zaujmou :)))
Copak vo to základy MYSQL umím ale nevím...
Nejde ani tak o MySQL ... jako o relacni DB obecne ... nemusis kopuvat hned knizku, myslim ze na netu najdes i tak dost dobrejch clanku.

Radek
Jo jeden jsem našel... (Ne jeden, ale jeden docela dobrej...)
Muzes sem dat link ? ... mozna bych se taky treba jeste neco priucil :)

Radek
http://www.builder.cz/art/php/clanek696191530.html
Ale pochybuji že tam najdeš něco nového, jsou to spíše základy předchozí články jsou dokonce jěště základy PHP;))
mysql je pohodlnejsi. Aspon pro me. A rekl bych, ze je tam i lepsi moznost editace. Aspon oproti my txt db, kterou jsem si musel udelat kvuli guestbooku. Jestli by to nevadilo, mohl bys mi Lukasiku poslat zdrojak ty tvy txt db, rad bych se taky neco priucil.
Mno a jaký konkrétní txt db? Všechno je to pouze v souborech nic víc;)
Mno zapoměli ste na další výhodu - je zdarma