php/4.3.0

tak by me zajimalo, za jak dlouho po uverejneni php/4.3.0 by se tu mohla objevit??

viz <http://php.net/ZEND_CHANGES.txt>, je toho celkem dost...

miro??
to by me taky zajimalo... jestli se postupuje "skokove" nebo postupne se zpozdenim... momentalne je tady 4.0.6, ja mam na lokale 4.1.2, abych mel alespon nejakou kompatibilitu, verzi 4.2.0 jsem proto jeste nenasadil no a uz tu mame 4.3.0. je fakt, ze s jejim nasazenim na lokale budu muset pockat az bude i tady, protoze tech zmen je dost a zvyknout si na ne v 4.3.0 by bylo snadne, jen by to pak nebehalo tady... taky jde o souvisejici knihovny - sice tady zatim jeste pdflib neni, ale verim ze bude a verze 4.3.0 se s verzi 4.0.6 vubec neda srovnavat (autorovi zrejme zpetna kompatibilita nic nerika). takze se primlouvam za upgrade PHP, ale na druhe strane chapu, ze kazda verze by se mela nejaky cas proverovat "ve svete" nez se nasadi.
no, tak jsem si podrobne procetl vsechny zmeny v novem Zend engine a mam z toho smisene pocity - vylepseni jsou to znacna, ale nemuzu se zbavit pocitu, ze se PHP silne zacina podobat C++... PHP me zaujalo predevsim svou jednoduchosti, silou, mnozstvim knihoven a tim, ze bylo interpretovane... ted se z nej ovsem stava jakysi chudy pribuzny C++. myslim, ze zustanu u puvodni myslenky PHP a pouziti kazdeho "vylepseni" dobre zvazim - napr. pouziti vyjimek odmitam. jak se koukate na PHP vy?
2vlczaak:
uplne stejne.
nikdo te nenuti novinky vyuzivat... tak se k tomu stavim zase ja ;-) pokud je k zivotu nepotrebujes tak...

m.s.
Ja treba osobne vyjimky pouzivam rad :o) ... pokud to tedy jde :) ... ten seznam jsem si jeste neprocital, ale doufam, ze je to vicemene zpetne kompatibilni, proto rozhodne nesouhlasim s tim, ze by se tim z PHP staval "chudy pribuzny Cecka".

Radek
Tak jsem to procet a v zasade jsem mile prekvapen :o) ... class se konecne stava Classou ;)))

Radek
php 4.3.0 AFAIK jeste neni, maximalne nejake beta verze ... do toho nejdu, uz i s php 4.2.1 bylo dost problemu a to ma byt stabilni verze (teda abych byl uplne korektni, ty problemy byly s ruznymi rozsirenimi php = to co je v adresari ext ve zdrojacich), upgrady takovych zasadnich veci probihaji skokove vsude a hlavne: probihaji jen tehdy, kdyz riziko problemu s prechodem je mensi ve srovnani s prinosem nove verze

krome toho kazda nova verze php na tomhle serveru pro me znamena upravovat svoje patche na nove verze

k vyvoji php: na skolenich php rikam: "php vznikl s malymi ambicemi a podle toho vypada" (tj. sice se vyviji, ale vzdycky bude za sebou tahnout svou minulost ;-), php se prosadilo jen diky tomu, ze je jednoduche, takze to samotne rozsirovani vlastnosti php jako jazyky jde IMHO proti podstate toho jazyka
(ten jazyk neni jinak nijak prinosny krome toho, ze je jednoduchy -- tj. jednodussi pro zacatecniky nez treba perl)
ja jsem hned na zacatku psal
> ...za jak dlouho po uverejneni...
vim, ze je to zatim v betaverzi a chapu, ze to tu nechcete zatim mit, jinak prave kvuli tomu, co povidal mira, jsem se ptal - tj. jestli bude ochota upgradovat...

jinak myslim, ze cim vic toho php umi, tim je to lepsi, a ze by vylepsovani bylo proti jazyku, mno nevim, to bysme tu (imho) mohli mit furt php/fi :-)

navic zacatecnici nemusi vyuzivat vsechny vlastnosti novyho enginu, nikdo je k tomu nenuti, na exceptions se muzou zatim klidne vyprdnout a zacit je pouzivat treba o nejak ten patek pozdejc...

j